Sms box - razdvojena diskusija

Rasprava o PIC mikrokontrolerima, PIC projekti i drugo vezano za PIC-eve...

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
buco

Post by buco »

Ovi iz Rijeke se bave dizajnom plocice a "Tiplon" je firma koja ih izradjuje .
Plocice koje su meni napravili bile su solidne , naravno cijena ovisi o kvaliteti podloge debljini bakrnog sloja , raznim zastitama itd.. itd, .Drill rade na stroju tako da su rupe obradjene solidno itd...
Imas njihovu ponudu na stranici na netu http://www.tiplon.hr/ .
Cijena nije bila strasna mislim oko 150kn za Euro format plocice , ti saljes samo baze podataka is eaglea ili cad programa za izradu plocice , radi i dvostranu stampu ! Najbolje ih nazoves i dogovoris se , ljudi su susretljivi.
Ja sam ti "koma" za plocice ! :( Jedino sto ih sam dizajniranim , al i to bas teskom mukom :?
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3509
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Post by trax »

ShOkRe wrote:http://www.areasx.com/index.php?D=1&pag ... idsezione=
ovo su zabari smislili, kazem nije lose ali... imam losa iskustva sa njima....

i ovo bi trebalo provaliti nekakav zec koji svasta zna a i nije skup...
http://www.areasx.com/index.php?D=1&pag ... idsezione=
e vidis ovo je vec nesto!
ne razumijem italian ali mi se slike svidjaju :D :D
User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Post by ShOkRe »

ma lako ti prevedemo....
ali nista bitno, ovaj ee01 je isto sto i ja radim samo tvornicki i port_d pic-a ima preokupiran sa hw_flow_ctrl sto meni smeta... ali kazem nebi bio bed da od 3 kom koje sam narucivao 2 nisu imala gresku....

inace kako ov klijenti za koje sam pravio ove automate (za sad samo 6 kom) imaju sim-vulgaris tako da sam mail rjesio sms-mailom sto mi je jos pojednostavnilo pricu samo sto si limitiran na 160 znakova...
User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Post by ShOkRe »

nego imam doma 3 kom 3310 zanima me dali sa fbus kablom imam pristupat at komandama za slanje sms-a ili moram raditi onaj drugi rx_tx kabel... nisam se bas zezao sa starim nokijama....
User avatar
UNWANTED
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1251
Joined: 21-12-2005, 17:43
Location: hrvatska
Contact:

Post by UNWANTED »

cekaj sta fbus kabel nije rx tx a mbus je to sve povezano barem sam ja tako nesto slicno bio radio davno :D
JA NE PIJEM DOK VOZIM,JA STANEM I ONDA POPIJEM
-------------------------------------------------------
User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Post by ShOkRe »

da, whatewer, imam onaj koji je smjesan i radi na 115000... dali ide sa njm na njokijama 3310...
kad ste vec razvalili taj protokol....

vidi ovdje jos pulezana
skud si ćo, forši te znan ?
Last edited by ShOkRe on 14-01-2007, 02:13, edited 1 time in total.
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3509
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Post by trax »

Sa 3310 moras komunicirati preko MBUS-a. Ako se mene pita, to je jebada protokol koji treba sniffati da bi naucio dosta toga, pogotovo komande i svi moguci reply koje opet svaki drugi telefon vrati samo 90% isto.
User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Post by ShOkRe »

malo sam skicnuo po netu i naso sa gnokije nekakav vb sample koji relativno lijepo objasnjava kao pricati sa nokiom... malo je ber sto nisu sklepali neki jack iz vana nego moras rastavljati nokiju vaditi bateriju itd..

maajka je onaj telit, a jos bolji simens, imao sam ga neko vrijeme, sa jedne strane antena sa druge db9 i utor za karticu (sve u maloj limenoj kutijici), ima cijela biblija AT komandi, pricao bi i sa tosterom, ali skup...
tako da uvjek vrijedi ona kolko para tolko muzike...

znam da pitenje ne za ovaj threed al' jel' neko radio pristup comm portu preko web-a trebao bi na sajtu od ovih mojih wajerlesaša pobacati dugmad i text boxove da se vidi toplina roof_pc-jeva i da ih se moze rebootati
napravio sam rs232 io modul sam nisam nikad radio asp/vbscript da to povezem...
User avatar
mbruck
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 333
Joined: 27-02-2005, 11:36

Telit

Post by mbruck »

Gdje si kupio telit 862gprs i po kojoj cijeni ako nije tajna? Ja ga nigdje nisam mogao naci ispod 100 Eura, sto mi je ionako skupo.....
User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Post by ShOkRe »

a ja bas sisao sa sms kontrolera na rucni
na plocici i dalje 18f452, ds1307, 2x16 lcd, 2x3 matrix tipka,
i ono sto je bitno GSM-ready (jer oce raja za malo para da se
kupi kutija pa poslje kad nadodju onda dodaju GSM i u meniju
upale opciju) (to je ona moja stara prica sa irigacijom samo u
novom pakiranju)

trax daj mi reci zasto se mucis sa programiranjem 16f877A da radi nesto sto rade sve ove industrijske baze (kompletan at rjecnik sa sms u text modu i easy gprs konekcijama, pa sve do dodatnog slobodnog flasha za vlastite py. skripte) a npr ovaj glupi telit koji ja koristim dodje 70€.
mislim ok je to ovako entuzijastički, da se moze reci da se napravilo, ali nekako mi je logicnije rasturiti ovaj drugi (kompliciraniji) dio izmedju vanjskog (io/ad/i2c/lcd/button) i user svjeta ...sa bazom ionako komuniciras po rs232(ttl netreba pretvornik) boudrate je po zeljma slusalica a imas i nesto slobodnih io noga na modemu (vidi pdf)....
...meni konkretno najveci problem predstavlja zalimit smd-molex-50pin(lupam)micro velicine pa kupujem adapter plocicu (molex<->ribbon40) od telital-zg koja me izadje 200kn (ako tko ima bolje(jeftinije) rjesenje nek viche) bilo bi maajka da na takvom adapteru bude i switch 5 to 3,8 V regulator, ali moze i bez..

evo ja se trenutno mucim kao da funkcijonalno/intuitivno napravim na ranije pomenutoj lcd konfiguraciji, sve setup menije i podmenije, tako da ovim klasičnim zemljoradnicima nebude nisa nejasno.... a da se ujedno i uredjaj sam izvuce iz bilo kakve sptljane situacije i nastavi raditi i da nema redovno prisutnih bug-ova....
User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Post by ShOkRe »

ma u biti imas pravo za vlastite potrebe mozda je ipak jeftinije sklepati ovakvu ovu pricu, ali to je stvarno za ekipu koja ima hrpu viska vremena... nego reci mi imas li negdje popis kompatibilnih telefona za ovaj tvoj kontroler, i dali si vec specificiro/objavio protokol za 4wire...

pozdrav
abc
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 498
Joined: 08-03-2007, 20:19
Location: Hrvatska

Post by abc »

Pitanje za ShOkRe ,kako se moze u Hr doci do jednog telit gsm-a, da li prodaju fizickim osobama na "komad" kao altpro, uplatis pa ti posalju postom ili ?

Pitanje za trax, koji polovni mobiteli podrzavaju serijsku komunikaciju , da li su to svi simensovi ili samo pojedini modeli i gdje na netu moze da se nadju upute neki link ili sl.
Da li imas neki GPS sa serijskom komunikacijom i da li si imao prilike da nesto radis sa nekom GPS antenom?

Da li je neko prisutan na forumu radio kontrolu servo motora sa DSPIC DC ili brushlles AC nesto petljam oko toga pa me interesira.

ps programiram u c-u i dosada sam pravio nesto sa serijskom kom. sa pic to PC , pic-a i 12bit adc-a , opticki enkoderi, meraci protoka,lcd-i.
mirkec
Posts: 12
Joined: 25-02-2007, 13:02

Post by mirkec »

trax, imam pitanjce...

jel mogu na plocicu napisati nesto kao :"izradio: JA, projekt: TRAX" :?:

posto sam vec dvije takve napravio, ali stvarno, ako ti to smeta, unistit cu ih i napravit bez ovoga...

nekak volim svoje plocice "oznacit", posto kruze okolo kad ljudi testiraju ili isprobavaju.

p.s. plocice ili uredaj ne mislim prodavat i ne mislim sa time imat prihode...

slika:
http://img291.imageshack.us/my.php?imag ... 303am5.jpg

p.s.
posto sam u wirelessu, odlucili smo ovo spojiti sve na rutere i servere, pa kad bi bilo nevrijeme (grmljavina) da se moze daljinski sve iskljuciti (pa opet ukljuciti) - bil bi pokraj akumulator od 12V...

evo, onako... ideja
abc
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 498
Joined: 08-03-2007, 20:19
Location: Hrvatska

Post by abc »

ShOkRe wrote:a ja bas sisao sa sms kontrolera na rucni

evo ja se trenutno mucim kao da funkcijonalno/intuitivno napravim na ranije pomenutoj lcd konfiguraciji, sve setup menije i podmenije, tako da ovim klasičnim zemljoradnicima nebude nisa nejasno.... a da se ujedno i uredjaj sam izvuce iz bilo kakve sptljane situacije i nastavi raditi i da nema redovno prisutnih bug-ova....
Recimo 4 strelice, sa 2 setas po menijima gore dolje ili ako dodjes do kraja menjas vrijednosti recimo strelice gore, dolje a sa jos dvije lijevo desno ulazis dublje u sub menije ili se vracas nazad , ako imas unos vecih brojcanih vrijednosti uglavi tipkovnicu recimo 4x4 treba ti 8pinova onda imas od 0do 9 za unos brojcanih vrijednosti i jos 4 tipke za strelice i jos dvije viska.
Last edited by abc on 12-03-2007, 22:59, edited 1 time in total.
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3509
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Post by trax »

mirkec wrote:trax, imam pitanjce...

jel mogu na plocicu napisati nesto kao :"izradio: JA, projekt: TRAX" :?:
Mozes ti pisati po plocici sta ti je volja :D samo bilo bi lijepo da ostane negdje neki trag da je to doslo od mene ili sa elektronika.ba 8)
User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Post by ShOkRe »

za "abc" slazem se stobom koncepcija je uvjek ista i logicna ali kako to sprovesti u praxu, btv moja tipkovnica je 2*3 i ima < ent > 1,2,3 tipke, vidi kood http://www.picbasic.co.uk/forum/showthread.php?t=5900

neko me pitao gdje kupiti modem, ma vec sam nedje napisao; kod nas u telital zagreb/sl.brod(100€) ,a eto kako je meni cijena bitna arow slo. ima za 70€ (bar tako je moj investitor dogovorio s njima, ja se s tim ne pilam dam mu cedulju i kazem kupi po 10 od svega pa neka ima u ladici pa kad se potrosi ide on sav sretan po nove...) sa antenicom i pigtailom i novim smd molex (fu..ing presitnim konektorom) pa od ovih prvih moram kupiti plocicu sa zalemljenim molexom a sa druge strane ribonom (kao na kablu hdda 40pin)jer ko da ti napravi plocicu sa tako sitnom stampom i zalemi tako sitni konektor...

pa ja stvarno neznam staviti tocku i zarez gdje treba....
User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Post by ShOkRe »

kakve su mi sanse da bacim pic18f452 kad ga zakljucam
(moram dati svoj uredjaj na testiranje ekipi koja je sposobna klonirati pa da se zastitim...)
jel ko to radio ? dali se moze hackirati i procitati sadrzaj ,
dali kad ga obrisem opet mogu pisati sto zelim itd...
Last edited by ShOkRe on 13-03-2007, 02:05, edited 1 time in total.
User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Post by ShOkRe »

User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3509
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Post by trax »

Ovo skroz lijepo izgleda :)

Sto se tice citanja zakljucanih PIC-eva, nisam licno to radio, ali imaju ljudi koji to rade. Problem kod PIC-eva je taj da mu mozes obrisati config (lock) bitove i prekinuti re-programiranje. Nakon toga ga mozes normalno procitati. Za to je potreban prepravljen PIC programator (software i malo hardware). Ako imas negdje opensource pic programator, mozda ga uspijes prepraviti i tako citati zakljucane PIC-eve.. (iako ti to nije cilj u ovoj raspravi, ali eto).
Kada PIC zakljucas, ti ga mozes bez problema ponovo obrisati i po njemu pisati...
abc
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 498
Joined: 08-03-2007, 20:19
Location: Hrvatska

Post by abc »

ShOkRe wrote:kakve su mi sanse da bacim pic18f452 kad ga zakljucam
(moram dati svoj uredjaj na testiranje ekipi koja je sposobna klonirati pa da se zastitim...)
jel ko to radio ? dali se moze hackirati i procitati sadrzaj ,
dali kad ga obrisem opet mogu pisati sto zelim itd...
Ne kopiraju se bas tako lako pic i ostali mc-i , najcesce sam programer napravi gresku ne zakljuca potpuno mikrokontroler ili je krivac open source softver i home made hardver.
Sa flas pic nema problema ako je zasticen moras ga prvo obrisati da bi ga programirao.
Inace imas na netu firme koje naplacuju citanje zasticenog pic ili drugog mc-a zavisno od tipa od 15000 eura pa na vise.
Tako da sa citanjem tvog zasticenog pic-a ne brines puno, mozes jedino da budes zabrinut da neko ne ukrade tvoju ideju i napise isti ili bolji program i to pocne prodavati kao tvoj konkurent.
Post Reply