RACIONALNA SEMA

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
babovicb
Posts: 11
Joined: 11-04-2007, 19:04

RACIONALNA SEMA

Post by babovicb »

Imam semu povezivanja, ali nju ne mogu da prenesem na plocicu,jer je jako velika.Kako da je umanjim, a da svi elemeni stanu

:roll:
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

Kakvo cudno pitanje :? :? :? Nadji manje komponente?!
User avatar
jopagti
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 716
Joined: 29-03-2006, 21:40
Location: Hrvatska

Re: RACIONALNA SEMA

Post by jopagti »

Ne moze ili ti se neda :?: Ne postoji shema koju ne mozes "prenjeti" na plocicu odnosno napraviti tiskane vodove na koje cs lemiti elemente....Shema se NE MOZE smanjivati,jer je ona jednostavno takva :idea: A mozes napraviti plocicu s dvortrukim vodovima,odnosno s vodovima s strane elemenata i onima ispod!Kontas?To bi ti malo smanjilo plocicu...Ili da koristis SMD tehniku....
...dok citash ovaj tekst,tvoje karlovacko je sve toplije i toplije...
User avatar
mirzza
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 722
Joined: 05-12-2006, 22:33
Location: Tuzla

Post by mirzza »

drugg moj uzmes papir i olovku i polako precrtavas shemu i dje ti ti dodu integralna tu moras ostaviti isti razmak kao sto je tamo u orginal shemi, a dje ti dodu kondenzatori i ostali elementi koji nemoraju imati odreden prostor ti slobodno smanjuj koliko hoces, pa ako ti nemogne stati na plocicu kad budes lemio onda kablovima to spajaj i tako snalazi se malo kontaj. jest da je potesko jos ako ti je velika shema al nema ti druge ako ti nemoze stati :wink:
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Re: RACIONALNA SEMA

Post by Smjesko »

babovicb wrote:Imam semu povezivanja, ali nju ne mogu da prenesem na plocicu,jer je jako velika.Kako da je umanjim, a da svi elemeni stanu

:roll:
Ajd stavi tu veliku shemu ovdje da je vidimo, pa mozda se uplasimo njene velicine, a mozda i ne - pa ti pomognemo. :-)
Shenda

Post by Shenda »

A može je i prebaciti na dvije, tri, ..., pločice... modularna tehnika...
Samo upikneš...

Pozdrav,
Post Reply