rusenje ili ometanje signala gsm--a,tv--a,radia i ostalo

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
UNWANTED
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1251
Joined: 21-12-2005, 17:43
Location: hrvatska
Contact:

rusenje ili ometanje signala gsm--a,tv--a,radia i ostalo

Post by UNWANTED »

ima li neko shemu
rusenje ili ometanje signala gsm--a,tv--a,radia i ostalo
:o
Firkragg

Post by Firkragg »

Mobitele je dosta tesko omest nekim brute metodama, njih treba ometat na tocnoj frekvenciji odasiljanja ili primanja (dosta je jedno od toga).

Sta se tice analognih veza dovoljno je proizvesti što više RF šuma (iskrenje u zraku i sl) ili opet aktivno ometanje na točno određenoj frekvenciji.


Ja sam bas imo problema s minijaturnim teslinim transformatorom (elektronicki, royer oscilator) ruši mi internet vezu, radio, telefon i TV,
blokira ADSL modem i cesto moram resetirat da ga opet ozivim, tako da nemogu eksperimentirat bas puno :shock:

Mobitel u blizini izgubi tek koju crticu signala, i sve radi noramlno (proizvedeni šum spektrom slabo zahvaća 1ghz pojas) a antena mobitela je mala i dobor je oklopljen tako da je utjecaj promjenjivog el. polja minimalan.
zicar
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 33
Joined: 06-03-2006, 06:35

Post by zicar »

Meni bi trebao nesto poput prijemnika (receivera) signala mobilnih telefona. Da mogu prisluskivati sta se prica preko mobilnog telefona.
Postoji li shema takvog uredjaja koji se moze napraviti u samogradnji ili se mora kupiti kakav gotov fabricki uredjaj za tu namjenu?
Molim info (eventualno i shemu i opis takvog uredjaja, ukoliko je moguce!)
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Post by stojke369 »

Nasao sam ovo na netu: :roll

Jamminc and blocking radio signals
If you want that certain radio signal does not get to a certain place you have generally two options: shielding and jamming.There is no device that can simply "block" an RF transmission,other than by transmitting another RF transmission on the samefrequency that is overwhelmingly strong compared to the onebeing "blocked". This is called "jamming", and it is in generalillegal worldwide, because intentionally interfering with legitimate radiocommunications is illegal in virtually all countries. There are a couple of companies that manufacture cell phone blockers, but the use of those is very much limited to only few countries where use of them is allowed. The only other option is to shield the receiving device(s) from the transmission. A grounded electrically sealed metal box will keep the radio signal not from getting into it. In some cases not completely shielded or wire mesh box can attenuate the radio signals quite much (the shielding effects of such not completely closed structure depends very much on the signal frequency).For instance, cell phones in a theater could be rendered inoperative by making the theater a completed closed conductive chamber; i.e., asealed (electrically) metal
Shtetocina
Posts: 15
Joined: 04-02-2005, 10:42

Post by Shtetocina »

zicar wrote:Meni bi trebao nesto poput prijemnika (receivera) signala mobilnih telefona. Da mogu prisluskivati sta se prica preko mobilnog telefona.
Postoji li shema takvog uredjaja koji se moze napraviti u samogradnji ili se mora kupiti kakav gotov fabricki uredjaj za tu namjenu?
Molim info (eventualno i shemu i opis takvog uredjaja, ukoliko je moguce!)
I mene je to zanimalo. Cackao sam po drugim forumima, i nasao otprilike da se ranije, kod analognog signala moglo relativno lako prisluskivati.

Kod digitalnog signala, t.j. danasnjih mobitela, nije problem ako se ima gotov uredjaj, a njegova cijena je reda velicine nekoliko 100xk €. Uz to, proizvodjac prodaje takve igracke samo ovlastenim korisnicima ( citaj, kriposi i tajne policije ).

Prije koju godinu, kriminalisticka policija jedne manje ali bogate evropske zemlje je trazila vanredno izdvajanje iz budjeta za takvu igracku koja bi imala kapacitet da prati nekih 200 mobitel brojeva. Trazeni iznos je bio cca. 1,3 miliJona €.

Sistem koji se aktivira prepoznavanjem karakteristicnih rijeci kosta cca. 80 M$.

Zakljucak: Ostaju nam bube i stara, dobra zica, a za ambicijoznije i prisluskivanje bezicnih ( analognih ) telefona. Daj sta das. :wink:
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Post by stojke369 »

Imam tu na forumu zaboravio sam naziv kako se moze prisluskivati neciji mob.Da ga pozoves i da mu neizbaci da ga neko zove ili neke vidljive znakove samo otvori liniju :wink: :D
DRUG STARI
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 461
Joined: 12-02-2006, 21:14
Location: Hrvatska

Post by DRUG STARI »

uvjet za taj tip prisluškivanja je da je taj (prisluškivani) mobitel bio kod tebe i da si ga ti odnio na programiranje, tj ubace mu dodatni softver koji to omogučava i normalno nije besplatno.
Post Reply