PIC Basic i PIC Simulator problem

Rasprava o PIC mikrokontrolerima, PIC projekti i drugo vezano za PIC-eve...

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
Beetle
Posts: 12
Joined: 30-07-2005, 16:32
Location: Chair
Contact:

PIC Basic i PIC Simulator problem

Post by Beetle »

Bok,

Prije par dana sam poceo sa PIC-ovima pa ne znam prakticki nista. Imam PICBasic/Microcode Studio i PIC Simulator.

Kada napisem program koji bi trebao ukljucivati i iskljucivati jedan pin i kompajliram ga sve je ok, ali kada ga loadam u PIC Simulator i pokrenem simulaciju uvijek samo ukljuci pin i drzi ga ukljucenog umjesto da ga ukljucuje/iskljucuje.

Pic za koji je kompajliran program je 16f74, a takav je izabran i u simulatoru za testiranje. Trebam li nesto posebno znati sto je bitno za kompajliranje? Opcije kompajlera i slicno?

Thnx,

Tomislav




Evo koda:
--------------------------

TRISB = 0

main:

High PORTB.1

PAUSE 1000

LOW PORTB.1

PAUSE 1000

goto main

end
HJasko
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 44
Joined: 16-01-2005, 09:45
Location: Zmajev Grad
Contact:

Post by HJasko »

Probaj eksperimentisati sa vremenom tj pause ... Tako sam i ja na pocetku imao problema i mislio sam da nista ne radi na simulatoru ali kada sam eksperimentisuci promijenio vrijeme onda fercera kako treba i mislim da je simulator (ukoliko koristimo isti a rijec je o PIC simulator IDE od OSHON firme) prava stvar da bi se vidjelo kako ce sta raditi ...!


HJasko
User avatar
Beetle
Posts: 12
Joined: 30-07-2005, 16:32
Location: Chair
Contact:

Post by Beetle »

Da, bio si u pravu.. stvar je bila u vremenu :)

Imas li ideju zasto je to tako? Radi se o tome da PAUSE 1000 zapravo znaci pauzu od 1000 ms, tj. 1 sekundu. Ne bi li, kada je vrijeme postavljeno na 'normal', SLEEP 1000 zaista trebalo svaku sekundu promjeniti stanje izlaza?

Uglavnom, za testiranje sam stavio SLEEP 1 i tada radi OK :) Moram jos vidjeti kako radi i na samom PIC-u kada flasham taj .hex gore, ali to cu tek u ponedjeljak testirati jer nemam programator trenutno.

Zahvaljujem :)
HJasko
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 44
Joined: 16-01-2005, 09:45
Location: Zmajev Grad
Contact:

Post by HJasko »

Mislim da je rijec o brzini procesora u odnosu na brzinu kloka na pic-u tj kada budes radio hex file koji ces upisati u PIC onda i stavi npr pause 1000 jer ce to onda realno raditi na pic.-u ali na simulatoru je to eto izgleda malo drugacije ... drago mi je da to radi


Pozdrav

HJasko
Post Reply