Kasetofon nema zvuka

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
Edox
Posts: 3
Joined: 23-07-2024, 19:15

Kasetofon nema zvuka

Post by Edox »

Pozdrav svima.

Pokusavam da popravim kasetofon koji je star 19 godina. Jucer sam uspio da ga upalim tako sto sam zalijepio konektor selotejpom zato sto su se one dvije male pins odvojile. Posto nemam lemilicu i nemam iskustva sa lemljenjem probao sam sa selotejpom i uredjaj se upali svaki put jer sam napravio kontakt sa onim pinovima ali to ne drzi dovoljno čvrsto, bio sam spojio konektor koji sluzi da se uredjaj upali ali naginje se i ne stoji ravno na ploči. Ja mislim da je to razlog zasto nema zvuka na zvucnicima ali opet nisam siguran. Samo se čuje tihi šum iz zvucnika ali vrlo tiho.
User avatar
alexa_pg
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1248
Joined: 11-03-2005, 22:21
Location: Podgorica

Re: Kasetofon nema zvuka

Post by alexa_pg »

Bez alata nema ni zanata.
Alexa
Edox
Posts: 3
Joined: 23-07-2024, 19:15

Re: Kasetofon nema zvuka

Post by Edox »

Upravu ste, sad mi je puko film sa ovim radionom ovo staro 19 godina, sve sam rastavio i stavio u kutiju nek ga nose cigani. Kad mi je puko pin od pcb konektora i bez toga pina nece se nikad vise upaliti planirao sam uzeti lemilicu ali necu jer imam drugi radion sony jedan mali koji moze i cd i usb i radio stanice i puno je jak bole usi kad se pojaca do kraja. Ovaj tevion nek ide u garazu i dacu ga ciganima nemam od ovog nistaImage
Attachments
IMG_20240727_164004.jpg
IMG_20240727_164004.jpg (14.88 KiB) Viewed 1058 times
rigmo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 201
Joined: 02-10-2017, 21:17

Re: Kasetofon nema zvuka

Post by rigmo »

covjece sto uradi... hahaha
posalji meni da se popravi
Post Reply