TPMS na autu - nadzor tlaka u gumama

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
diegos
Posts: 4
Joined: 05-10-2016, 09:27

TPMS na autu - nadzor tlaka u gumama

Post by diegos »

Nisam našao ništa vezano za ovo u tražilici pa...

Znači auto mi ima sustav za nadzor tlaka u gumama (TPMS), pa kad koristim kotače koji u sebi nemaju senzore onda stalno svijetli lampica na kontrolnoj ploči.
Da li netko ima ideju kako napraviti sklop koji će simulirati senzore? Npr. da se ukopča u auto utičnicu i da šalje autu lažni signal kao da je tlak u svim kotačima dobar? Koliko znam, senzori odašilju na 433MHz...

Evo pa da vidimo ako bi netko to znao isprogramirati/složiti, hvala! :wink:
Emigrant
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1437
Joined: 31-03-2011, 12:04
Location: N i t r a

Re: TPMS na autu - nadzor tlaka u gumama

Post by Emigrant »

pazi samo na to da mora slati 4 signala ( za svaki točak posebno ) .... nije to tako jednostavno ....
LAF
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1239
Joined: 19-07-2011, 14:42
Location: Sarajevo

Re: TPMS na autu - nadzor tlaka u gumama

Post by LAF »

Jedino novi sistem. Senzori su u ventilima skupa sa predajnicima. Postojeci sistem ne mozes
zavarati-jedino intervencija na komandnoj tabli da gasis tu signalnu LED koja te nervira.-
https://www.youtube.com/watch?v=sF3OHTzXIXs
pOz
Damir_Gsm
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 284
Joined: 16-01-2013, 10:09
Location: Macedonia

Re: TPMS na autu - nadzor tlaka u gumama

Post by Damir_Gsm »

nisi naveo model auta.
Sto se tice problema on i nije neki problem,idi do neki ozbiljniji dijagnosticki ili tuning servis i nek ti ta opcija iskljuce.Mi to radimo maltene svaki dan zbog promena pneumatika letnje zimske.....znaci problem je resiv.par minuta,zavisi koje vozilo.
diegos
Posts: 4
Joined: 05-10-2016, 09:27

Re: TPMS na autu - nadzor tlaka u gumama

Post by diegos »

Tako je, 4 signala moraju biti... Ne znam ako postoji način za očitati signale sa pravih senzora, pa složiti sklop koji će takve signale emitirati prema autu cijelo vrijeme?

Auto je Mazda 3 2011.god.
Pitao sam u nekoliko servisa (Mazda i ne-Mazda) ako može preko dijagnostike, svugdje sam dobio odgovor da nije moguće.

Na žalost novi sistem sa senzorima ne dolazi u obzir, eventualno riješit se nekako lampice ako ništa od ovog gore ne upali. :)
User avatar
morski_pas
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 639
Joined: 07-03-2011, 23:58
Location: Rijeka

Re: TPMS na autu - nadzor tlaka u gumama

Post by morski_pas »

diegos
Posts: 4
Joined: 05-10-2016, 09:27

Re: TPMS na autu - nadzor tlaka u gumama

Post by diegos »

Hehe i to sam vidio, razmotrio više opcija, ali najzanimljivije mi je bilo ovo za napraviti neki "fake odašiljač" :D
U svakom slučaju hvala na odgovorima, proučit ću to još malo, pa makar nekako sredit ledicu na tabli. :)
Post Reply