Ometac (GSM) mobilnog telefona

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
decko_od_cokolade
Posts: 7
Joined: 21-10-2009, 13:16

Ometac (GSM) mobilnog telefona

Post by decko_od_cokolade »

Pozdrav , ima li neko semu kako da naravim ometac za sve mreze mobilnog telefona 2g ,3g... da jednostavno nemogu funkcionisati bubice i sms. Ali minimum domet 30m? Uredjeji su zakonom zabranjei u prodaji, pa me zanima ima li ko semu da se napravi? HVALA UNAPRED
decko_od_cokolade
Posts: 7
Joined: 21-10-2009, 13:16

Re: Ometac (GSM) mobilnog telefona

Post by decko_od_cokolade »

Sve je to super ali kako ja to da porucim , toga nema kod nas a i ako ga ima cene su 3 puta vece. zato sam mislio da mozda nemoze da se napravi?
User avatar
elektor
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1588
Joined: 14-10-2008, 20:40
Location: Hrvatska, Rijeka

Re: Ometac (GSM) mobilnog telefona

Post by elektor »

Plaćanje je preko paypala, a shipping besplatan. Platiš i čekaš par tj. da stigne.
decko_od_cokolade
Posts: 7
Joined: 21-10-2009, 13:16

Re: Ometac (GSM) mobilnog telefona

Post by decko_od_cokolade »

A carina, zar nece nasi da mi naplate carinu?
User avatar
elektor
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1588
Joined: 14-10-2008, 20:40
Location: Hrvatska, Rijeka

Re: Ometac (GSM) mobilnog telefona

Post by elektor »

Pošto nisi ispunio lokaciju neznam od kuda si pa mogu samo okvirno govoriti. Za hrvatsku do 160 KN se ne plaća carina ni PDV. Tako da neki jeftiniji blocker možeš bz problema kupiti. Za preko 160 KN bi trebao očekivati da ti cijena ide 30% gore, ali zna se dogoditi da im ne se nešto provuće pa da nemoraš platiti.
Ljudi koji su blizu granice sa Slovenijom to rješavaju na još jedan naćin. Zakupe poštanski petinac u nekoj pošti i traže da im se paket dostavi tamo. Zatim oni odu po njega, i na taj način izbjegnu plaćanje PDV-a i carine.
Shenda

Re: Ometac (GSM) mobilnog telefona

Post by Shenda »

decko_od_cokolade wrote:Pozdrav , ima li neko semu kako da naravim ometac za sve mreze mobilnog telefona 2g ,3g...
http://www.ladyada.net/make/wavebubble/index.html

Eto... jednostavno i učinkovito! :wink:

Kad napraviš, onda ti ja pravim još dva! :lol:
User avatar
mare92
Posts: 12
Joined: 17-11-2011, 22:15

Re: Ometac (GSM) mobilnog telefona

Post by mare92 »

Dajte mi samo Shemu... :D :D :D :D :D :D
Post Reply