automatski osigurač iskače bez razloga

Forum koji ne mora biti vezan za elektroniku ali u kojem vrijede pravila foruma!

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
Generator
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 80
Joined: 26-01-2011, 13:19
Location: Gdje mi se da
Contact:

automatski osigurač iskače bez razloga

Post by Generator »

imam problem sa instalacijama u kući nakon što sam napravio kratki spoj u utičnici jedne faze nema nikako a jedan osigurač iskače sam od sebe tj čim digneš osigurač iskoči glavna sklopka sad neznam šra bi moglo biti poskido sam sve utičnice i prekidače u kući i probo al opet isto pregledo sam sve razvodne kutije sve izgleda uredu instalacija je trofazna zamolio bi ako bi mi neko mogo reći šta još da pogledam te šta bi mogo biti uzrok kvara
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Re: automatski osigurač iskače bez razloga

Post by stojke369 »

Zameni taj automatski osigurac pa vidi sta se desava. Za probu mozes da prebacis neki sto je pored njega da ne trcis u prodavnicu da kupujes drugi.
Teki
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 42
Joined: 19-06-2010, 18:36

Re: automatski osigurač iskače bez razloga

Post by Teki »

može biti da su ti instalacije sagorile.Probaj da odvojiš tu utičnicu gdje si napravio kuršluz od razvodne kutije,pa ptobaj hoće li izbacivati dalje,ili jednostavno provjeri da li su faza i nula u spoju na toj utičnici
User avatar
Generator
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 80
Joined: 26-01-2011, 13:19
Location: Gdje mi se da
Contact:

Re: automatski osigurač iskače bez razloga

Post by Generator »

evo samo da javim da sam otkrio uzrok kvara izgorio je jedan od ona tri osigurača prije sata pa zato nema faze a što se tiče automatskog osigurača njega sam zamjenio i više ne iskače
Post Reply