samples

Forum o svemu i svačemu, ALI vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
Shenda

Post by Shenda »

Pa sad... bolje da ti ne pošalju povratni emajl, jer u tom slučaju će ti se zahvaliti na interesu za firmu...bla, bla, bla... i uputiti na nekog od njihovih zastupnika... Što će reći - ništa od samples!

"Za detaljnije informacije molimo pročitajte: http://www.elektronika.ba/forum/viewtopic.php?t=685 " Uprava

@ Dariolo - kamion? Budimo realni - šleper! I to pun! :lol:
User avatar
DaTi
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 730
Joined: 10-06-2007, 13:24
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by DaTi »

evo ga!!
sad sam upravo narucio neka 2 mosfeta iz vishay i valjda ce mi stici! :-)
Jel neko pokusao nesto poruciti iz microchip i atmela??
dobro bi mi dosao koji pic16f84a ili at90s2313 :!: :-) :-)
Shenda

Post by Shenda »

Microchip - moraš imati emajl adresu koja završava imenom firme ili faksa, na ove obične neće da šalju, pa čak i onda ništa na Balkan...
Atmel - ako uspiješ šta naručiti, javi se neki komad iz Austrije za dodatne informacije o firmi, projektu... sve ono što si već upisao prilikom registracije, i na kraju meni - ništa... Za sada...
U svakom slučaju, strpljenje, ljubaznost, dobra priča...

Hmmm, nekad je bilo dobrog piva kod tebe...

Btw. vidi ovo, stiglo maloprije...

http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... Wishay.jpg
User avatar
VasilyZaitsev
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 219
Joined: 03-04-2007, 10:37
Location: Sarajevo, BIH

Post by VasilyZaitsev »

Shenda wrote:Atmel - ako uspiješ šta naručiti, javi se neki komad iz Austrije za dodatne informacije o firmi, projektu... sve ono što si već upisao prilikom registracije, i na kraju meni - ništa... Za sada...
U svakom slučaju, strpljenje, ljubaznost, dobra priča...
Potpisujem. Samo su meni stgli cipovi.
Poslao ja zahtjev za samplove prije 2 mjeseca. Dva razlicita modela cipova po 4 komada.
Kako nisam znao da se ne dobija mail od Atmela sa stavom da li ce poslati ili ne, 7 dana nakon prvog zahtjeva posaljem drugi zahtjev koristeci drugi e-mail (ISP-ov) i trazeci iste cipove.

Nakon mjesec dana javlja se neka cura iz Austrije (firma Codico) i trazi informacije o projektu i firmi. Napisem joj mail dug k'o roman i dobijem povrati mail da ce poslati cipove cim stignu iz Atmela. Nakon opet mjesec dana dobijem mail u kome me obavjestava da su mi poslali cipove iz Austrije. Nakon ~3 dana, cipovi stigli. Stiglo mi 5 cipova jednog modela iako sam trazio 4. Da li je greska ili ne, ne znam, ali ne zalim se :D

Medjutim, 7 dana nakon ovog zadnjeg mail-a stize me mail iz EVB-a da mi kazu da su mi poslali 4 cipa :shock: :shock:
Kontam ja kontam i na kraju skontam da su mi poslali cipove na osnovu drugog zahtjeva. Takodjer mi stigli cipovi (ovaj put me malo peglali na carini) i sad imam 9 cipova u vrijednosti od $135. Svasta.

Sad se upravo sjetih da su mi stigli releji iz Elesta Relays i da su mi na carini jos uvijek. Trebam se otic peglat opet, fck :evil:
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Post by Smjesko »

Shenda wrote: Hmmm, nekad je bilo dobrog piva kod tebe...
Znaci, direktor firme "Komad Elektrodesign" ima skembu i apatin/can/cna je :lol:
Shenda

Post by Shenda »

Ma da, ti karinici kake...
Nedavno mi zaustave "paketić" od TI - kao vrijednost preračunato 52 kerme (50 je dopušteno), i daj carinski broj firme... dobro, nazovem, riješim, plati tip iz Fedexa, ja dam lovu kod preuzimanja... Nije mi žao, trebala su mi ta kola, već su zalemljena.
Iz protesta naručim neke druge stvari, vrijednost preko 50 dolara - prođe bez problema!
Sad mi ništa nije jasno :?: O čemu se radi... raspoloženje, erekcija, jutarnji sex sa kolegicom, bioritam :?: ... ili nešto egzakznije poput mjesečevih mjena... :?:
Last edited by Shenda on 11-07-2007, 15:24, edited 1 time in total.
User avatar
VasilyZaitsev
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 219
Joined: 03-04-2007, 10:37
Location: Sarajevo, BIH

Post by VasilyZaitsev »

Meni je jednom paket iz Freescalea stigo sa vrijednoscu od $69 ali izgleda da Freescale placa carinu. Ustvari za njih nisam siguran, ali znam da na TI-jevoj stranici stoji da placaju "import & tax duties". Uglavnom, kad sam od Freescale-a i TI-ja narucivo, do sad nista nisam placao koliko god je bila vrijednost robe.
Shenda

Post by Shenda »

Neće biti za TI, negdje sam pročitao da je naručilac taj koji plaća carinu i porez, a oni sve ostalo... Mislim u njihovim FAQ
User avatar
Dariolo
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 822
Joined: 24-08-2006, 23:29
Location: Žepče (BiH), Zagreb (HR)

Post by Dariolo »

imal gdje naruct atmeg8, ak se tako uopse zove, (trebo biu mi za ovo)
po mogucnosti fr*e!

hvala
Shenda

Post by Shenda »

Pa pogledaj 5-6 postova ispred...

@Smješni - direktor, ujedno i većinski vlasnik navedene firme, NEMA škembu i NIJE apatin/čan/čna/čno, ali zna za neke znamenitosti na području blagopočivajuće nam bivše države...

"Komad Elektrodesign" je firma koja koristi komp moje svastike (ženina sestra! a ne naci-znak, op.prev.), a kako je dotična komad - naziv je došao sam od sebe, čist logički - ne? :idea:

Šta ameri znaju šta je "komad"!!! :lol: Imaju ih a ne znaju... :lol:
Sad mi je palo na pamet "Komad Tactical and Technical" :lol:
User avatar
Dariolo
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 822
Joined: 24-08-2006, 23:29
Location: Žepče (BiH), Zagreb (HR)

Post by Dariolo »

pretražio sam sve one firme i nigdi nista nisam naso :? :(
Shenda

Post by Shenda »

Atmel!!!

Traži ATmega8L

Mjenjaj dioptriju :!:
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Post by Smjesko »

Shenda wrote:"Komad Elektrodesign" je firma koja koristi komp moje svastike (ženina sestra! a ne naci-znak, op.prev.), a kako je dotična komad - naziv je došao sam od sebe, čist logički - ne? ...

Sad mi je palo na pamet "Komad Tactical and Technical" :lol:
Pazi da ti zena ne vidi ovo :!: :D

Vidis, ova moja mala "provokacija" je bila plodonosna - sad ces imati novi naziv firme. :D
User avatar
Lukand
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 652
Joined: 10-01-2006, 11:29
Location: Croatia
Contact:

Post by Lukand »

dajte recite, ako vishay ne pošalje uzvratni mail nakon narudžbe znači da sigurno šalje elemente ili ne
http://land1.blog.hr" onclick="window.open(this.href);return false;

I like software and hardware
My hobbies are PHP programmering, PCB creating and C++ 3D progrmming
http://www.speedtest.net/result/698562022.png" onclick="window.open(this.href);return false;
Shenda

Post by Shenda »

Pitaš na pogrešnom mjestu... To zna samo Gabriele Graf koja je zadužena za Evropu u Wishay-u...
Ako ne dobiješ emajl, vjerovatno ćeš dobiti djelove... a bičeš siguran kad ih primiš. Strpljenje...

Meni je ta teta jednom poslala emajl na njemačkom, spominje Farnel, i one njene druge firme... A je njoj vratim na nekom od ovih naših jezika, na početku, pa joj prevedem na engleski i na kraju kažem kao, jelde me ništa nisi razumjela na početku poruke? E tako ja tebe ništa ne razumijem u tvojoj cijeloj poruci! I ko joj je šef da mu pokažem kako su njegovi ljudi ekspeditivni... E onda je stigao emajl sa izvinjenjima i pričom kako ima puno posla i sad kad je malo bolje pogledala... Za sedam dana stigli su i djelovi...

@Smješni - pa to moja žena zna!
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Post by Smjesko »

@Shenda, ako je to tako i ako nemas otiske od kuharskog valjka na glavi - onda svaka cast ! :D
User avatar
VasilyZaitsev
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 219
Joined: 03-04-2007, 10:37
Location: Sarajevo, BIH

Post by VasilyZaitsev »

E de ljudi, odoste u offtopic...
User avatar
DaTi
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 730
Joined: 10-06-2007, 13:24
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by DaTi »

probacu da kontaktiram mikrochip mozda me nesto ukenja 8) 8) 8) 8) 8)
Shenda

Post by Shenda »

Smjesko wrote: otiske od kuharskog valjka na glavi
Vjeruj na riječ - nemam!

Kuharski valjak? To bi bila - oklagija, za nju se kaže da ima dva kraja...

@DaTi - probaj, sve će lijepo proći, i registracija i naruđba, i na kraju... Sorry... bla, bla bla...
User avatar
Lukand
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 652
Joined: 10-01-2006, 11:29
Location: Croatia
Contact:

Post by Lukand »

sad ću probati nešto naručiti od vishay, što mi predlažete da naručim jer sve što hoću naručiti to baš neda :)
http://land1.blog.hr" onclick="window.open(this.href);return false;

I like software and hardware
My hobbies are PHP programmering, PCB creating and C++ 3D progrmming
http://www.speedtest.net/result/698562022.png" onclick="window.open(this.href);return false;
Post Reply