borivoje jagodic

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

IGOMBAR
Napredujem
Napredujem
Posts: 188
Joined: 14-04-2007, 20:15
Location: Cakovec
Contact:

borivoje jagodic

Post by IGOMBAR »

ima li tko montažnu šemu dc-dc convertera 600w od borivoja jagodića .
YOO NIGGA
boraomega
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 414
Joined: 27-08-2006, 01:57
Location: Cacak
Contact:

Post by boraomega »

Imam ja, ali prvo moram da ga pitam da li smem da objavim! Mislim, znam tipa... nije tako los... valjda ce dozvoliti! :lol:
Rođen sam u Srbiji... od toga ću i da umrem!

Imati prijatelje, to znaci prihvatiti da ima lepsih, pametnijih i sposobnijih od vas. Ko to ne moze da prihvati - nema prijatelja!
lutovac-ba
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 36
Joined: 24-03-2006, 22:39
Location: Montenegro

Post by lutovac-ba »

Ma tip je strava mislim da će dozvoliti.
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

boraomega wrote:Imam ja, ali prvo moram da ga pitam da li smem da objavim! Mislim, znam tipa... nije tako los... valjda ce dozvoliti! :lol:
:D :D :D
IGOMBAR
Napredujem
Napredujem
Posts: 188
Joined: 14-04-2007, 20:15
Location: Cakovec
Contact:

f

Post by IGOMBAR »

molim te daj ga pitaj pa mi javi
YOO NIGGA
User avatar
alexa_pg
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1248
Joined: 11-03-2005, 22:21
Location: Podgorica

Post by alexa_pg »

User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

Ako ga ne nadjes, ja cu ga potraziti pa cu ga pitati!
boraomega
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 414
Joined: 27-08-2006, 01:57
Location: Cacak
Contact:

Post by boraomega »

IGOMBAR, nadam se da neces zameriti... bila je sala... i bez namere da te povredim! Evo toga sto si trazio a valjace i drugima.

A vi ostali "lampovezi"... odmah ste "nagazili masinu" ...:lol: :lol: :lol:

http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... spored.gif
Rođen sam u Srbiji... od toga ću i da umrem!

Imati prijatelje, to znaci prihvatiti da ima lepsih, pametnijih i sposobnijih od vas. Ko to ne moze da prihvati - nema prijatelja!
boraomega
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 414
Joined: 27-08-2006, 01:57
Location: Cacak
Contact:

Post by boraomega »

E da, zaboravio sam neke vazne opaske.
Plocica je "dvostrana"!!! Vodovi koji su na slici dati zelenom bojom su na strani komponenata a sivi vodovi su sa druge strane.
Dizajn plocice i ovaj raspored su radjeni dosta davno i tada je jezgro ETD49 bilo radjeno sa drugacijim kalemom-telom nego sto se sada nalazi (ne znam zasto je to promenjeno?!) tako da ako sada nabavite originalni ETD49 njegove nozice nece biti na rupama na stampi kako treba. Sada to odgovara telu ETD29. Ja to ne bih ni znao da mi se nije javio decko koji je to radio i uvideo problem. On je to uradio sa ETD29 i nije imao nikakvih problema a probao je do 500W.

Slika koju koju sam ovde prikacio je prva verzija sa novim ETD49 (koji ocigledno ne pase! :oops: )

http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... tvarac.jpg
Rođen sam u Srbiji... od toga ću i da umrem!

Imati prijatelje, to znaci prihvatiti da ima lepsih, pametnijih i sposobnijih od vas. Ko to ne moze da prihvati - nema prijatelja!
IGOMBAR
Napredujem
Napredujem
Posts: 188
Joined: 14-04-2007, 20:15
Location: Cakovec
Contact:

Post by IGOMBAR »

puno vam hvala na tome i još bih vas pitao koliko oprilike treba da bude zavoja na primaru.vidimo se
YOO NIGGA
boraomega
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 414
Joined: 27-08-2006, 01:57
Location: Cacak
Contact:

Post by boraomega »

Meni u principu nije tesko da odgovorim, ali mislim da bi bilo OK da pazljivo procitas taj tekst na mom sajtu... sve lepo pise!
Rođen sam u Srbiji... od toga ću i da umrem!

Imati prijatelje, to znaci prihvatiti da ima lepsih, pametnijih i sposobnijih od vas. Ko to ne moze da prihvati - nema prijatelja!
IGOMBAR
Napredujem
Napredujem
Posts: 188
Joined: 14-04-2007, 20:15
Location: Cakovec
Contact:

good

Post by IGOMBAR »

10uF (6 komada ) moraju biti kao na šemi ili ne moraju biti kao na montažni šemi
YOO NIGGA
padova
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 41
Joined: 05-08-2007, 05:01

Post by padova »

Gde naci ovaj trafo ETD49 ?
Ja imam slucajno neke loncaste ferite precnika 36.5mm i visine 22mmm, moguce je spojiti dva komada , nemaju nikakvu oznaku osim nekih brojeva i tri crvene tacke.Da li postoji opasnost da mi pregore tranzistori u izlazu? Ako je ovaj ferit za vsoke frekvencije mozda ce broj namotaja biti premali ?
IGOMBAR
Napredujem
Napredujem
Posts: 188
Joined: 14-04-2007, 20:15
Location: Cakovec
Contact:

jo

Post by IGOMBAR »

ti možeš nabavit ferit id od recimo televizorarecimo etd44 ja sam ga baš jučer nabavio ali češ ga teško rastaviti zagrijavanjem če izgubiti sa svojstva feromaganetska ne upučuj se radit konverter ako nemaš original jezru ove sve ostale jezgre recimo od napajanja ferit radi na 20-40khz od monitora ferit od 15-25khz, meni je baš to problem što mi ne rade konverteri zato ti je bolje da upotrijebiš od napajanja okrugli ferit spojiš ih više u paralelu jer njih nemoraš grijati kod njih sam odmotaš staru pa namotaš novu žicu mada če biti na okrugloj(feritu) više zavoja
YOO NIGGA
boraomega
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 414
Joined: 27-08-2006, 01:57
Location: Cacak
Contact:

Post by boraomega »

Jezgro ETD49 se moze nabaviti od firme FARNELL a koliko znam oni imaju svoju prodaju i u Sloveniji pa se malo potrudite. I firma ITC iz Svilajnca prodaje neko slicno jezgro (po velicini i osobinama) i trebalo bi da sa time moze da se zavrsi posao mada ja licno nisam probao sa tim jezgrom!
Rođen sam u Srbiji... od toga ću i da umrem!

Imati prijatelje, to znaci prihvatiti da ima lepsih, pametnijih i sposobnijih od vas. Ko to ne moze da prihvati - nema prijatelja!
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Post by Smjesko »

Na ovoj adresi tvrde da zastupaju Farnell !

http://altpro.hr/index.asp
padova
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 41
Joined: 05-08-2007, 05:01

Post by padova »

Da li je neko upotrebljavao trafo iz PC napajanja za ovu gradnju?
Imam jedan dimenzija
46.5mm x 39mm x 12.5mm. Ali sam ga rasklapao kuckanjem i slomio na jednom mestu,to sam zalepio lepkom,mislim da nebi trebalo da bude problema sa tim.

I da li se mogu upotrebiti diode 1N5408 u ispravljacu,na ovim frekvencijama?
boraomega
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 414
Joined: 27-08-2006, 01:57
Location: Cacak
Contact:

Post by boraomega »

padova wrote:
I da li se mogu upotrebiti diode 1N5408 u ispravljacu,na ovim frekvencijama?
Ne ne mogu, ali mogu UF5408 u koliko ti je dovoljno 2-3A struje.
Rođen sam u Srbiji... od toga ću i da umrem!

Imati prijatelje, to znaci prihvatiti da ima lepsih, pametnijih i sposobnijih od vas. Ko to ne moze da prihvati - nema prijatelja!
Firkragg

Post by Firkragg »

Da li je neko upotrebljavao trafo iz PC napajanja za ovu gradnju?
Rastavljanje tog transformatora u komadu je u 95% slucajeva jednostavno nemoguce.


Diode iz PC napajanja mogu dobro doci za nize napone, obicno su do 40-50V
pa neznam kolko bi pomogle. Vishay ima na sample zgodnih UF i schottky dioda za vise napone. Schottky je svakako preferiran.
padova
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 41
Joined: 05-08-2007, 05:01

Post by padova »

E hvala vam, proradio mi je DC-DC pretvarac.Prvi put radim sa fet tranzistorima i mogu reci da su pravo cudo, zaboravite bipolarne tranzistore.
Konkretno ja sam radio po nekoj svojoj semi sa sg3525 i regulacijom izlaznog napona i IRFZ44N(4kom) za12/300V dc. Isprobao sam vise ferita, toroidnu prigusnicu, televizijski trafo i trafo PC napajanja.Ovaj poslednji mi se cini najbolji.
Imam trenutno samo dve brze diode,BYX71, pa sam motao u sekundaru 2x250V za dvostrano usmeravanje. Da li cu dobiti vise struje sa grez ispravljacem? cuo sam negde da vise spojenih zica daju mnogo vecu struju,mnogo vise nego zbir pojedinacnih strija svake od njih.
Post Reply