LCD spajanje?

Rasprava o PIC mikrokontrolerima, PIC projekti i drugo vezano za PIC-eve...

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

buco

Post by buco »

@siner i mene zanima taj dispaly jer i imam jedan takav , imas bar shemu spajanja , [ dva CS ulaza cudno veoma !?? kao kod I2C chipova , postavi sve u 0 , Sw za kontrolu ] ostali pinovi , to bi treba bit serijski LCD !! jos nam treba reset, data , Vcc, gnd ... da nadjemo di su.
@firkragg za onaj nokijin 3310 3410[LPH xxx] LCD morat cu zamijenit HD da ti dam shemu spajanja ili cu ti je nacrtat , ajde probaj to bi trebo moc nac na netu bez problema .Vcc bi mogli lako nac , instrumentom , gdn jos lakse , ostaje data port , i on bi se nekako dao nac nego ostaje problem naredbi driveru , pocetna adresa rama za LCD , kod nokije npr 40H x80H
je prvi byte gornjeg lijevog kuta ekrana jest pocetna adresa rama podataka za ispis na LCDu.
Pozdrav
Last edited by buco on 03-01-2006, 20:04, edited 1 time in total.
User avatar
[SINNER]
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 82
Joined: 18-09-2005, 21:44
Location: Bihac-Sarajevo

Post by [SINNER] »

@Firkragg Znam da je cs chip select, ali je problem sto ovaj lcd ima dva cs, csa i csb. Ja imam onaj lcd 2X16 karaktera, on ima jedan cs i njega sam skuzio i super radi, ali ovaj nikako da skontam! :(

@buco evo sto sam ja nasao, pa pogledaj :)

http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... 33_lcd.pdf
Firkragg

Post by Firkragg »

Ja nemoram ništa pokušavat prije nego napravim pločicu za nokiu, a to mi se nikako sad ne da :shock:

ZA motorolin WD G0903 nemogu nać ni sliku :P
buco

Post by buco »

@sinner hvala !!!!! Ja za nokiju ,mislim na LPH xxx LCD, imam sve vec odavno i naredbe i pin raspored Napiso sam si sve potrebne rutine za rad graph displayom jer su mi trebale za neke projekte ... Steta sto nema dokumenata , nemogu ih nac , za ostale displaye koje imam pogotovu ove puno vece rezolucije u boji iz GSMa !!
@firkragg ne treba ti plocica za LCD samo je direktno zalemi tankim zicama na plocicu koju koristis , i ja sam tako radio na prototipskim plocicama za projekte s LCDom , tek sam nakon svih testova i prepravki [ uvijek nesto treba promijenit ..] dao uradit plocice s rasterom na koji LCD legne direktno na plocicu.
Pozdrav
Firkragg

Post by Firkragg »

Ma pričam o nokiinom s silikonskom trakicom, nema na njemu pločice.

Onaj motorolin ima pločicu ali za jnega nemam baš nikakve dokumentacije.
buco

Post by buco »

Izvini ja sam pretpostavio da mislis na LCD nokijin iz 3310 i 3410 telefona !
Pozdrav
User avatar
HolyDancer
Posts: 17
Joined: 30-07-2005, 19:03
Contact:

Post by HolyDancer »

Imam još jedno pitanje, prema ovoj shemi ( http://www.gideontech.com/content/articles/197/1 ) 1-14 spojim normalno, V+ i V- su pozadinsko osvjetljenje, a 15 i 16 (A i K) na A 5+ a na K 5- . Bude to dobro radilo?
<----[==]----||----° °---->
Firkragg

Post by Firkragg »

PA 15,16 pinovi su samo tiskane linije do osvjetljenja, vidiš bijelu pločicu koja je spojena na V+ i V-!
Na pinove 15 i 16 dovedeš određeni napon (obično je 5V no zavisi do modela) i osvijetljenje svijetli
:shock:
Firkragg

Post by Firkragg »

Spoji bateriju 4,5V i svijetlit će, to nema nikakve veze s ostatkom LCD-a...
vujasin
Posts: 22
Joined: 24-03-2006, 19:34
Location: Pakoštane - Hrvatska
Contact:

Post by vujasin »

Ja imam grafički LCD sa 2 konrolera NJU6450AF. Postoji i datasheet na netu za njega pa me zanima može li se on nekako spojiti. Ima 20 pinova, a u datasheetu nema opisa tih pinova već samo pinova od kontrolera.
vujasin
Posts: 22
Joined: 24-03-2006, 19:34
Location: Pakoštane - Hrvatska
Contact:

Post by vujasin »

Imam nekoliko takvih pa ako netko ima ideju što napraviti s njim poslao bi mu jednog.
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3509
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Post by trax »

Haman je taj display iz Peugeot 307 :D

Posalji meni jedan da se poigram sa njim ako ti nije frka. Mozda sta i bude od njega korisno :P
vujasin
Posts: 22
Joined: 24-03-2006, 19:34
Location: Pakoštane - Hrvatska
Contact:

Post by vujasin »

Ja sam ga isto tako mislio staviti u auto pa da mi istovremeno pokazuje vanjsku i unutrašnju temperaturu, a i temperaturu motora.
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3509
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Post by trax »

Kako mi je zanimljivije traziti bilo sta o ovome displeju kada ga imam, nasao sam nesto skroz super!

Ovaj displej (njegovi driveri) su 100% kompatibilni sa malo poznatijim kao npr: AX6120, SED1520.

Za ove displeje imaju i rutine pisane u C-u ( http://www.koders.com/c/fid37D6E603F0E7 ... 22AEC.aspx ), a negdje sam vidio da imaju i rutine pisane za HT-SOFT PIC Compiler :shock: :D

Onda za LINUX mozes sagraditi sebi: http://www.lcdproc.org/screenshots.php3 a interface za spajanje na LPT port imas ovdje: http://www.usblcd.de/lcdproc/sed1520.php4

Onda mozes sebi pisati programe jer je ovo klasicni paralelni bus...

Znaci sigurno ce biti nesto od ovih LCD-ova :D
vujasin
Posts: 22
Joined: 24-03-2006, 19:34
Location: Pakoštane - Hrvatska
Contact:

Post by vujasin »

Ajde neka samo naprijed. Inače sam mislio napraviti display za auto sa 3 temp. senzora pa da mi istovremeno ispisuje temperaturu motora, vanjsku i unutrašnju temp.
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3509
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Post by trax »

Evo jos jedan dobar sajt sa LCD za WinAmp sa ovim displejom: http://sjeffroy.fr*e.fr/index.html i PIC16F877A. Imaju LCD C programi...
vujasin
Posts: 22
Joined: 24-03-2006, 19:34
Location: Pakoštane - Hrvatska
Contact:

Post by vujasin »

Je li tko uspio što složiti od ovog mog LCD da vidim kako to izgleda?
User avatar
zet-jaro
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 41
Joined: 07-11-2005, 23:35
Location: Zagreb
Contact:

Post by zet-jaro »

i mene zanima, imam doma neki panasonic mobitel koji bi htio raskopat i izvuc nekaj iz njegovog displaya :)
Post Reply