koju lemilicu da kupim

Forum koji ne mora biti vezan za elektroniku ali u kojem vrijede pravila foruma!

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
bobi
Posts: 4
Joined: 12-03-2009, 12:10

koju lemilicu da kupim

Post by bobi »

Preporučite mi neku JEFTINIJU lemilicu. Treba mi za lemljenje četkica i eventualno žica do 3.5 kvadrata žičanih. Ja mislim da netreba biti jača od 60-75W, ali vi to bolje znate od mene pa preporučite nešto da je jeftinije i jako je bitno da nema onaj tanki vrh nego da je široki.
User avatar
Drago_Zg
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 583
Joined: 16-09-2008, 19:40

Re: koju lemilicu da kupim

Post by Drago_Zg »

Pa kako ćeš lemiti četkice, valjda taliti. Sve četkice su od plastike.Pa ne znam što se tu ima lemiti? Kako drška tako i snop četkica se automatski zalije u tvornici. A eventualno bi lemio žicu do 3,5 kvadrata žičanih. Koji su to žičani kvadrati? Kako izgledaju i koje su veličine?
Da li si pogledao koje lemilo tebi treba? Da li si bio u kojem dučanu? Ili si vidio na netu? Pa, čovječe, nemoj biti takav gotovan! Napravi svoj izbor, a ne da ti ja tražim lemilicu širokog vrha! Nisi naveo ni koliko para ili lipa imaš? Pošalji slike lemilice koje te interesiraju pa ćemo, predložiti koju ne trebaš kupiti.
Pozdrav!
[URL=https://meettomy.site]Beautiful Womans in your city[/URL]
bobi
Posts: 4
Joined: 12-03-2009, 12:10

Re: koju lemilicu da kupim

Post by bobi »

Mislio sam na altelnatorske i alnaserske četkice, Nisam mislio na žičane kvadrate nego na žicu koja se sastoji od puno snopova.
Prije sam koristio lemilice tipa http://www.kronos.hr/weller-spi-p-7554.html" onclick="window.open(this.href);return false;
samo jeftinije od ove 150kn,
pa me zanima što preporučujete koje su dobre. Dosadilo mi je stalno mjenjati te lemilice jer im se nemože promjeniti vrh. Sada bih uzeo neku lemilicu do max 500kn šta jeftinije to bolje kojoj se mogu mjenjati vrhovi i ima ih za kupiti.
User avatar
Drago_Zg
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 583
Joined: 16-09-2008, 19:40

Re: koju lemilicu da kupim

Post by Drago_Zg »

Za takove poslove autoelektričarske, ništa manje od 100W. I relativno tupim vrhom. To su velike površine koje se trebaju zagrijati, najprije četkice a potom i žica. Salmijak za čišćenje. I to je to! Koju robnu marku? Weller ili .... Odluči sam. Bok!
[URL=https://meettomy.site]Beautiful Womans in your city[/URL]
User avatar
race king
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1098
Joined: 11-05-2008, 19:09
Location: Hrvatska, Osijek

Re: koju lemilicu da kupim

Post by race king »

ako je mislis sam za to korist, uzmes nes jeftinije, ja sam prije 5-6 godina u elekotrnic centru (kronosu) kupio za 100 kn neki paket u kojem je bilo: lemilica, voltmetar, sjekaca kljesta, ona spicasta, odvijac i jos par stvari. imo sam tu lemilicu 2 god, za 100 kn se isplati
Dvije ploče jedan izolator,mala moja to je KONDENZATOR...
bobi
Posts: 4
Joined: 12-03-2009, 12:10

Re: koju lemilicu da kupim

Post by bobi »

Niste me shvatili. Imam lemilicu koju sam platio 150kn i ona solidno radi svoj posao, ali pošto dosta koristim lemilicu vrh mi traje max 2-3mjeseca, pa bih sada uzeo neku do 500kn kojoj se može mijenjati vrh, jer ovoj koju ja koristim nemože, a glupo mi je svakih nekoliko mjeseci uzimati novu lemilicu kada mogu uzeti neku malo bolju koja će mi služiti 1-2 godine, kojoj se mogu mijenjati vrhovi i da je dovoljno jaka.
Ona od welera mi ne izgleda loše, ali me zanima vaše mišljenje jer sigurno imate iskustva sa lemilicama.
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Re: koju lemilicu da kupim

Post by Smjesko »

Kupi si pistolj-lemilicu i nekoliko metara cekas-zice i onda si miran do penzije.
User avatar
pejky
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 701
Joined: 07-01-2006, 21:33
Location: Tuzla
Contact:

Re: koju lemilicu da kupim

Post by pejky »

Ja za takve stvari koristim jednu staru iskrinu lemilicu 150W kojoj se mogu mjenjati vrhovi, ali s obzirom da je ne koristim cesto, jos uvijek nisam imao potrebe da ga mjenjam (nevjerujem da bi sad i nasao vrh za nju)
Sa pistolj lemilicom nevjerujem da ce moci zalemit zice na cetkicama od alnasera
...kada posisaš sva vesla, tada Nikola si Tesla, s pravom mozes reci da je struja tvoja...

http://www.pik.ba/profil/pejky/
Post Reply