prijemnik i predajnik

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
zed
Posts: 18
Joined: 20-03-2011, 01:06

prijemnik i predajnik

Post by zed »

Pozdrav . Ima li neko semu za prijemnik i predajnik frekfencije od 5 do 15khz u tom rasponu snage do 2w . hvala .
User avatar
niho
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1895
Joined: 24-09-2009, 17:26
Location: Brcko, Bosnia and Herzegovina

Re: prijemnik i predajnik

Post by niho »

Frekvencije od 0,16 - 20 kHz su dio tzv. zvučnog spektra i za te frekvencije se ne radi nikakav predajnik jer bi antena bila predugačka nego se na izlaz stavlja zvučnik pa se to onda zove NF pojačalo :D
Ako si mislio na VLF predajnike opet kazem nije problem napraviti "predajnik" nego su antene problem a sa tom snagom ne bi dobacio ni preko balkona.
zed
Posts: 18
Joined: 20-03-2011, 01:06

Re: prijemnik i predajnik

Post by zed »

Da znam da su te frekfencije u delu audio spektra , no meni nesto tako treba u eksperimentalne svhe te mi domet od od 10metra sasvim dovoljan , za predajnik je ok ali me vise interesuje prijemnik . :azdaja:
User avatar
niho
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1895
Joined: 24-09-2009, 17:26
Location: Brcko, Bosnia and Herzegovina

Re: prijemnik i predajnik

Post by niho »

Mozda gugl moze pomoci. Ne znam koliko si dobar uelektronici ako je to OK onda ovdje imas princip rada prijemnika za prijem ovako niskih frekvencija. Evo ovdje imas i kako primati ovakve signale preko PC-a. Ima ovakvih stranica jos jako puno pa potrazi! Sretno
zed
Posts: 18
Joined: 20-03-2011, 01:06

Re: prijemnik i predajnik

Post by zed »

Hvala :!:
Post Reply