PC Multimetar pomoc

Programi za crtanje shema i pločica, simuliranje el. sklopova, savjeti. Diskusija o ostalim programima vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
Dzony_988
Posts: 7
Joined: 02-07-2009, 14:32

PC Multimetar pomoc

Post by Dzony_988 »

Pozdrav svima, zanima me da li postoji neki program za racunar pomocu koga mogu da koristim funkcije multimetra, preko muzicke kartice ili nekih drugih portova ( LPT, Serial...). Samo da taj program nije WinScope ili SoundScope jer me ne intersuju funkicije osciloskopa..... :) Znaci da mogu da izmerim neke niske vrednosti jednosmernog ili naizmenicnog napona i da li je moguce tako izmeriti priblizne vrednosti otpora i tako to :))

pozzz i hvala!

Dzony
feon
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 36
Joined: 10-04-2009, 11:30
Location: Skopje

Re: PC Multimetar pomoc

Post by feon »

Na vlez na zvucna karta imas kondenzatori taka da nemozes da meris DC napon....plus toa kalibracijata e skoro nevozmozna bidejki windows mikserot prezema kontrola i sekoe menuvanje na jacina na zvuk od bilo koja druga aplikacija ke ti gi izmesti setiranjata.....

Ako pak sakas da ja koristis zvucnata karta kako LRC metar ....togas da...postojat programi...i ednostaven interfejs

Ke pobaram domasniot kompjuter i ke postiram link ili upload na rapidshare......
Post Reply