Shema napajanja sa regulacijom napona i struje

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

tmp47c
Napredujem
Napredujem
Posts: 114
Joined: 26-04-2007, 21:01

Post by tmp47c »

meni se nesvidja (delue mi staro ima brdo trimera i Q1 mi bode oci tamo) pa tako nisam ni pravio
a filtracija mu je tako lose resena strasno nema nijednu prigusnicu.. tako reseno koliki je udar na taj elko pri palenju grec prdne..ha.ha.ha..

-ali trebalo bi i ta sema da proradi kako sam gledao..u semi ajde napisi sve napone na kolu i kako se ponasa i posalji tako ispisanu semu ovde pa cemo probat nesta..

vise volim variantu kad crkne recimo neki poluprovodnik napon padne na nulu i tamo ostaje..( teze je popravit takav uredjaj kad nesto stane prosto zbuni )
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Post by Smjesko »

boraomega wrote:Mala ispravka! Potkrala mi se greska u crtanju, kondenzator od 47nF treba da pise 4,7nF!
Evo, sad vise nema greske :!: :wink:

http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... entima.pdf
g33k
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 25
Joined: 07-12-2006, 19:53
Location: Split

Post by g33k »

tmp47c wrote:meni se nesvidja (delue mi staro ima brdo trimera i Q1 mi bode oci tamo) pa tako nisam ni pravio
a filtracija mu je tako lose resena strasno nema nijednu prigusnicu.. tako reseno koliki je udar na taj elko pri palenju grec prdne..ha.ha.ha..

-ali trebalo bi i ta sema da proradi kako sam gledao..u semi ajde napisi sve napone na kolu i kako se ponasa i posalji tako ispisanu semu ovde pa cemo probat nesta..

vise volim variantu kad crkne recimo neki poluprovodnik napon padne na nulu i tamo ostaje..( teze je popravit takav uredjaj kad nesto stane prosto zbuni )
OK izmjerit cu napone, ali to ne mogu prije sljedećeg petka, jer mi je sklop u skoli.
boraomega
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 414
Joined: 27-08-2006, 01:57
Location: Cacak
Contact:

Post by boraomega »

Smijesko, tek sam sada video da si to uradio... hvala lepo! :D Ustedeo si mi trud i vreme koga nikad nemam dovoljno!
Rođen sam u Srbiji... od toga ću i da umrem!

Imati prijatelje, to znaci prihvatiti da ima lepsih, pametnijih i sposobnijih od vas. Ko to ne moze da prihvati - nema prijatelja!
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Post by Smjesko »

Ma bijase to sitnica. Adobe Acrobat je ucinio glavninu posla! ;-)

Off topic: koristim priliku da te upitam zasto na tvojoj stranici uz shemu za frekvencmetar nema nacrt tiskane plocice i opis podesavanja, kao ni podatak o prigusnici (zavojnici) koja vodi signal iz preskalera?!

Hvala za odgovor.
boraomega
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 414
Joined: 27-08-2006, 01:57
Location: Cacak
Contact:

Post by boraomega »

Smjesko wrote:Off topic: koristim priliku da te upitam zasto na tvojoj stranici uz shemu za frekvencmetar nema nacrt tiskane plocice i opis podesavanja, kao ni podatak o prigusnici (zavojnici) koja vodi signal iz preskalera?!

Hvala za odgovor.
Pa vidis, za jedan broj stvari sam hteo da ipak koliko-toliko imam uvid ko se za njih zanima itd. Zato neki dizajni nemaju fajlove za plocicu i raspored. Osim toga, ranije su te stvari bile dostupne u vidu KIT-kompleta pa nije bilo logike da se u isto vreme slobodno pojave na sajtu, a mozda sa tom aktivnoscu jednom opet pocnem?!
Rođen sam u Srbiji... od toga ću i da umrem!

Imati prijatelje, to znaci prihvatiti da ima lepsih, pametnijih i sposobnijih od vas. Ko to ne moze da prihvati - nema prijatelja!
g33k
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 25
Joined: 07-12-2006, 19:53
Location: Split

Post by g33k »

tmp47c wrote:li trebalo bi i ta sema da proradi kako sam gledao..u semi ajde napisi sve napone na kolu i kako se ponasa i posalji tako ispisanu semu ovde pa cemo probat nesta..)
Evo svi naponi između pojedinih nožica LM723CN:
1=0V,
2=19,17V,
3=19,17V,
4=0V,
5=5,88V,
6=7,03V,
7=GND,
8=0V,
9=12,04V,
10=19,81V,
11=20,3V,
12=18,6V,
13=18,5V,
14=0V.
Ucc=20,5V
tmp47c
Napredujem
Napredujem
Posts: 114
Joined: 26-04-2007, 21:01

Post by tmp47c »

od koliko si uglavijo zener na 12pinu
moguce da ti LM723CN: neradi koliko se secam ima razlike nece svako proradit vidi data s. ubacuj neko sa drugim prefiksom..\
naj pre skini data.. :wink:
tmp47c
Napredujem
Napredujem
Posts: 114
Joined: 26-04-2007, 21:01

Post by tmp47c »

i naj pre pregledaj da nesto nisi krivo od elemenata ubacio....i moguce da grec malo :roll: sve ponovo proveri i napisi te napone na semi da nemoram uvek pisat na papir :D
g33k
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 25
Joined: 07-12-2006, 19:53
Location: Split

Post by g33k »

tmp47c wrote:od koliko si uglavijo zener na 12pinu
moguce da ti LM723CN: neradi koliko se secam ima razlike nece svako proradit vidi data s. ubacuj neko sa drugim prefiksom..\
naj pre skini data.. :wink:
A majku mu svi elementi su kao na popisu, shemu provjerio već deset puta i opet neće!
Probat ću neku drugu verziju LMa ako pronađem, pa ću javit rezultate.
tmp47c
Napredujem
Napredujem
Posts: 114
Joined: 26-04-2007, 21:01

Post by tmp47c »

svi elementi su kao na popisu, shemu provjerio već deset puta i opet neće!
ajd raskaci taj 12 pin na ic da vidimo koliko ce porast napon na diodi..
i q1 kupi nov (opet)
vazno NOVI ELEMENTI PONEKAD BUDU NEISPRAVNI.
negde sam citao negde ti ic nece da prorade a negde rade .. kad bi mogao da nadjes negde star 10god samo ti ic rade u svim semama .. ovi kineski stvaraju probleme..
zaleti se od majstora do majstora i trazi im te starije ic :lol: :D
Post Reply