Torrent download

Forum koji ne mora biti vezan za elektroniku ali u kojem vrijede pravila foruma!

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
dusko
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 40
Joined: 30-03-2008, 20:48
Location: Banja Luka

Torrent download

Post by dusko »

Dajte recite mi mogu li ja išta da učinim, povodom brzine downloada za torrent. Pokusao sam i preko Bittorrenta, i preko Ubuntu-ovog Transmission 1.06, i od 1450 i kusur peers-a on skida brzinom 560 byte/sec. Mislim nema smisla. Skidam 7.5 GB. Ovako će da završi za 2 godine.

Ima li koji fazon, znam da ima ono da se ograniči download i upload, ali kao što rekoh koristim dva različita torrent klijenta, i oba imaju neograničen protok.
" .... a profesore, da li je moguće komunicirati preko vodenih talasa ?"

"Pa naravno kolega, to vam je Vodafon. "
User avatar
Elektronicar
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 467
Joined: 19-01-2008, 17:05
Location: Balkan

Post by Elektronicar »

Prvo proveri da li su ti portovi otvoreni i sa li si podesio firewall i ostalo ...
User avatar
dusko
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 40
Joined: 30-03-2008, 20:48
Location: Banja Luka

Post by dusko »

Firewall nemam, mislim ima onaj na routeru pa ne koristim ni jedan ovamo, ali svejedno, mislio sam i na to pa sam i na routeru poisključivao sve zaštite.

Portovi, tu nisam ništa dirao, niti znam šta da radim. Ako bi mi dao neke upute, možda nešto i bude.

Evo Screenshoot.

http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... nces-1.png

Ovo su jedina podešavanja što postoje u programu. Mislim ovo je na Ubuntu-u, Ako ide bolje XP, može neko da kaže i za Bittorrent.

http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... rences.JPG
" .... a profesore, da li je moguće komunicirati preko vodenih talasa ?"

"Pa naravno kolega, to vam je Vodafon. "
User avatar
e
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 244
Joined: 29-01-2007, 10:41
Location: Bosnia
Contact:

Post by e »

koliko seedera?
You wait for revolution, we live revolution.
User avatar
Elektronicar
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 467
Joined: 19-01-2008, 17:05
Location: Balkan

Post by Elektronicar »

User avatar
dusko
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 40
Joined: 30-03-2008, 20:48
Location: Banja Luka

Post by dusko »

Ma seedera ima oko 380, od toga sam ja konektovan na njih 20-ak.
----------------------------------------------------------------------
Što se tiče port forward-ovanja, tu sam nešto izguglao i uspio da otvorim te poterbne portove.



Mislim da sam donekle našao grešku, našao sam optimalna podešavanja za torrent. To je kod mene bilo potpuno "raštelovano". Kao da sam uspio nešto. Evo šta sam radio, možda pomogne i drugima.

- - - - - - - - - - - - -

Znači kod mene je ova spora veza 256/64. E sad nebitno to što je spora veza, za torrent se stavljaju sljedeća podešavanja:

Znači upload mora da ide na 80% od maksimuma. Isto tako i Download. Ukoliko imate neku bržu vezu, može da ide down/up i do 90% od maksimalnog.
( Znači kod mene max download je 32KB/s, a ja ga u torrent klijentu ograničim na 25KB/s, isto tako i upload od 8KB/s max, ja stavim 6KB/s )

Dalje broj upload slotova ide tako što tu brzinu koju ste namjestili podjelite sa 4 ( svaki slot po 4KB ). Znači kod mene broj upload slotova je 1.

Maksimalan broj konekcija ( po torrentu ): Znači ako imate malo konekcija to sigurno nije dobro, ali ako ih imate i previše, link postaje zagušen dok se uspostavi veza sa svakim od peer-ova, tako da opet nećete imati maksimalan download.

E sad, ja ne znam kako oni izračunaše, ali za moju vezu najoptimalnije rješenje je da maksimalan broj konekcija bude 78.
pošto ja ne dozvoljavam da više torrenta radi u isto vrijeme, maksimalan broj konekcija uopšte ( Global bandwidth usage ) je takođe 78.

___________________________________________________

Opet sve zavisi od torrenta koji skidate. Sada brzina je poprilično ok. nije max ali je tu negdje.


Naravno nisam ja ovo ništa izmislio, niti sam šta od ovoga ja računao.
Na ovoj adresi http://infinite-source.de/az/az-calc.html ukucate vaše podatke ( brzina linka ) i izračunaju vam odmah najoptimalnije rješenje.

http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... rences.png


I da, definitivno zavisi koji klijent koristite. Ako ste na Ubuntu-u, Deluge = zakon. Ima ga i u repository-u ( Hardy 8.04 )
" .... a profesore, da li je moguće komunicirati preko vodenih talasa ?"

"Pa naravno kolega, to vam je Vodafon. "
Post Reply