Bezicni internet u tuzli pomoc

Forum o svemu i svačemu, ALI vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
motor cangle
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 46
Joined: 27-10-2007, 18:01
Location: 3456
Contact:

Bezicni internet u tuzli pomoc

Post by motor cangle »

Do sada sam koristi razne nacine da koristim internet od standardnog dial up pa do toga da po 6 sati ne izlazim iz internet kluba. E sada me interesuje kakva vi forumasi imate iskustva sa bezicnim internetom. Jedan od tuzlanski provajdera su dolazili i mjerili signal u kuci. I kazali mi da moze ali da njihov osnovni paket iznosi 45 maraka. Sto je meni puno medutim kada bi kupio opremu bilo bi malo manje para. Gdje u tuzli mogu kupiti adekvatnu wirles opremu.
Svi savjeti i sugestije dobro dosli.
mehmed
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Post by Smjesko »

So ba nisi pito tog provajdera sto ti je mjerio po kuci gdje ima za kupit ta oprema?! Bezicni pristup je guba, ali zica je zica.
Shenda

Post by Shenda »

... a dvaput je dvaput :!:
User avatar
profi
Napredujem
Napredujem
Posts: 115
Joined: 05-11-2007, 18:07
Location: Bosnia

Post by profi »

zdravo svima! ja koristim bezicni internet i veoma sam zadovoljan (naravno brzina mi je veoma dobra pa zato i kazem), al sad neznam o kakvom internetu govoris. cuo sam da je od skora i pocelo preko kablovske televizije da salju signal za koristenje interneta( konkretno u Tuzli), mislim da je paket nesto oko 30 km kostao negdje oko 256 kb/s itd..., neznam tacno sve al tu je to. ako ti je ta vrsta interneta u pitanju moras da kupis kabel modem, znaci na njega ide prikljucak kabla od tv kabel i onda se konektujes sa kablom RJ 45 na PC a mozes i preko WLAN uredjaja na PC al u tom slucaju bi moro kupit i WLAN i WLAN USB pa bi te jos skuplje izaslo. ja ti mogu preporuciti da se konektujes samo preko kabel modema + RJ 45 pa na PC mreznu karticu. WLAN uredjaj ti samo moze da posluzi u koliko bi po kuci htjeo vise racunara da stavis u funkciju preko neta ili da nemas mogucnost da se spojis sa kablom od PC -a na uticnicu (prepreke zidova ili se ne isplati runiti zidove da postavljas instalaciju po kuci), al inace nemas nikakve druge prednosti.
pozzdrav za sve forumase, sretni praznici :D
Enigma_el
User avatar
profi
Napredujem
Napredujem
Posts: 115
Joined: 05-11-2007, 18:07
Location: Bosnia

Post by profi »

nema evo opet nista, tako je kad se covjek umori pa nevidi text, ejej sta ne vidi. hehe :D
pozz
Enigma_el
User avatar
mash
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 223
Joined: 23-12-2007, 13:28

Post by mash »

profi wrote:zdravo svima! ja koristim bezicni internet i veoma sam zadovoljan (naravno brzina mi je veoma dobra pa zato i kazem), al sad neznam o kakvom internetu govoris. cuo sam da je od skora i pocelo preko kablovske televizije da salju signal za koristenje interneta( konkretno u Tuzli), mislim da je paket nesto oko 30 km kostao negdje oko 256 kb/s itd..., neznam tacno sve al tu je to. ako ti je ta vrsta interneta u pitanju moras da kupis kabel modem, znaci na njega ide prikljucak kabla od tv kabel i onda se konektujes sa kablom RJ 45 na PC a mozes i preko WLAN uredjaja na PC al u tom slucaju bi moro kupit i WLAN i WLAN USB pa bi te jos skuplje izaslo. ja ti mogu preporuciti da se konektujes samo preko kabel modema + RJ 45 pa na PC mreznu karticu. WLAN uredjaj ti samo moze da posluzi u koliko bi po kuci htjeo vise racunara da stavis u funkciju preko neta ili da nemas mogucnost da se spojis sa kablom od PC -a na uticnicu (prepreke zidova ili se ne isplati runiti zidove da postavljas instalaciju po kuci), al inace nemas nikakve druge prednosti.
pozzdrav za sve forumase, sretni praznici :D
ista situacija www.zona.ba pa pogledaj sebi
motor cangle
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 46
Joined: 27-10-2007, 18:01
Location: 3456
Contact:

Post by motor cangle »

Ljudi koji su mjerili signal su iz tuzlanske firme wispi kod njih su jeftini paketi za nekih 25 maraka mjesecno dobijes 256k/256k i nema download limita. Ali oni nemaju pokrivenost u ovom dijelu grada. E sad ja sam otisao u drugu firmu koja ima punu pokrivenost signalom. Ali oni hoce 45 maraka mjesecno za konekciju od 1Mb ali imaju download limit od 3Gb. E sad oni imaju nizu cijenu za nekih 8 maraka ako je tvoja oprema odnosno antena i ostalo e sad ja sam se malo susretao sa tom opremom i neznam u biti ni sta se koristi koji proizvodaci i to. A oni koji su mi mjerili signal kazu da im oprema nije na prodaju.
mehmed
Post Reply