Mali daljinski za audio liniju

Forum o svemu i svačemu, ALI vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
misterNo
Posts: 7
Joined: 13-03-2006, 23:48
Location: Niš - Srbija

Mali daljinski za audio liniju

Post by misterNo »

Zelim napraviti daljinski za moje pojacalo na kome sam nabacio potenciometar sa motorom ( ono napon + na jednu a napon - na drugu stranu ) i sada bih napravio i daljinski za to. Svuda gde sam trazio postoje posebno koderi i enkoderi tj IC za kodiranje i IC za dekodiranje nema nigde uparenih ICa. Kako to radi i da li se oni zasebno po instaliranju kodiraju kao kompatibilan par bez obzira na to sto su nazovi autonomni u procesu montiranja?
Ljudsko dostojanstvo je neprikosnoveno
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7874
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Post by pedja089 »

napravi daljinac sa picem, i isto takav prijemnik, i resio si problem...
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Post by stojke369 »

User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Post by Smjesko »

A sto ce ti daljinski? Atrofirat ce ti udovi. Pomakni guzicu kad budes htio glasnije ili tise slusati glazbu.
User avatar
misterNo
Posts: 7
Joined: 13-03-2006, 23:48
Location: Niš - Srbija

Post by misterNo »

hvala Stojke za link. Zanima me samo jos da li se kodiranje vrsi na samom kolu manualno ili konkretno PIC 16f84 ima neke kodove na kojima radi? Tako da je pilotima moguce ga naci cim se instalira kolo i pusti u rad?
Ljudsko dostojanstvo je neprikosnoveno
User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Post by ShOkRe »

kako volim kad smjesko kaze onaj svoj dio 8) , bez njega ovaj bi forum bio ful monoton...
svi bi imali sve i bilo bi tapija.... :lol:
morao sam to rec... mislim nije negativno, sve5!
User avatar
misterNo
Posts: 7
Joined: 13-03-2006, 23:48
Location: Niš - Srbija

Post by misterNo »

namerno nisam hteo komentarisati SMESKA ne zato sto nebih imao sta da kazem ali jednostavno stvarno uvazavam njegovo prisustvo sobzirom na broj postova ( ni u ludilu nebih pokusavao da ih sve procitan zbog broja koliko ih je postavio), ali mi iz ovog komentara izgleda vise kao filozof a ne Elektronicar. Kada nesto radim zelim da to zavrsim do kraja kako treba a pogotovo ako je to tehnicki izvodljivo, ja taj daljinac mogu napraviti i nemoram ali zelim znati koliko daleko mogu ici u razmisljanu po pitanu rada na necemu sto radis za svoju dusu i za sebe. Svi ti fabricki uredjaji sada barm nisu skupi i skoro da si svasta moze svako priustiti ali zadovoljstvo kada nesto sam uradis je stvar koja se nemoze opisati jedenostavno se mora doziveti!
Ljudsko dostojanstvo je neprikosnoveno
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3509
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: Mali daljinski za audio liniju

Post by trax »

misterNo wrote:Zelim napraviti daljinski za moje pojacalo na kome sam nabacio potenciometar sa motorom ( ono napon + na jednu a napon - na drugu stranu ) i sada bih napravio i daljinski za to. Svuda gde sam trazio postoje posebno koderi i enkoderi tj IC za kodiranje i IC za dekodiranje nema nigde uparenih ICa. Kako to radi i da li se oni zasebno po instaliranju kodiraju kao kompatibilan par bez obzira na to sto su nazovi autonomni u procesu montiranja?
Imas ovdje bas to: www.epraktikum.co.yu
User avatar
DaTi
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 730
Joined: 10-06-2007, 13:24
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by DaTi »

smesko ti tvoji postovi su stvarno bezveze i nikome ne pomazu, zali boze Bandwidtha.

misterNo http://www.ivica-novakovic.from.hr/Ir%2 ... ontrol.htm trebas kontaktirati autora za hex, jedino sto ovaj nemoze da okrece alps potenciometre. A sto se tice epraktikuma moraces da platis hex :)
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Post by stojke369 »

Post Reply