samples

Forum o svemu i svačemu, ALI vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
djgrof
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 33
Joined: 11-10-2009, 18:44

Re: samples

Post by djgrof »

Test 1,2,3 test test... :wink: tako bezVEze ako mi neposalju vise samo se na bratovo ime registriram xD
User avatar
elektor
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1588
Joined: 14-10-2008, 20:40
Location: Hrvatska, Rijeka

Re: samples

Post by elektor »

zbog takvih su testova neki prestali slati samplese u zemlje istocne europe i "balkana"
User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Re: samples

Post by ShOkRe »

istina, da nema toga vjerovatno bi još funkcioniralo, malo neozbiljnjaci, malo recesija i eto....
a bokte što smo mi ozbiljni samo najskuplje stvari semplali :twisted: , evo meni došlo od maxima neki dan
a muljam i mikročipa, samo prije je išlo lako u sloveniju, sad je stanje još gore.... poslali mi ds1822 i slične temperaturce.... al istina ja sam za posao od microchipa jednom uzeo 300 piceva jednom 500, od maxima jednom 200 rtc-ova, sad nedavno ledica 5000 i od alegra 2000 pwm drivera, tako da nešto mogu i za đabalesku... :-)
User avatar
mataya
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1715
Joined: 04-02-2008, 12:57
Location: HR, Varaždin
Contact:

Re: samples

Post by mataya »

pa jel ostao sta pwm drivera? :shock:
Sačuvajte drveće => pojedite dabra.
User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Re: samples

Post by ShOkRe »

svi su pick'n plejsani :-) evo ih ispred mene na zidu....
nesmijem javno prikazati projekt, jer imam dogovor sa investitorom
a on mi je trenutno glavni izvor zarade...

hah sad sam skuzio sta si razumjeo, wrong, mislio sam nešto mogu žicat za đabalesku od njih kad sam nešto i kupio, sory, ono što je kupljeno otišlo dalje, uvjek uzmeš rezerve i uvjek fali :-)

a6281 alegro, pogledaj tolko bar smijem reć, ajd....
User avatar
mataya
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1715
Joined: 04-02-2008, 12:57
Location: HR, Varaždin
Contact:

Re: samples

Post by mataya »

uf...
treba polemit 2000 tih smd-ova :ohno:
pretpostavljam dodao si neke mikrokontrolere :?
Sačuvajte drveće => pojedite dabra.
User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Re: samples

Post by ShOkRe »

pogledaj ic to je spi u biti nisam nego se na ARMu vrti sve, a znaš što je pick and place
mozes mislit da bi se qfn ručno nalemio :ohno: , muka mi je i kad jedan rikne zamjenit...
User avatar
srdjan_bss
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 842
Joined: 04-12-2008, 13:37
Location: BIH, okolina Banjaluke
Contact:

Re: samples

Post by srdjan_bss »

evo meni tek danas stigle neke testne 2-bojne led koje sam narucio 25.8 ,znaci stvar ipak funkcionise,ali me zanima sljedece:
istog datuma narucio sam jos nek 7-seg display ali mi to nije stiglo?da li ce to ikada stici ili ne?
http://www.pik.ba/artikal/512243/led-strip-letvice-/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.pik.ba/artikal/512227/mini-f ... redajnik-/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.crvena-tuba.net" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Re: samples

Post by ShOkRe »

tako je i meni paktić došo a ono od prije stiglo tek danas i sad moram dat izjavu na carinu u rijeku da je to besplatni primjerak i platiti neku pristojbu od 10 kuna, izađe 14 sa njihovim dodacima, i onda još platiti poštarinu cca 40 kn... ma u biti kad tako blentavi carinici ocijene da to nešto vrijedi (iako u kutiji piše da su besplatni i ispod 100 ,dolara) onda ti dokazuješ da se to ne carini ali sve jedno sve troškovce snosiš dalje.... glupost, inaće sve stigne ok ali ovo tapija....
neki dan mi je fedexom došla velika kutija i sve super (od TI) a danas od maxima opet ovaj ćorak... u kutiji ima par gluposti koje bi vjerovatno i koštale kolčiko i ova njihova splačina.. od carinskih yxyz
User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Re: samples

Post by ShOkRe »

eh promjenili su zakon, poslao sam tu izjavu alse više ne plača tih 10 kuna, sad mi miriše još više da neću vidjet taj paketić.... a semplao sam neke čudne galvanski odvojene rs422 transcivere, ako rade bi ih kupio, al ako ne kog će mi vraga... za to bi semplovi i trebali služit, ne ? al da nije ova caka s carinicima....
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3509
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: samples

Post by trax »

Pa koju posiljku ti sad pokusavaju ocariniti, tu od TI-a ili od MAXIM-a? Maxim salje u obicnoj koverti obicnom postom... to oni obicno i ne provjeravaju...
User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Re: samples

Post by ShOkRe »

pa neznam kako u bosni ali ovdje bi i prdac ocarinili....
inaće stigne meni dosta puta bez problema, al eto nekad zapne, i valjda tako mora.....
eto predzadnji put od TI-ja stigla kutija bez problema (mala kutija kartonska, dobro nije ni mala ali
cijela težina je u silikagelu i najlončićima) sve stane u kovertu, al eto ovaj put je zaglavilo....
u biti nisam ni siguran kolki su ti transciveri, mozda imaju grbu na leđima od kile :-)
btw, jesu li ti došla 2 pic16LF628 ? poslo sam ih negdje prošli tjedan.... jbg ko golf dizel sam usporen..
al nisi ni ti stavio onaj modificirani hex, pa smo 1:1 :-) ako očeš mozes mi i na mail, poslati sve jedno...
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3509
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: samples

Post by trax »

Nije mi jos nista stiglo. Danas je PON pa cemo da vidimo :-)
Nikako da to pretumbam za 628A, jer dok ja to uzmem u ruke ja cu to poceti da doradjujem pa mi se nikako ne da. Uzecu to sutra da prepravim, pa ga testiraj jer je meni malo mrsko :lol:
VFDisplay
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 515
Joined: 01-08-2009, 20:18

Re: samples

Post by VFDisplay »

trax wrote:Pa koju posiljku ti sad pokusavaju ocariniti, tu od TI-a ili od MAXIM-a? Maxim salje u obicnoj koverti obicnom postom... to oni obicno i ne provjeravaju...
meni je stigla kuverta sa osiječke carine da im moram poslati račun ali kako da im pošaljem kad su to samplovi???
naručio sam ds1669 (4 kom) i ds1802 (isto 4 kom) te ds18s20
User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Re: samples

Post by ShOkRe »

moraju ti poslati izjavu da se radi o besplatnim uzorcima, to popuniš i faxiraš nazad, i ako je sve ok onda dobiješ...
User avatar
srdjan_bss
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 842
Joined: 04-12-2008, 13:37
Location: BIH, okolina Banjaluke
Contact:

Re: samples

Post by srdjan_bss »

jedno pitanje:
koje domene "prima" National(http://www.national.com/analog)
poksao sam sa gmail-om :arrow: nece
sa yahoo.com :arrow: nece
sa nekih trecim :arrow: nece

napomena:ovo pitam jer nikako ne mogu uci u svoj mail nalog od provajdera(preko Outlook Express)tj pojavljuje mi se ovo:
Image
a uz to jos sam iskljucio sljedecu opciju:
Image

kako da to rijesim?
http://www.pik.ba/artikal/512243/led-strip-letvice-/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.pik.ba/artikal/512227/mini-f ... redajnik-/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.crvena-tuba.net" onclick="window.open(this.href);return false;
Shenda

Re: samples

Post by Shenda »

Nije mi jasno da National neće da ti primi generičku domenu... :roll:

Kako ne ulaziš na svoju domenu? Pa valjda ti provajder prvi put da neku svoju, a onda ju promjeniš i koristiš... i mjenjaš kad ti se digne ... Nazovi provajdera!

I nemoj se truditi oko Nationala! Naplaćuje poštarinu i manipulaciju - od 15$ naviše... :(
User avatar
srdjan_bss
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 842
Joined: 04-12-2008, 13:37
Location: BIH, okolina Banjaluke
Contact:

Re: samples

Post by srdjan_bss »

da ne idem u offtopic:
ispravna mi je i sifra i korisnicko ime ali jednostavno nece da prihavti,kada pritisnem OK opet mi se pojavi isti prozor :(
http://www.pik.ba/artikal/512243/led-strip-letvice-/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.pik.ba/artikal/512227/mini-f ... redajnik-/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.crvena-tuba.net" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Re: samples

Post by ShOkRe »

evo stigla pošiljka.....
eh, novi problem, ako šaljete na firmu (što neki traže)i ako nemate kod sebe pečat od firme (što najčešće nemamo :-) moze vam se desit ko i meni danas da moram žicat poštarku da mi da na šmek, jer je rekla da ako glasi na firmu da treba pečat da dignem poštu.... eh uvjek nešto... napokon stiglo danas ono za što je trebala izjava carini da se radi o besplatnim uzorcima.... happy sampling :-)
milee
Posts: 9
Joined: 19-01-2008, 17:50

Re: samples

Post by milee »

da li neko od kolega iz BiH moze da napise kako stvari stoje sa carinom i nametima, a zavisno od firme koja vrsi prenos, da li je to Fedex UPS ili obicna posta
u Srbiji kad nesto dolazi preko obicne poste, placa se samo carina, za limite nisam siguran, dok ako nesto dolazi preko Fedexa npr, placa se i usluga spedicije koja je oko 50evra + carina
e sad, nekad prodje bez ovoga, a nekada bogami i ne ako je suditi po mom iskustvu
preko svih mi do sada nikada nista nije ostalo na carini, a evo sada za 4 senzora pritiska, ukupne vrednosti 20$, koje su mi poslali Fedexom, gospodja iz Fedexa mi je javila da treba da izadje spediter kako bi carina to mogla da ocarini itd itd

da li u BiH ima ovih gluposti sa spediterima ili se placa samo carina odnosno ni carina ako je ispod nekog iznosa?

imam rodbinu gore, pa ako kod vas nema ovih zajebancija, da narucujem na BiH
poz
Post Reply