Pravljenje AllPic programamtora..

Rasprava o PIC mikrokontrolerima, PIC projekti i drugo vezano za PIC-eve...

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

alen_z
Napredujem
Napredujem
Posts: 154
Joined: 24-05-2007, 15:03

Pravljenje AllPic programamtora..

Post by alen_z »

Odlucio sam napravit AllPic, al mi nije jasno kako da znam gdje koji element ide kad imam samo ovu sliku PCB-a:
dal ima netko istu takvu shemu a da su nacrtani simboli ili nesto??

http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... 600dpi.gif
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Post by Smjesko »

Sto ce ti simboli? Imas fotke programatora i shemu. To ti treba biti dovoljno.
alen_z
Napredujem
Napredujem
Posts: 154
Joined: 24-05-2007, 15:03

Post by alen_z »

Al ne vjerujem.. sta je tako tesko ostavit i sliku simbola kad je vec napravio cijelu shemu... drugim rjecima, taj danijel koji je kakti napravio tu shemu ako se ne varam namjerno nije ostavio sliku simbola kako bi ljudima bilo teze raditi to i kako bi kupili od njega sa stranice ta programator za 15 eura a napravi se za 8 eura maksimalno.
alen_z
Napredujem
Napredujem
Posts: 154
Joined: 24-05-2007, 15:03

Post by alen_z »

Naravno da se da i ovako napravit al moram ko budala skiljit i gledat koja bi rupica bila na shemi... i koji element ide unutra..
Kad se vec radi tako nesto, zar nije jednostavnije uzet PCB Wizard i lijepo to za par minuta poslozit i ostavit .pcb projet..

I kad se taj .pcb projekt otvori u PCB Wizardu imas lijepo i simbole, i 3D, i pcb i sto drugih preview-a .. ma zakon!!!
Shenda

Post by Shenda »

Pa kad sve to tako fino znaš - napravi i postavi ovdje na forum!

A i taj Danijel!!! Da je stvarno faca napravio bi ti on i još poslao 10 - 15 eura da ti se nađe... Baš je papak...

Btw. na netu imaš na nekoliko mjesta objavljen Allpic, i ima i montažna shema, samo treba malo potražiti...
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Post by Smjesko »

Ajde napravi AllPIC za 8 Eura. Kupujem odmah 10 komada. Uvjet je da na nesto lice i da rade.
alen_z
Napredujem
Napredujem
Posts: 154
Joined: 24-05-2007, 15:03

Post by alen_z »

Nisam rekao da bi radio i prodavao vec sam rekao da se allpic moze napraviti za 8 eura iliti 55 kn!
A on prodaje po 105kn sto znaci dobit od 50kn po jednom programatoru.

Neka ih na dan napravi 10, to mu je dnevna zarada od 500kn, tako 30 dana u mjesecu i to ti je mjesecna zarada od 15 000kn ;)

Samo sto imam osjecaj da rijetko tko to kupuje, radje uzme 55 kuna i sam si slozi ..
matija
Posts: 10
Joined: 30-04-2005, 17:50

Post by matija »

jes! i svakodnevno ih proda deset :D
User avatar
Jovanca
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 40
Joined: 11-02-2006, 09:39

Post by Jovanca »

r2d2
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 408
Joined: 08-01-2007, 18:38
Location: Zagreb

Post by r2d2 »

imas ovdje vec gotove plocice sa montaznom shemom gore :-)

http://www.elektronika.ba/forum/viewtopic.php?t=1703
alen_z
Napredujem
Napredujem
Posts: 154
Joined: 24-05-2007, 15:03

Post by alen_z »

Evo upravo sam dosao iz chipoteke, isao sam po dijelove i svi dijelovi zajedno sa plocicom dodju 50 kn, ali bez RS 232 DB9M/Z kabla od 2m koji dodje 15 kn..

Usput sam svratio kod jedne zgodne tete u kopiraonu i skopirala mi je na termofoliju izgled pcb-a, i sad zagrijavam peglu pa idem to slozit!

Pozdrav!!!

@r2d2,
dal ti je tko kupio te plocice??

pozz
alen_z
Napredujem
Napredujem
Posts: 154
Joined: 24-05-2007, 15:03

Post by alen_z »

@r2d2
malo mi nije jasna tvoja matematika :)
znaci kupim jednu plocicu=70 kn, dok kupim dijelove koji dodju bez plocice 35 kn, znaci sve skupa me izadje 105 kn kolko i kosta gotov i testiran programator sa danijelovog sajta a + to da jos moras lemit te dijelove, trovat se sa olovom itd. ;)

zato sam te i pitao dal ti je iko kupio tu plocicu

pozz
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Post by Smjesko »

@r2d2, shit! Propade ti posao radi one zgodne tete. :D

@alen_z, znaci, ipak nije 8€. Shit. A ja se poveselio kako cu na svakom prozoru doma imati programator za 8€. :lol:

Danijelov programator dodje toliko jer on svakom potencijalnom kupcu teleportira gotov uredjaj, tako da nema troskova slanja, a uredjaje mu izradjuju crnci iz Etiopije. 8)
Last edited by Smjesko on 16-07-2007, 20:45, edited 1 time in total.
alen_z
Napredujem
Napredujem
Posts: 154
Joined: 24-05-2007, 15:03

Post by alen_z »

Evo sad tek vidio da i danijel prodaje samo PCB plocice uradjene ali bez elemenata, evo citat:

Ukoliko zelite da napravite ovaj programator,
a treba vam profesionalno izradjen PCB na
vitroplastu, zelena zastita, kalajisane lemne
tacke, stampani raspored elemenata,mozete
dobiti po ceni od 250 din+ptt
troskovi. Za narudzbe javite sa na eMail


Znaci on prodaje plocice po 25 kn, a ti po 70 kn... jebem te pametnog 8)
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Post by Smjesko »

alen_z wrote:....Znaci on prodaje plocice po 25 kn, a ti po 70 kn... jebem te pametnog 8)
Opa, ljubav na pomolu. :lol: Sta ce sad Dorino na ovo reci? Njega se nis nije pitalo. :wink:
alen_z
Napredujem
Napredujem
Posts: 154
Joined: 24-05-2007, 15:03

Post by alen_z »

Smjesko, crni smjesko :wink:
Ovaj programator radim samo radi toga da bi mogao napraviti frekvenciometar koji mi izgleda zakonnnnn, do 2.5 GHz 8)

Jedva cekam da i to napravim, al malo me zeza pegla, vec treci put peglam, mikromilimetar mi se uvijek pomakne folija i dovoljno da mi sve sjexe, no sad ce bit dobro, cekam da se ohladi :shock:

poz
r2d2
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 408
Joined: 08-01-2007, 18:38
Location: Zagreb

Post by r2d2 »

sta se pjenis odmah :lol: to su cjene za ljencine kojima se ne da raditi plocicu,
dok sam experimentirao peglom napravio sam 5 plocica dvije iskoristio i 3 prodao inace ne radim plocice za prodaju, a i da radim ne bi je radio za 70 kn sigurno!!!
evo ti bas sada radis plocicu i reci iskreno za koliko bi je prodao? :lol:
:twisted:

dodji do mene ja cu ti dati jednu plocicu gotovu polupolemljenu, iz mog propalog experimenta, vec je izbusena moras samo razlemiti par zica s nje tako da se ne moras zajevavati s peglom.
ne zajebavam ozbiljan sam! ja sam novi zagreb
Shenda

Post by Shenda »

alen_z wrote:... jebem te pametnog 8)
Momak, to si ti završio ugostiteljsko-turističku kad si TUROPERATOR :?:

... na šta je to izašlo... i na forumu "guza uz zid" :lol: :lol: :lol:
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Post by Smjesko »

Sad ce se decki naci i sve probleme razrijesiti. A mozda im se i Dorino prikljuci. :lol:

@Shenda, niti zidovi vise nisu sigurni. Nikad ne znas koji ima prikrivenu "gloryhole" :!: :lol:
alen_z
Napredujem
Napredujem
Posts: 154
Joined: 24-05-2007, 15:03

Post by alen_z »

Da izadjemo iz offtopica i da se vratimo na temu.
Napravio sam programator, jos samo treba onaj konektor za 15V, pa me zanima slijedece:
u prilog stavljam sliku.jpg na kojoj je crveno zaokruzen dio koji me muci, ima 3 "nogice", zanima me gdje ide + pol a gdje - ??
I odakle da izvucem 15V... imam adapter koji moze do 12 V...

poz

http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... _slika.jpg
Post Reply