Android komunikacija

Forum koji ne mora biti vezan za elektroniku ali u kojem vrijede pravila foruma!

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
MajstorX
Posts: 16
Joined: 25-10-2012, 17:23

Android komunikacija

Post by MajstorX »

Kako se moze napraviti da komunicira tablet PC preko usb uredjaja naprimer hocu da spojim
Velleman K8074 predajnik pa da upravljam nekim uredjajima kao mala centrala jer se dobija program za taj usb rf daljinac a meni odgovara preko tableta
Da mi kazete da li moze ili ne da ne bacam pare za tablet moram da palim i gasim ili da vrsim dimovanje uredjaja odnosno kontrola brzine i jacine svetla na 230VAC
Maki
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 766
Joined: 02-07-2012, 12:54

Re: Android komunikacija

Post by Maki »

Bok !
Koliko znam da je spajanje tableta i opcenito nekog vanjskog uredaja putem usba moguca. Naravno to ovisi o tabletu. Ovaj program koji ide uz taj kit pretpostavljam da je za windowse. To znaci da ga nije moguce instalirat na android samo ovako , vec je potrebno napraviti "preinake". Posto se radi o dva razlicita OS smatram da bi izrada ("preinaka starog") tog istog programa samo za drugi OS bila teska ukoliko ne poznajes taj OS (tvom slucaju android) , a mora bi poznavati rad samog tog kita. Probaj malo progooglati pa vidjeti kako funkcioniraju tableti od windowsa. Mozda se taj program moze instalirat na njih bez ikakvih preinaka, a da radi bez problema . U krajnjem slucaju mozes nabaviti mali laptop , stavit xp i taj program , pa vozi :D
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: Android komunikacija

Post by nano »

Pogledaj http://www.raspberrypi.org/
mislim da ti je to najjeftinija varijanta.Spojis
raspberry na mrezu i preko bezicne mreze mozes upravljti njime preko Androida,iOS-a ili preko PC-ja bilo koji
OS.Ima dosta ulaza/izlaza .Samo moras napraviti izvrsnu elektroniku.

Nesto se malo prica o Raspberry-ju na ovom forumu,a po mom misljenju je vrhunska spravica za malo para.
Vjerovatno je jos nepoznata .Ja sam je nedavno dobio i instalirao sam XBMC multimedijalni centar,imam ipad i airplay radi savrseno.Svaki video koji gledam ide preko raspb. na TV.Probao sam jos i linux.Sasvim upotrebljivo za pregledanje interneta.Josa da uhvatim vremena da se poigram sa ulazima i izlazima,da vidimo sta jos malisa moze.
Ima li jos vlasnika Raspberry-a,nek se jave.
Elektor pokrece upravo projekat interface-a za raspberry,papogledaj malo i tamo.
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
User avatar
LIAM
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 379
Joined: 27-06-2008, 14:52
Location: Rijeka - Hrvatska

Re: Android komunikacija

Post by LIAM »

pozdrav

pogledaj ovdje pa.........http://www.basic4ppc.com/
Post Reply