Bezicno kucno zvonce kao RF modul ?

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
Stevic
Posts: 11
Joined: 13-12-2011, 21:33

Bezicno kucno zvonce kao RF modul ?

Post by Stevic »

Je l bi se moglo iskoristit daljinsko zvonce kao RF modul za neki daljinski prekidac? Imaju velik domet (100m ali nek je i 20-30m) bar u odnosu na autice na daljinski, jefina su (300din), plus problem je naci RF module uopste, a i kad se nadju ne kostaju ispod 1500-2000.
Nadam se da me razumete sta vas pitam. Ako hocete slikacu ovo moje zvonce pa da vidite i sami je l se tu moze nesto uraditi.
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: Bezicno kucno zvonce kao RF modul ?

Post by nano »

Naravno da moze.....ja sam nekad davno,prijatelju napravio centralno zakljucavanje
na Zastavi 128 i koristio sam bas jedno takvo zvonce ,tj. Njegov predajnik i prijemnik
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
Stevic
Posts: 11
Joined: 13-12-2011, 21:33

Re: Bezicno kucno zvonce kao RF modul ?

Post by Stevic »

To mi je jasno da moze, to je samo izlaz vezan na rele. Ja sam mislio bas kao univerzalni RF modul koji bi se mogao vezati na neki mikrokontroler i koristiti kao visekanalni daljinski upravljac :)
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: Bezicno kucno zvonce kao RF modul ?

Post by nano »

moze...samo treba modulirati predajnik ,recimo nekim mikrokontrolorom i demodulirati poslije prijemnika
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Re: Bezicno kucno zvonce kao RF modul ?

Post by stojke369 »

Ja sam od toga pravio bezicno ukljucivanje sveta i to radi i dan danas lepo. Kupio sam jos jedno da iskoristim bas kao modul za TX i RX ali nikako da stignem da se poigram :)
Stevic
Posts: 11
Joined: 13-12-2011, 21:33

Re: Bezicno kucno zvonce kao RF modul ?

Post by Stevic »

Ako bih ja to pokusao da ubacim u semu koju si mi ti Stojke dao pre par meseci ( http://jap.hu/electronic/codec.html ) je l bi to moglo da radi? Mislim sa tim kontrolerom i tim kodom.

Trebalo bi da radi na 433 MHz prenos. Tako sam bar nasao medju semama ovde na sajtu dato kao brute-force hakovanje zvonca ili tako nesto. Na oscilatoru nema oznaka a ni na stampanoj plocici nista ne pise naravno.
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Re: Bezicno kucno zvonce kao RF modul ?

Post by stojke369 »

Treba to da radi i ja sam tako hteo da probam. Samo treba naci gde u zvuncetu privezati i malo ekperimentisati.
Stevic
Posts: 11
Joined: 13-12-2011, 21:33

Re: Bezicno kucno zvonce kao RF modul ?

Post by Stevic »

Znas kako, ja sam malo gledao i da budem iskren pojma nemam gde tu sta treba staviti :D
Mislim da na prijemniku treba skinuti onaj mikrokontroler jer mislim da je to samo za generisanje melodija i prekidac za izbor melodija, ali ne znam sta je onaj xxxxx sto je nasadjen na kant na plocici. Kao neka mala plocica uglavljena u glavnu stampanu plocu.
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: Bezicno kucno zvonce kao RF modul ?

Post by nano »

To ce ti biti prijemni modul,na njemu bi trebalo da trazis izlaz
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Re: Bezicno kucno zvonce kao RF modul ?

Post by stojke369 »

Ta plocica sto ima na sebi naliveni IC je za melodiju. Ja sam to skidao i bacao kad sam prepravljao.
Stevic
Posts: 11
Joined: 13-12-2011, 21:33

Re: Bezicno kucno zvonce kao RF modul ?

Post by Stevic »

Pa sta onda tu ostaje, a sta se skida? Jesam makar lepo pretpostavio za mikrokontroler i prekidac?
Je l ja onda treba da presretnem signal na ulazu u mikrokontroler?
Stojke aj leba ti pojasni sad sam se skroz izgubio.
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Re: Bezicno kucno zvonce kao RF modul ?

Post by stojke369 »

Nije mikrokontroler vec neki CD40xx ako se dobro secam. Ne znam ni ja tacno nesto sam sa pedjom i traxom oko toga pricao ali sam zaboravio gde treba.
Post Reply