KUPUJEM PERTINAX!!

Ako želite razmijeniti neke dijelove sa kolegom ili tražite neki dio, ovo je forum za vas.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

User avatar
mega162
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 934
Joined: 10-04-2010, 17:54

Re: KUPUJEM PERTINAX!!

Post by mega162 »

u zagrebu ima vitroplast za 23-24 kn. foto oslojeni....
User avatar
Klokan
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 419
Joined: 29-03-2011, 18:29
Location: Pakrac - Hrvatska

Re: KUPUJEM PERTINAX!!

Post by Klokan »

mega162 wrote:u zagrebu ima vitroplast za 23-24 kn. foto oslojeni....

Koje dimenzije?

@Feko, ja namjeravam sa ferikloridom, a za njega sam cuo da traje duze.

Upravo sad radim plocicu i trebao bih skinuti papir kroz par minuta, javim rezultate
User avatar
mega162
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 934
Joined: 10-04-2010, 17:54

Re: KUPUJEM PERTINAX!!

Post by mega162 »

100*160

inače ja sam uvijek jedino i radio s vitroplastom, razlika je par kuna (varaždin, zagreb izuzev chipoteke) a čvrstoća je drastično veća... obična svrdla za par kuna su uspjela izdržati i po nekoliko bušenja pločica samo treba znati bušiti....
User avatar
Klokan
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 419
Joined: 29-03-2011, 18:29
Location: Pakrac - Hrvatska

Re: KUPUJEM PERTINAX!!

Post by Klokan »

Evo rezultata:

https://dl.dropbox.com/u/46861567/IMAG0400.jpg
https://dl.dropbox.com/u/46861567/IMAG0401.jpg

Radio sam to s nekim HP papirom (proklet bio i papir, nokat samo sto mi ne otpadne :evil: ) i ubuduce cu zrtvovati KTC-ove kataloge ili stare knjige iz skole u ovu svrhu, ili cu curama iz razreda ukrast katalog od AVON-a :lol: jer ovaj papir sam jedva skinuo i u toploj vodi sa malo sredstva za sudje i cetkom, a kao rezultat mnogo četkanja po plocici sam dobio prekide na nekim mjestima, ali nista ne popravljivo. Mislim da ce to biti bolje sa tanjim papirom.


Sto se tice postupka, prvo sam probao samo jedan komadic na malu plocicu pa mi se pomaklo i kada sam isao provjeri papir je ostao na pegli, a poslje papira smedja mrlja na pegli (pomislih majka ce me ubit :azdaja: ) pa sam se onda sjetio da mi mama ima radionu sa sivacim masinama u susjednoj sobi i da ima onu presu za preslikace ljepiti na platno i naravno iskoristio sam ju.
https://dl.dropbox.com/u/46861567/IMAG0399.jpg
Mogu reci prava stvarcica, grijao sam na malo vise od 200 stupnjeva prvo minutu, pa opet minutu, pa minutu i pol pa 45sec (za svaki slucaj :) ). Presu sam zastitio s obje strane s masnim papirom koji majka koristi u kuhinji kako joj se nebi desila ista stvar kao i pegli.

Onda sam se gadno namucio da skinem papir koji kao da je malo tanja daska a ne papir (ili nisu dovoljno drvo preradili :?: ) te sam napokon ociscenu (citaj bar pola sata grebanja po plocici) plocicu bacio u feriklorid koji je stajao u jednoj maloj posudi a ta mala u velikoj a u velikoj je bila vruca voda i nagrizanje je bilo gotovo za 5-10 min, nisam stopao. Tada je nastupio jos jedan problem, majka ili brat su potrosili sav aceton za nokte (brat isto nekad zaviri u radionu, ne lakira nokte) pa sam probao uljnim razredjivacem te nije islo pa sam bio prisiljen ostrugati toner sa bakra, tu sam se posluzio malom kuhinjskom zicom za pranje sudja sa sapunom koja je dovoljno fina da ne osteti bakar previse.


Iduci put kad budem radio, vjerovatno u cetvrtak, cu definitivno promjeniti papir i nabaviti aceton i ocekujem da plocica bude tip top.
Post Reply