Brodska sirena - shema

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
Casper
Posts: 5
Joined: 15-12-2011, 14:49

Brodska sirena - shema

Post by Casper »

Pozz svima.. novi sam na forumu. Treba mi pomoć oko pravljenja štampane ploče za kolo sa slike :
Image (gore lijevo je plus,dole minus,ako neko slučajno ne zna :) )
Što više šema-to bolje :) Unaprijed hvala svima. :)

**EDIT** Izgleda da se slika ne prikazuje baš najbolje,pa ko ne vidi neka samo klikne desni click na sliku i "open in new tab" ili tako nešto :)
User avatar
puknuti
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 670
Joined: 11-06-2007, 21:26
Location: Samobor
Contact:

Re: Brodska sirena - shema

Post by puknuti »

Casper wrote:Pozz svima.. novi sam na forumu. Treba mi pomoć oko pravljenja štampane ploče za kolo sa slike :
Image (gore lijevo je plus,dole minus,ako neko slučajno ne zna :) )
Što više šema-to bolje :) Unaprijed hvala svima. :)

**EDIT** Izgleda da se slika ne prikazuje baš najbolje,pa ko ne vidi neka samo klikne desni click na sliku i "open in new tab" ili tako nešto :)
Image
User avatar
Casper
Posts: 5
Joined: 15-12-2011, 14:49

Re: Brodska sirena - shema

Post by Casper »

YUMA 45 wrote:Veslaj (surfaj) po netu tamo ima puno fr*e programa za pocetnike za crtanje PCB-a.
Evo kao na pr: ExpressPCB,....
U zdravlje
Hvala puno :)

Puknuti,hvala za sliku :)
User avatar
Casper
Posts: 5
Joined: 15-12-2011, 14:49

Re: Brodska sirena - shema

Post by Casper »

ja sam se satr'o radeći i neće me nikako.. Ako neko može da uradi tu šemu za štampanu ploču bio bih mu zahvalan do groba. Treba mi za utorak. Evo fajl koji sam radio u Dip Trace-u. Isto jedan dobar program za pravljenje šema.. link: http://www.mediafire.com/?vg33nkx9x9so4g5 Samo mi je problem rasporediti ove vodove iz IC-a, a da se ne presijeku..
User avatar
puknuti
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 670
Joined: 11-06-2007, 21:26
Location: Samobor
Contact:

Re: Brodska sirena - shema

Post by puknuti »

Kako bi ta sirena trebala rditi i zašto nema potencimetra za podešavanje ferkvencije :shock: ?
User avatar
Casper
Posts: 5
Joined: 15-12-2011, 14:49

Re: Brodska sirena - shema

Post by Casper »

puknuti wrote:Kako bi ta sirena trebala rditi i zašto nema potencimetra za podešavanje ferkvencije :shock: ?
Pa ima potenciometar.. ovo P gore lijevo (500 kOhm) je potenciometar :) a ovaj kraj koliko znam bi trebao prikljuciti gdje i gornji kraj (lijevo od njega).. To mi je rekao profesor.. ne razumijem se skoro pa nikako u ovo..
Što se tiče rada sirene.. priključi se napon na + (gore kod prekidača) i - (dole lijevo). To je to..
User avatar
sindja1204
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 792
Joined: 03-05-2009, 11:57
Location: Beograd

Re: Brodska sirena - shema

Post by sindja1204 »

User avatar
Casper
Posts: 5
Joined: 15-12-2011, 14:49

Re: Brodska sirena - shema

Post by Casper »

sindja1204 wrote:Da li bi ovo pomoglo.
https://rapidshare(dot)com/files/72915759/B ... sirena.rar
Pomoglo :D ako nađe još neki način za spajanje,neka postavi ovdje link ili na PM.. Hvala puno :)
Post Reply