FM prijemnik + FM predajnik

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
spolja7
Posts: 9
Joined: 29-01-2011, 23:36

FM prijemnik + FM predajnik

Post by spolja7 »

Pozdrav..

mislim napraviti ovaj FM prijemnik ...

http://www.elektronika.ba/296/small-bug-on-15v-battery/" onclick="window.open(this.href);return false;

koji bi ja iskoristio za vođenje tečaja .. ( da pojasnim ) - dakle taj sklop bi mi služio kao ona buba koju vidite da TV voditelji imaju na kragnama ... hvatao bi frekvenciju sa nekim radio prijemnikom na kojeg su spojeni malo bolji zvučnici ... no PROBLEM je u tome što meni treba mogućnost ISTOVREMENOG pričanja (objašnjavanja) te puštanja muzike...

pa me zanima što bi trebao napraviti da to izrealiziram.. :)
Ne postoji gornja granica gluposti koje možete izreći ženi u koju ste zaljubljeni :D
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Re: FM prijemnik + FM predajnik

Post by stojke369 »

Audio mikseta od 2 kanala. Na jedan kanal dovedes prijemnik tvoje bubice na drugi kanal muziku (cd, komp, kasetofon ) i izlaz iz miksete u pojacalo i to je to.

EDIT :arrow:

Evo ti proste audio miksete :wink:

Code: Select all

http://electroschematics.com/393/fet-audio-mixer/
spolja7
Posts: 9
Joined: 29-01-2011, 23:36

Re: FM prijemnik + FM predajnik

Post by spolja7 »

hvala na shemi audio miksete .. to je mikseta sa 3 ulaza jel tako? ...zanima me njen napon... 18-24 V .. s kakvim izvorom napona mogu to stvoriti??... npr.. nekim pretvaračem iz 220 V u 24 V??... i još par pitanja... kakvo bi to pojačalo trebalo biti koje bi spajao na izlaz audio miksete?? .... i dali je to izvedivo bez pojačala tako da se na izlaz miksete priključe zvučnici pomoću običnog džeka koji inače idu u mp3 (takve zvučnike imam)
Ne postoji gornja granica gluposti koje možete izreći ženi u koju ste zaljubljeni :D
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Re: FM prijemnik + FM predajnik

Post by stojke369 »

Sa 3 ulaza ali ti mozes da izbacis 3 jer koristis samo 2 (prijemnik bubice i muzika). Napajas sa adapterom koji nadjes od 18-24V DC.

Ako su aktivni zvucnici u pitanju kao na primer zvucnici od komp. onda moze u suprotnom mora da ima pojacalo za zvucnike.
spolja7
Posts: 9
Joined: 29-01-2011, 23:36

Re: FM prijemnik + FM predajnik

Post by spolja7 »

aha ok adapter ..
u vezi zvučnika - kako mogu saznati dali su moji zvučnici aktivni?? dakle imam ove zvučnike ...
http://www.itsvet.com/proizvod/ms-indus ... rs/163/198" onclick="window.open(this.href);return false;
Ne postoji gornja granica gluposti koje možete izreći ženi u koju ste zaljubljeni :D
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Re: FM prijemnik + FM predajnik

Post by stojke369 »

Pojacalo je u centralnom vuferu. Povezes preko njega i radice.
spolja7
Posts: 9
Joined: 29-01-2011, 23:36

Re: FM prijemnik + FM predajnik

Post by spolja7 »

aha odlično... hvala ti .. javim se kada napravim oba sklopa ...
i usput ... MARFI JE KRALJ :D
Ne postoji gornja granica gluposti koje možete izreći ženi u koju ste zaljubljeni :D
spolja7
Posts: 9
Joined: 29-01-2011, 23:36

Re: FM prijemnik + FM predajnik

Post by spolja7 »

Pozdrav ... evo napravio sam prvi dio tj. mikrofon ..
naravno imam malo problema ... našao sam se na frekvenciji 109.0 (prazna frekvencija) .. i negdje je 50 % razumljivo što govorim i nema signala kad npr. odem iza zida ... kako riješiti taj problem šumova????? :shock: :azdaja: ... dali možda netko ima kakvu drugu ideju tj. shemu koja ide na 1.5 V i tako .... vrlo sam zahvalan na svim odgovorima :)
Ne postoji gornja granica gluposti koje možete izreći ženi u koju ste zaljubljeni :D
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Re: FM prijemnik + FM predajnik

Post by stojke369 »

Pa od bubice ne moze da se ocekuje previse. Bezi sa frekvencije, ima sumove, smetnje :)
Post Reply