visual web developer, visual basic 2008 expres + PIC I/O-box

Forum o svemu i svačemu, ALI vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

_mirko_
Napredujem
Napredujem
Posts: 125
Joined: 31-07-2007, 07:46

Post by _mirko_ »

ja neću treći put lijepit svoj link nego ću ti samo reći da korištenje custom kontrole nije zaobilaženje jer koristiš iste alate kao i prije.
moja ideja je, dakle, da za početak složiš program u vb2008 za kontrolu serijskog porta, znači samo da prevedeš ovo u novi jezik. to ne bi trebao biti problem. zatim, služeći se informacijama iz tutoriala, razviješ server-side kontrolu koja će u suštini sadržavati isti taj kod, samo malo "upakiran". zatim ćeš toj kontroli iz asp-a pristupati slično kao što si dosad činio s mscomm, zar ne?
znači nešto tipa mojCOMPort.otvori();
znam da djeluje kao puno posla ali to bi bilo to "školsko rješenje".
i naravno da nisam siguran da se to uopće može izvest na taj način. to ti moraš probati :)
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

Pa bolje je ovako bez programa posrednika zar ne?
Sve je u asp skripti, najjednostavnije moguce, postavis skriptu na npr port 80 na compu i uzivas :)
User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Post by ShOkRe »

ma da obojca ste u pravu, ali kako mi je interesantno i direktno citanje buffera iz coma, a comctl ima on buffer recive event kad se nastima treshold ulaza, onda bi mi ocx direktno okinuo ajax da ovaj na klijentovoj strani skoro u realnom vremenu osvjezi situaciju.... zato gledam da je to nesto direktno, a opet ako se napravi mala kontrola iz vb-a koja napredno parsirai salje a asp prakticki samo okida makroe, to opet ima svojih prednosti....
eh sad kako sam zadnjih dana malo zaglavio (selim se na novi posao) pa mi je sve koma... ali ako se skockam, cu nesto iskemijati, ako nista drugo mozda se vratim na ovaj stari vs6 (taj je bar radio, ovo je kopija sa mog http_root-a, a sa PPC-om sam wireless, palio i gasio releove) samo mu jos uvalim ajax i šminku... pa mora ajax ici i na vs6 iis, na kraju krajeva to je samo glupi java skript na klijentovoj strani.. i mozda komadic na serveru....
Post Reply