samples

Forum o svemu i svačemu, ALI vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
elektor
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1588
Joined: 14-10-2008, 20:40
Location: Hrvatska, Rijeka

Re: samples

Post by elektor »

kolko sam ja upoznat..u Hrvatskoj se carini sve bez obzira na vrijednost..ali u praksi je to drugacije..najcesce ne carine stvari do 200 kn..al sve ovisi na kojeg carinika nabasas..isto ako na posiljci nije napisana njena vrijednost..na carini je najcesce procjenjuju..
VFDisplay
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 515
Joined: 01-08-2009, 20:18

Re: samples

Post by VFDisplay »

i šta mi je na kraju činiti????
EDIT:Ko da ti carinici znaju razlikovati tranzistor BC547 i DS18S20 temp senzor....za njih je to "neki" tranzistor....
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3509
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: samples

Post by trax »

U svakom slucaju ne potpisuj nikakvu punomoc. Pitaj ih ako su u stanju da odrade svoj posao: da proslijede paket primaocu onda neka to i urade, a ako nisu neka ga vrate posiljaocu, jer si tako dogovorio sa Intersil-om.

Mozda ti i proslijede paket besplatno (sto bi i trebali), mozda ga vrate a mozda ga i uniste. Kod FedExa mislim da se paketi ne unistavaju nego ga neko na kraju mora primiti, pa ako ga niko ne primi onda ga moraju vratiti posiljaocu. Ti posalji mail Intersil-u da je carina htjela da ti naplati dodatnih 100$ za carinjenje tih besplatnih uzoraka tako da ti se to jednostavno ne isplati. Zahvali se i Fedexu (Rhea d.o.o. šupcima) i Intersil-u na svemu a Intersil-u se izvini zbog neugodnosti. Mozda ti ponovo posalju obicnom postom ako uspijes dogovoriti.
VFDisplay
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 515
Joined: 01-08-2009, 20:18

Re: samples

Post by VFDisplay »

ali pazi ne razumijem jednu stvar!
prvi paket iz intersila bez ikakvih problema je stigao na moju kućnu adresu, a sad ovaj u kojem su slični dijelovi nemože????????
zvao sam ih i rekli su mi da prihvatim punomoć a pošto sam ja maloljetan onda to mora uraditi moja stara!
a pošto na pošiljci piše moje ime onda sam morao poslati intersilu da pošalju papir da je to moja pošiljka i da je želim prebaciti na ime moje stare!
ali još uvijek ne razumijem zašto toliko sra**a kad je prva pošiljka bez problema sitgla na moja kućna vrata!

bome si u pravu @trax ovi iz fedex-a su pravi šupci a ovi na carini JOŠ I VEĆI!!!
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3509
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: samples

Post by trax »

Ti kao da ne citas ono sto ja pisem...

Ako ti stara potpise bilo sta, onda oni komotno posalju tebi racun na kojem pise:

TROSKOVI CARINE I PIZDARIJA: 400kn
Ukoliko ne platite, idete na sud.

Jel ti sad jasno?

Ako si spreman platiti te dijelove toliko, onda potpisi. Ali ako potpises a ne zelis da platis, onda si najebao.

Sretno :)
VFDisplay
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 515
Joined: 01-08-2009, 20:18

Re: samples

Post by VFDisplay »

hvala @trax na savjetu!
ma čitao sam ja sve,ali znaš kakav sam ja tvrdoglav!
sad sam te poslušao i poslao sam šupcima iz fedexa ovo:

pošto vidim da ovako neće ići te da ta pošiljka nemože nikako da dođe do mene (pošto ja ,a i nitko drugi ne daje svoje osobne papire nepoznatoj osobi) tu pošiljku molim da se vrati, ne da se baci, uništi ili nešta slično nego da se vrati odakle je i došla te da se napiše da pošalju nekim drugim načinom i molio bih da se napiše razlog zbog kojeg sam tu pošiljku odbio a to su da Fedex izmišlja toplu vodu koja je hvala Bogu ODAVNO izmišljena te da je nemogu primiti bez osobnih papira!

i da zanimam me još jedna stvar a to je kako sam ja tu sličnu pošiljku (ista tvrtka od koje sam nabavljao i isti dijelovi) bez problema primio na kučnu adresu???

hvala vam jedino na utrošenom vremenu!
User avatar
Black Angel
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 980
Joined: 08-10-2008, 20:54
Location: Dubrovnik

Re: samples

Post by Black Angel »

Nisi ih trebao toliko vrijedati....
Ipak smo mi civilizirani narod..
To je njihova politika rada i nisu ti oni krivi sto ti ne citas "terms of use".
Mogao si jednostavno napisati istinu......
Da ce te chip koji si narucio kao uzorak na kraju izaci 400-500 kn za sto si mogao kupiti 300 komada te da ti nisi obvezan nista potpisati i da sto se tebe tice paket mogu slobodno baciti ili vratiti posiljatelju.

U prijevodu;
Ko vas jebe
Korg X5D <3
VFDisplay
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 515
Joined: 01-08-2009, 20:18

Re: samples

Post by VFDisplay »

pa mi jesmo civilizirani narod jer da nismo (odnosno da nisam) onda bi im napisao da se gone u tri p***e materine i da hoću pošiljku na ne neke jebene papire
(oprostite što sam se tako grubo izrazio nadam se da ne bum letil sa foruma :oops: :oops: )

pa što se tiče bacanja hej pa ja sam taj sample i naručio, a šta misliš da sam ga kupio! i neka intersil zna kakva je politika i fedex-a i naše države

EDIT: Ne čitaš cijelu temu jer sam napisao u postu koji se nalazi na dnu prošle str. da sam prvu pošiljku primio BEZ IKAKVIH PROBLEMA, za drugu mi nešta seru!
User avatar
Black Angel
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 980
Joined: 08-10-2008, 20:54
Location: Dubrovnik

Re: samples

Post by Black Angel »

A ti zbilja mislis da ce oni navesti u objasnjenju da su trazili 100$ manipulativnih troskova ?
Oce ki**te...
Najvjerojatnije ce te ocrnit kad si vec trazio da im objasne a nekako sumnjam da ce ti intersil slati ponovno kad si im vratio posiljku po njihovom trosku :lol:

EDIT:
Citam ja cijelu temu ali me boli briga sto je bilo vec koji je trenutni problem...
Mnogo je razloga zasto ti je mogla doci na vrata bez ikakvih problema....
Drugi kurir, drukcije objasnjenje na paketu pa ga nisu carinili, itd.....
FedEx tebi ustvari naplacuje carinu i troskove skladistenja dok se taj paket carinuje.....
Korg X5D <3
VFDisplay
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 515
Joined: 01-08-2009, 20:18

Re: samples

Post by VFDisplay »

ma znam ja to sve al jebiga šta sam mogao da napravim.......
ma koji me vrag tjerao da taj čip uzimam od intersil-a kad sam ga mogao uzeti iz maxim/dallas :x
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Re: samples

Post by MladaNada »

To sto si ti napisao prvo sto je pravopisno pogresno, drugo sto nista nisi rekao. Ja da dobijem takav mail, lijepo bih zapalio paket. Da si lijepo pokusao da im objasnis da je to sample koja je kataloska vrijednost 0.5$, sto mogu pogledati na linku tom i tom, i oni to da su pokazali carinicima mozda bi i dobio paket. Ovako nista.
Shenda

Re: samples

Post by Shenda »

VFDisplay wrote:... i neka intersil zna kakva je politika i fedex-a i naše države...
Ne budi smješan!

Interstil će misliti da tebi zbog sitne love nije stalo do njihovih IC! Ako zakeraš za 10$, kako češ platiti narudžbu od par k$? Nisi dosljedan, a takvi nisu poželjni...

Zaboravi naručivanje uzoraka od njih!

Par puta sam i sam naletio na "strogog papka" carinika, koji savjesno radi svoj posao... Platim, a sutra ponovo naručim još! :wink:

I još me nisu nikad odbili... :lol:

Moram priznati da sam u zadnjih par godina iscjedio interesantnu količinu dijelova za koje nisam ni sanjao da bi mogao negdje nabaviti, a ukupna svota koju sam morao platiti carini ne prelazi 0.5% tvorničke cijene (ne maloprodajne!)! Meni se isplati! :wink:
User avatar
Sutko
Napredujem
Napredujem
Posts: 119
Joined: 01-02-2009, 15:48
Location: HR

Re: samples

Post by Sutko »

Jeli itko ikad sta narucivao do Texas inst. ako je za koliko dana dođe treba li se plaćati poštarina, i jel mogu uzet bilo koji samples.
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3509
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: samples

Post by trax »

Texas Instruments salje preko Fedex-a a to moze zavrsiti na carini a onda si se zaj... :D
User avatar
Sutko
Napredujem
Napredujem
Posts: 119
Joined: 01-02-2009, 15:48
Location: HR

Re: samples

Post by Sutko »

Onda nist od toga.
User avatar
Dariolo
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 822
Joined: 24-08-2006, 23:29
Location: Žepče (BiH), Zagreb (HR)

Re: samples

Post by Dariolo »

Ja sam naručivo 2 puta iz TI-a i nije bilo nikakvi probleme sa carinom, valjda sam imo sreće :D
Shenda

Re: samples

Post by Shenda »

Texas je najbolja i najekspeditivnija firma za samples! :wink:

Treba samo paziti koliko se naručuje u jednom paketu, jer oni u popratnici prilože i račun... bolje je dvaput po manje, nego jednom puno! :wink:

Dvaput je dvaput!!! :wink: :lol:
djgrof
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 33
Joined: 11-10-2009, 18:44

Re: samples

Post by djgrof »

Ja sam narucio LED 5m 5 kom.crvene i dosle su mi za tjedan,dva.....Zadovoljan sam s njima pa sam narucio jos po 15 crvenih zelenih i plavih....
User avatar
srdjan_bss
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 842
Joined: 04-12-2008, 13:37
Location: BIH, okolina Banjaluke
Contact:

Re: samples

Post by srdjan_bss »

ja sam oko 25.8 narucio nekih 7-seg. disp. i koju ledicu ,nikad nisu stigle.
Sad sam ponovo narucio 5 LED(znam da nema smisla narucivati ovakve komponente) ali da vidim ocel sta biti :D
http://www.pik.ba/artikal/512243/led-strip-letvice-/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.pik.ba/artikal/512227/mini-f ... redajnik-/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.crvena-tuba.net" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
mataya
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1715
Joined: 04-02-2008, 12:57
Location: HR, Varaždin
Contact:

Re: samples

Post by mataya »

stvarno mi niste jasni :roll:
pa cemu narucujete 5 LED-ica :shock:
vrijednost im je niti 1€
pricekaj kad pocnes radit neki projekt pa onda naruci djelove koji ti trebaju :wink:
Sačuvajte drveće => pojedite dabra.
Post Reply