11 bit (MDB) to rs232 (ttl) konverter

Rasprava o PIC mikrokontrolerima, PIC projekti i drugo vezano za PIC-eve...

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

11 bit (MDB) to rs232 (ttl) konverter

Post by ShOkRe »

trebao bih sklepati nekakavu MDB napravu koja bi u multidrop busu trebala povremeno uplatiti zadani kredit, kako napraviti nekakvu rutinu koja bi u backgraundu vrtila transciving mdb-a i dozvoljavala da uz put radi i sa gsm modemom....
iako ovaj mdb nije neka nauka ipak je nestandrdni 9600 1-start, 1 stop bit itd.... (mislim da ima 11 bita...)
dali se moze modificirati klasicna softverska reciver rutina za primanje ovkvih podataka ili jos bolje dali se ikako moze koristiti usart...

pdf od mdb-a u privitku
znam da blind nije bed poslati nestandardni sljed bitova ali onda nema ack i VMC ce periferiju smatrati ne prisutnom.....
bilo kakve ideje ili iskustva su dobrodosla, volio bih izbjeci kupovanje MDB to rs232 konvertera, pa da mi bude sve na ploci.... :roll:

http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... DB_3.0.pdf
micromatic
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 58
Joined: 23-02-2005, 14:13
Location: Hrvatska - Cakovec
Contact:

Post by micromatic »

Za traženo moraš koristiti 9 bitni UART mikrokontrolera (ATMEL ima za PIC neznam) kako bi se razlikovali adresni i podatkovni byte. Obrati pažnju i na NRZ kodiranje!
__________________
http://www.micromatic.hr
__________________
User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Post by ShOkRe »

Hvala ti, za svaku informaciju.... iako mi je projekt u stand_by-ju jos je i te kako aktuelan, samo sto nikako vremena....

ako se radi o klasicnom 9-bitnom, pic ima punu hw.podrsku ako se uart tako konfigurira, naime nisam bas pohvatao tocno ali cini se da je to nesto kao i klasicni rs485, samo sa specificnim hendlerskim dijelom, malo sam u medjuvremenu gledao, i cini se da pica mogu isprogramirati da na svaki on recive event okine interupt i shendla primljeni karakter, ako se raqdi o 9bitnom prijemu, to onda mogu i sa usartom, bez kemijanja... evo dok pisem ovaj post malo sam van svih informacija pa mi vjerovatno pojedinosti promicu, ali u svakom slucaju obradovao me ovaj reply.
proguglati cu malo taj "nzr" cim stignem.....
hvala....
Post Reply