izrađujem pločice, dvoslojne, komplicirane, provjeravam i te

Ako želite razmijeniti neke dijelove sa kolegom ili tražite neki dio, ovo je forum za vas.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

stefdenne
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 27
Joined: 13-03-2011, 09:38

izrađujem pločice, dvoslojne, komplicirane, provjeravam i te

Post by stefdenne »

povoljno dizajniram električne sheme za razne namjene, dizajniram montažne sheme iz već gotovih el shema, izrađujem el pločice vrlo kvalitetno i pouzdano ( zadnje dvije godine srednje škole bio sam go-to-guy za svaki problem sa el pločicom, pogotovo tokom mature)
izrađujem čak i maturalne radnje i elaborate tako da ako itko misli da nemože nešto napraviti sam a voljan je izdvojiti koju kunu neka se javi

i da btw ja sam iz zagreba dakle svatko izvan njega dobivati će gotove pločice poštom putem plačanja preuzimanjem....

već sam dulje vrijeme se oglašavao na forum.hr i za sada imam dobre preporuke i samo zadovoljne kupce...

za primjer evo jedan od mojih zadnjih projekata koje sam radio: prisluškivač 1.5 V za dvoje kupaca:
Izgled 1. bube.JPG
Izgled 2. bube.JPG
poruke mi možete poslati na email dennis.ramulic@fer.hr" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; ili stef_denne@hotmail.com" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

čujemo se :)
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: izrađujem pločice, dvoslojne, komplicirane, provjeravam i te

Post by Feko »

...još kad bih mogao pogledati primjere pločica :roll:
popravi te linkove!
stefdenne
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 27
Joined: 13-03-2011, 09:38

Re: izrađujem pločice, dvoslojne, komplicirane, provjeravam i te

Post by stefdenne »

samo da nadodam da sam uspješno dovršio detektor metala koji se nalazi na web stranici :http://www.youtube.com/watch?v=es_h70Ky-tM
za jednog mladog dečka i rekao je da je bio jako zadovoljan :)

za one koji vole vidjeti za potvrdu evo slike ozrađenog sklopa:
DSC00371.JPG
DSC00371.JPG (24.23 KiB) Viewed 4357 times
stefdenne
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 27
Joined: 13-03-2011, 09:38

Re: izrađujem pločice, dvoslojne, komplicirane, provjeravam i te

Post by stefdenne »

ispričavam se za slike buba, moja greška pri postanju, evo ih na zato sada:
Attachments
Izgled 2. bube.JPG
Izgled 2. bube.JPG (37.57 KiB) Viewed 4356 times
Izgled 1. bube.JPG
Izgled 1. bube.JPG (27.88 KiB) Viewed 4356 times
User avatar
dino_kc
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 496
Joined: 23-02-2010, 20:12
Location: Koprivnica

Re: izrađujem pločice, dvoslojne, komplicirane, provjeravam i te

Post by dino_kc »

Ali ne vidi se ono bitno,slike vodova,samo da napomenem,da ima nekoliko ljudi koji rade savršene pločice za male pare(možeš vidit na forumu)..Tako da imaš dobru konkurenciju :D
"cuksi" -> "dino_kc"
stefdenne
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 27
Joined: 13-03-2011, 09:38

Re: izrađujem pločice, dvoslojne, komplicirane, provjeravam i te

Post by stefdenne »

nažalost, zaboravio sam slikati vodove prije nego sam poslao pločice ali rađene su pcbom tako da se nema kaj previše vidjet moj način rada... dobro osim načina lemljenja :)

a kolegama koji se bave izradom kao i ja, i ja sam nekakva vrsta konkurencije, što je uvijek zdravo imati jer se to više trudiš :D

ovo sam prije radio iz hobija ali sam shvatio da se može dosta zaraditi ako se malo uloži u opremu trud tako da se odsad mislim ovim puno ozbiljnije bavit... dakle čuvajte se kolege ;)
Last edited by stefdenne on 10-04-2011, 17:22, edited 1 time in total.
stefdenne
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 27
Joined: 13-03-2011, 09:38

Re: izrađujem pločice, dvoslojne, komplicirane, provjeravam i te

Post by stefdenne »

mislim da sam dovoljno dobar da budem s vremenom priznat kao kvalitetan forumaš i tehničar ;)
User avatar
sindja1204
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 792
Joined: 03-05-2009, 11:57
Location: Beograd

Re: izrađujem pločice, dvoslojne, komplicirane, provjeravam i te

Post by sindja1204 »

zaboravio sam slikati vodove prije nego sam poslao pločice
Slikaj neku drugu, Nije ova valjda jedina koju si uradio. A Da bi bio ozbiljna konkurencija onima koji se bave izradom PCB-a moras da napravis neku mnogo bolju i komplikovaniju od ove sa par vodova koju si uslikao.
User avatar
mega162
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 934
Joined: 10-04-2010, 17:54

Re: izrađujem pločice, dvoslojne, komplicirane, provjeravam i te

Post by mega162 »

npr. ovako nešto:

http://i.imgur.com/Zh4l8.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
stefdenne
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 27
Joined: 13-03-2011, 09:38

Re: izrađujem pločice, dvoslojne, komplicirane, provjeravam i te

Post by stefdenne »

moraš shvatiti da radim ono što me traže, a dosad se nisam susreo sa takvim pločicama osim u 4. razredu srednje kad sam polovici razreda napravio maturalne radove...

a što se tiče vodova stavljam prvu sliku koju uslikam, čim dobijem sljedeći posao... ovo su slike slikane za kupce prije nego sam im poslao same pločice da znaju šta mogu očekivati i da me mogu pitati što ih zanima kad ih dobe...

staviti ću pcb svojega maturalnog rada kojeg sam radio iz nule pa vam se možda bude sviđao...
mat rad.JPG
mat rad.JPG (33 KiB) Viewed 4305 times
ovdje se vidi samo jedna strana vodova, druga se ne vidi radi preglednosti te se nalazi na zasebnoj slici

vodovi su nam morali popunit praznine, to je bio jedan od zadataka tada, zato i izgleda ovako gusto
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: izrađujem pločice, dvoslojne, komplicirane, provjeravam i te

Post by Feko »

stefdenne wrote:nažalost, zaboravio sam slikati vodove prije nego sam poslao pločice ali rađene su pcbom tako da se nema kaj previše vidjet moj način rada... dobro osim načina lemljenja :)...
Kakav je to postupak "pcbom" :?:
Čuo sam da Fotopostupak, prijenos tonera, sitotisak, flomasterom...
Kojim načinom na kraju ti radiš?
stefdenne
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 27
Joined: 13-03-2011, 09:38

Re: izrađujem pločice, dvoslojne, komplicirane, provjeravam i te

Post by stefdenne »

hahahhaa.... ma nacrtani su PCB-om, programom za dizajniranje vodova ... btw izrađujem fotopostupkom, kao većina normalnih ljudi...

dizajnirao sam položaj i veličinu vodova i položaj elemenata da izgleda kao nekakva cjelina... jetkanje je poslije bilo mačji kašalj, samo moram priznati da sam radio veće malo rupice radi divlje bušilice i velikih borera koje smo imali u školi u to doba :D
stefdenne
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 27
Joined: 13-03-2011, 09:38

Re: izrađujem pločice, dvoslojne, komplicirane, provjeravam i te

Post by stefdenne »

i da, prikazao sam prvenstveno ove male bube iz 2 razloga: ljudi su ludi za njima, a ja sam se užasno zabavljao igrajući se sa frendovima u školi kad sam izradio prvih par komada
User avatar
Dariolo
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 822
Joined: 24-08-2006, 23:29
Location: Žepče (BiH), Zagreb (HR)

Re: izrađujem pločice, dvoslojne, komplicirane, provjeravam i te

Post by Dariolo »

a ništa dok ne pokažeš konkretan rad za sad si na dnu liste za izradit pločicu, bar za mene :roll:
stefdenne
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 27
Joined: 13-03-2011, 09:38

Re: izrađujem pločice, dvoslojne, komplicirane, provjeravam i te

Post by stefdenne »

Dariolo wrote:a ništa dok ne pokažeš konkretan rad za sad si na dnu liste za izradit pločicu, bar za mene :roll:
nisam ni mislio skočiti na vrh u prvih par dana XD.... zar nisi vidio gornji rad? treba ti realna slika?
Maturalni.JPG
Maturalni.JPG (33.63 KiB) Viewed 4289 times
zanemari izolir traku, srednja škola, popravci u zadnjem trenutku i slično :oops:
User avatar
elektor
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1588
Joined: 14-10-2008, 20:40
Location: Hrvatska, Rijeka

Re: izrađujem pločice, dvoslojne, komplicirane, provjeravam i te

Post by elektor »

Uz slike bilo bi lijepo da daš malo više informacija, a ne ovako šutro. Dvostrane pločice s metalizacijom rupica ili bez? Lotstop? Lotllakom ili otopljenim kalofonijem lakirani vodovi? Smd? Silk screen layer?
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: izrađujem pločice, dvoslojne, komplicirane, provjeravam i te

Post by Feko »

stefdenne wrote:... btw izrađujem fotopostupkom, kao većina normalnih ljudi...
ne znam kako da ovo shvatim jer ih ja ne izrađujem fotopostupkom nego prijenosom tonera, a to da je fotopostupak kvalitetniji bi se dalo raspravljati :roll: i imali smo jednu temo gdje smo razglabali o tome...i zaključili smo da je možda sigurniji...pa svakako se predložak printa na paus ili foliju, a mi taj isti ispis prenosimo direktno na pločicu....nego, što kaže Dariolo, daj ti stavi slike i to ne direktno na forum nego digni na neki servis kao npr. ImageShack ili sl. u full kvaliteti tj. barem u 1024x768 rezoluciji da se dobro vide detalji :!:
Shenda

Re: izrađujem pločice, dvoslojne, komplicirane, provjeravam i te

Post by Shenda »

... pa onda da li pločica pere, pegla, kuha... ? :roll:

Puši - ne puši...

Edit -> Feko nisi normalan! :roll:

I meni je to palo na pamet, ali evo, tek sad imam i dokaz! :lol:
stefdenne
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 27
Joined: 13-03-2011, 09:38

Re: izrađujem pločice, dvoslojne, komplicirane, provjeravam i te

Post by stefdenne »

što se tiče metaliziranih rupa, silk screen layera i zaštite lakom, član sam kluba elektrotehničara koji mi za određen iznos naprave sve to (nisam se nikad počeo time baviti osobno kad imam tu jednostavniju opciju), i kao cjelina izrađujemo sve takve komplicirane postupke.... ja se bavim softverskom izradom pločica, fotopostupkom, jetkanjem, bušenjem i svime što se može u domaćoj radinosti, ali ugl što god je potrebno moguće je izraditi, samo što naravno ovo ostalo je pitanje vremena jer ne ovisi samo o meni ....

i morate shvatiti da TEK POČINJEM PROFESIONALNO i da mi treba početni kapital koji namjeravam manjim poslovima zaraditi da počnem samostalni rad sa svakim od ovih kompliciranijih poslova pa da CIJELA ODGOVORNOST BUDE NA MENI...
stefdenne
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 27
Joined: 13-03-2011, 09:38

Re: izrađujem pločice, dvoslojne, komplicirane, provjeravam i te

Post by stefdenne »

može, počet ću malo detaljnije raditi, hvala na uputsvima, zaista cijenim kritike (ne i bezobrazluk koji neki smatraju pod istim) tako da svaka vaša poruka zlata vrijedi..... :P
Post Reply