Pic web server

Rasprava o PIC mikrokontrolerima, PIC projekti i drugo vezano za PIC-eve...

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

User avatar
gurko
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 241
Joined: 18-03-2011, 19:28
Location: Srednja BiH

Re: Pic web server

Post by gurko »

@LIAM ... ako planiras ove web servere koristiti "za svaka vrata" onda ces imati problem staticke adrese. Jer da bi pristupio nekim vratima, tj. web serveru on mora imati staticku IP adresu. Ima sajtova koji ti od dinamicke "prave" staticke, ali to se placa.
Mislim da ti u stvari trebas web klijenta na svakim vratima, koji ce ti slati izvjestaj kada se nesto pokvari, na tvoj server (npr na nekom PC-u kod kuce) sta nije u redu. I tada ce ti trebati, ali jedna staticka adresa za kucni server.
User avatar
LIAM
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 379
Joined: 27-06-2008, 14:52
Location: Rijeka - Hrvatska

Re: Pic web server

Post by LIAM »

Kao što sam i rekao nemam iskustva s tim a čini mi se jako dobra stvar za moj posao pa se zato i pokušavam ubaciti u sve to.
Kako sam pročitao u uputama od olimexa pri programiranju mu dodjeljuješ adresu i onda ga po toj adresi preglednikom i pozivaš. Tako sam ja to shvatio ali.....
User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Re: Pic web server

Post by ShOkRe »

Dyndns je besplatan, iako je placena ver mocnija ali tu su i drugi slicni servisi.....
Ovu temu smo jednom dqvnije vec pretumbavali
http://www.elektronika.ba/forum/viewtop ... f=3&t=2760" onclick="window.open(this.href);return false;
A i sam sam se napatio s tim xxxj90 tosterom grije ko reso dok radi
Navodno trafo za 100 i 10 nema istu imperancu ali nije bas ni to problem....
Evo tu ima jos nekih ostataka mojih bisera....
http://sites.google.com/site/mikrokontr ... to_plocica" onclick="window.open(this.href);return false;
Tako da nije bas jednostavno ali svakao radi ok i moze se stosta napraviti....
Jednostavnija je udp komunikacija s dediciranim sw-om npr u wb preko winsock ili neke kontrole
Ali nije frka ni s tcpom jedino sto tcp hw izracunavanje crca ima erratu pa radi softareski zato je sam web server nesto sporiji.....
Ajd skuzicete....
Blazeni oni xport milina je s tim raditi....
Ja sam programirao s icd2klonom koj sam sklepao na usb... Jedino tako sam spio programirati ove jxxxx piceve
User avatar
gurko
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 241
Joined: 18-03-2011, 19:28
Location: Srednja BiH

Re: Pic web server

Post by gurko »

@ShOkRe ... vidio sam da koristis e3d za ove 3D prikaze. Ja koristim Proteusov Asis i on ima 3d prikaz ali nije ni blizu ovome. Gdje da skinem ovaj e3d? Malo sam googlao, ali nisam uspio naci?! :cry:
User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Re: Pic web server

Post by ShOkRe »

Ma dosta je spetljano to s e3d moras redovito praviti device libraryje jer ih ima slabo podrzanih, vidis ni da tqfp nije tocne dimenzije stavio sam 100 umjesto 64 pinski kao i neke druge elemente, ok ispadne dobar za pregledati plocicu , ali opet kad je napravis press'npillanjem ipadne ona rucna a ne ona fina zelena....
I normalno moras instalairati powray renderer a samu izradu fajla za renderiranje pozivas eagle script.. Mah aakoo ti radi ovaj koji imas drz se njega, ja sam dosta radio u eagleu pa mi je trtebalo to tamo....
Ok kad je nastala ona plocica radio sam malo, ali do danas sam se zaposlio ko hw developer i cijele dane sam na eagleu, napravio neku vecu kolicinu 2 i 4 layer plocica i redovito po koji library za sokete, integrirce, edge, i stosta, i neda mi se mjenjati tool za neki altium gdje bi sve morao iz pocetka uciti....
I pic-evi s basicom su me razocarali ko platforma, gdje god je moguce imali su ne probleme, ako se radi u c ili asm ako se radi s atmelom ili armo sve ok ali ovo pbp-pic u profiju ako je prog veci od 200 (kod mene i do 1000) linija basica i radi na 18f redovno me ubija glupim errorima, koje jos nisam razrijesio..... A uvjeren sam da nije ni hw ni u kodu nego bas u compile stack gafovima.... Al ok nije to tema ovog topica
User avatar
gurko
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 241
Joined: 18-03-2011, 19:28
Location: Srednja BiH

Re: Pic web server

Post by gurko »

Ok, hvala na preporuci ... drzim se cega (nadam se) znam! ... :wink: :)
User avatar
[eDo]
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 794
Joined: 13-02-2007, 17:17
Location: Beograd/Vranje
Contact:

Re: Pic web server

Post by [eDo] »

Jaooooooo kako je ovo dobro :)))

http://hackaday.com/2008/09/25/web-serv ... rd-part-2/" onclick="window.open(this.href);return false;

Shalje li microchip ove chipove kao semples??? :D
"Master, I am here to serve you!!!"

http://www.dodaj.rs/f/2p/D2/3gK0C7Ua/do ... admins.jpg
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7873
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: Pic web server

Post by pedja089 »

Nije bas sjajno...
Imas kod mikroelektronike sve sto ti treba.
Problem je sto moras sam petljati sa tcpip-om. A ja nemam ni vremena ni volje ni zivaca sa tim. Iako microchip nudi to kao biblioteku za C.
Pogledaj temu na picbasic.co.uk, u podforumu amicus ili tako nesto...
User avatar
[eDo]
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 794
Joined: 13-02-2007, 17:17
Location: Beograd/Vranje
Contact:

Re: Pic web server

Post by [eDo] »

Ahh pedjo :((( ma ja sam mislio ovako da je dobro zamisljeno odraditi najjekonomicniji webserver kolika bi se struje ushtedelo :D ostajem pri standardnoj mashini za webserver ako mi ikada bude trebao :)) A shta treba da se petlja sa tcpip om? nije mi jasno???
"Master, I am here to serve you!!!"

http://www.dodaj.rs/f/2p/D2/3gK0C7Ua/do ... admins.jpg
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7873
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: Pic web server

Post by pedja089 »

Pa recimi kako ces od podataka koji ti stizu sa ethernet kabla da izvuces bilo sta korisno? Jedini nacin je implementiras protokol koji se svuda koristi. Sto u prevodu znaci da moras da koristis TCP/IP...
Procitaj malo detaljnije o tome, googlaj, pa ces videti...
User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Re: Pic web server

Post by ShOkRe »

joj koliko se toga na ovu temu izdešavalo od onda.....

open-wrt je ušteda struje, živaca, novaca, veličine, a snažno....
na raznim skalamerijama radi, recimo raspberry PI je isto jedna
od skalamerijica vrlo malih veličina a fura h264 full hd i naravno radi kao
web server ako treba :) i to za dvajs i neki $ a veličine kreditne kartice....

ma baš štošta se nakotilo ali nas luđaka koji bi imali živaca i vremena za to više nema.....
Post Reply