jel ikad nekog...

Forum koji ne mora biti vezan za elektroniku ali u kojem vrijede pravila foruma!

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

beba
Posts: 20
Joined: 21-03-2009, 20:59

Re: jel ikad nekog...

Post by beba »

Black Angel wrote: Treslo me dobrih par sekundi no bio sam u tolikom soku nakon toga da nisam ni mogao jauknut (nisam bio u soku zbog struje nego zbog toga sto bi me stari ubio da je saznao da sam petljao oko struje :lol: :lol: )

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Sutko
Napredujem
Napredujem
Posts: 119
Joined: 01-02-2009, 15:48
Location: HR

Re: jel ikad nekog...

Post by Sutko »

Kad sam imao 5 godina gurnuo sam prst u grlo od sijalice od zamrzivača, al me je dobro streslo. :lol:
Kad je brat prtljo oko nečega sto se uključi u utičnici i svijetli po noci dabi vidio put od hodnika, na to nije bila spojena sijalica nego par ledica, i brat je to pokvario i ide on popravljati i bilo mu to ustekano na 220 v usteko je preko produznog i prčkao po tome i ide popraviti i kako je sjedio ja ga malo taknem po rameni i njemu šarafciger padne na vod od toga i strese nas obojicu struja :wink: .
I streso sam se na onu peckalicu od špahera neznam koliku struju dadne al ima jak učinak. :shock: :D :D
txs5280
Napredujem
Napredujem
Posts: 141
Joined: 12-04-2008, 17:34
Location: Croatia

Re: jel ikad nekog...

Post by txs5280 »

marko13 wrote:Ali vjerujem da nitko nije isao izmjeriti koliko Ampera ima u uticnici,xD
To sam napravio u osmom razredu...uzeo ampermetar(digitalni) stavio na podrucje amper u utikao u uticnicu :D
Ja sam tako iso mjerit napon a ostalo u instrumentu na onom da mjeri do 10A:D
User avatar
Elektro-tehnicar
Posts: 22
Joined: 08-07-2009, 04:01
Location: Srbija

Re: jel ikad nekog...

Post by Elektro-tehnicar »

Da ne zapocinjem novu temu...Jedanput odem do drugara,i ja da zazvonim naravno na zvonu,nije bilo plasticnog preklopnika,i ja ne znajuci pretisnem parce metala u zvonu,koje je bilo bez zastite,tako me je cimnula struja da me je lakat boleo tri dana!!!! :cry: lol :D :D :D :D :D

Jedno Teslino pravilo za sve, ko zna ili ko ne zna:DOK SE RADI SA STRUJOM UVEK SE RADI DESNOM RUKOM,U SLUCAJU DA NE DODJE DO STRUJNOG UDARA JER JE SRCE NARAVNO NA LEVOJ STRANI,to je jedno Teslino pravilo kojeg se on pridrzavao!!!! :!: :idea: :D
Shenda

Re: jel ikad nekog...

Post by Shenda »

Elektro-tehnicar wrote:DOK SE RADI SA STRUJOM UVEK SE RADI DESNOM RUKOM,U SLUCAJU DA NE DODJE DO STRUJNOG UDARA JER JE SRCE NARAVNO NA LEVOJ STRANI
... pa ako ne dođe do "strujnog udara"... nije bitno na kojoj je strani srce... :roll:

Često se na ovom forumu mogu pročitati takve gluposti da se pitam da li autori tih bisera to stvarno misle (i misle ili uopće), i da li pročitaju to što otipkaju prije nego postaju...

Pravilo koje spominješ (a koje si očigledno krivo interpretirao), nema veze sa Teslom...
User avatar
Elektro-tehnicar
Posts: 22
Joined: 08-07-2009, 04:01
Location: Srbija

Re: jel ikad nekog...

Post by Elektro-tehnicar »

Kako god ti mislio,pazi dok radis sa strujom :!: :D
User avatar
Black Angel
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 980
Joined: 08-10-2008, 20:54
Location: Dubrovnik

Re: jel ikad nekog...

Post by Black Angel »

To je kao da kazes: radite sa desnom rukom jer lijeva ima vecu vodljivost struje.
Da to zbilja ima veze sa icim, onda ljude na el. stolici ne bi ubijali tako sto im stave elektrodu na tikvu nego bi ih sa srcanim defibrilatorima ubijali :lol:
Korg X5D <3
User avatar
mataya
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1715
Joined: 04-02-2008, 12:57
Location: HR, Varaždin
Contact:

Re: jel ikad nekog...

Post by mataya »

ako primis zicu pod naponom desnom rukom manje stuje tece kroz srce pa je manja vjetojatnost da
ce te "strefiti".
Sačuvajte drveće => pojedite dabra.
User avatar
Black Angel
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 980
Joined: 08-10-2008, 20:54
Location: Dubrovnik

Re: jel ikad nekog...

Post by Black Angel »

Ma to su meni sve besmislice......
Ko ce normalan ici hvatati zicu pod naponom ??
Korg X5D <3
User avatar
mataya
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1715
Joined: 04-02-2008, 12:57
Location: HR, Varaždin
Contact:

Re: jel ikad nekog...

Post by mataya »

nisu besmislice jesi li kad razmisljao zato postiji pravilo kako se spajaju nula i faza u uticnici ako kod
izmjenice nama veze :shock:
Sačuvajte drveće => pojedite dabra.
Post Reply