Stereo FM predajnik u kolima i radio

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
wlada_85
Posts: 18
Joined: 31-12-2008, 00:46

Stereo FM predajnik u kolima i radio

Post by wlada_85 »

Pozdrav svima...

Hteo bih da napravim neshto ovako

http://electronics-diy.com/BA1404_Stere ... mitter.php

Naravno da ga koristim u kolima, da na ulaz stavim mobilni telefon ili mp3 plejer... Ali ono shto bih voleo je da izbacim antenu od radija ili da namestim neki svich pa da se to spaja direktno da ne bi imalo smetnji od raznoraznih radio stanica... Da li bi to moglo??? Mislio sam da ubacim neki kondenzator u spregu ali se plashim da signal ne bude prejak... Moze li malo pomoci oko toga kako da prilagodim to??? Hvala ...

Inache probao sam sa opcijom da u sam radio ubacim zice pre pojachala pa da mi tako pusha zvuk, ali problem je u tome shto ne mogu naci ulaz u pojachalo ... Posle sam chitao negde da ovaj radio odmah sinal sa radia digiralizuje i tako ga vodi u chip i onda ga u chipu pojachava itd ... A nemam audio ulaz...

A ne bih da menjam radio jer sam navikao na komande na volanu, a i onda bih morao da skidam displej koji je odvojen od radia pa bi tu bila rupa ...

A oni FM predajnici shto se kupiju imaju gomilu smetnji ... Tako da bi mi jedno elegantno reshenje bilo switch i FM predajnik direkt u radio... Predpostavljam da bi moglo tako da radi...

Hvala na odgovorima...
Post Reply