pojacalo za elektricnu gitaru

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
HOOLIGAN
Posts: 19
Joined: 04-07-2005, 01:40

pojacalo za elektricnu gitaru

Post by HOOLIGAN »

da li ovo pojacalo od 60w sa TDA7294 sa sajta moze posluziti kao
gitarsko pojacalo. ako ne zna li neko neku semu pojacala za el. gitaru
sa TDA7294
HOOLIGAN
Posts: 19
Joined: 04-07-2005, 01:40

Post by HOOLIGAN »

ljudi hitno mi je

da li ovo pojacalo moze da radi kao gitarsko

da znam dal da ga pravim ili ne
iq
Napredujem
Napredujem
Posts: 125
Joined: 27-06-2005, 23:29
Location: V. Gorica

Post by iq »

neznam na kakav nacin rade te gitare, ali probaj ju ustekat u mikrofonski ulaz u pc ili liniju i ako se cuje onda ide bilo kakvo mono pojacalo.
HOOLIGAN
Posts: 19
Joined: 04-07-2005, 01:40

Post by HOOLIGAN »

hvala
tirinda
Posts: 4
Joined: 18-07-2005, 14:01
Contact:

Post by tirinda »

Naravno da moze. Svako pojacalo moze da se upotrebi i kao gitarsko. Treba samo imati na umu osetljivost i ulaznu impedansu pojacala, odnosno izlaznu impedansu izvora signala (u tvom slucaju el. gitara). Namena power IC pojacala kao samog nikada nije specifirana za neki muzicki instrument.

Izlazna snaga pojacala realizovanog sa ovim kolom (u uopste generalno) moze da varira u zavisnosti od napajanja, ulaznog signala i otpora zvucnika. Tako da u tvom slucaju ovo kolo mozes da upotrebis kao gitarsko pojacalo, ali sigurno neces izvuci iz njega snagu od 60W ako prilkjucis elektricnu gitaru sa pasivnom elektronikom. Ja bi ti preporucio da napravis lepo uz to pojacalo i neko pretpojacalo sa regulacijom boje tona i plus mozes vrlo jednostavno da dodas fuzz efekat (ako zelis da experimentises sa distorzijom), i mozes da nerviras komsije do mile volje. ;)

Pozdrav
d
Post Reply