pic na mreži...

Rasprava o PIC mikrokontrolerima, PIC projekti i drugo vezano za PIC-eve...

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Post by ShOkRe »

evo počeo sam po malo kemijati neku pločicu, ver01alfa

http://mikrokontroleri.googlepages.com/ ... to_plocica

ajde trax, šta da još pobacam gore, i kako u eagle3d dodati elemente koje nezna izrenderirati ?
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3509
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Post by trax »

Hehe, lakse je zalemit ove male stonoge nego one velike stonoge :)
r2d2
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 408
Joined: 08-01-2007, 18:38
Location: Zagreb

Post by r2d2 »

kako narucujete od microchipa samplove za hrvatsku?
User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Post by ShOkRe »

nikako, ali imas o tome negdje drugdje po forumu.....
User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Post by ShOkRe »

User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Post by ShOkRe »

eh da kad je brža lemilica nego pamet, (dva put zalemi i (ni)jednom promisli)
zaboravio sam 4 otpora od 49,9oma (to se da strpati ima mjesta) i neku zavojnicu...
ali me najviše muči kako to programirati, imam icd2 clone-a i mislim da on to odradi kako treba, ali me muci taj 3.3v a core mu je na 2.5?! a icd na 5...
neznam dali ce sve biti ok ako mu dam opciju da ga ne napaja iz icd-a....
ili trebam napraviti neki konverter.... neznam ni nači di na microchipu ima nešto o tome....
nisam nikad radio sa ovim 3.3v(only) (š)pic_evima....
User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Post by ShOkRe »

nemoš vjerovat, sad kad su me samplali iz slo... našao se i zagubljeni sample koji je prošao kroz italiju i našao me u puli ;-), putovao je 3 mjeseca ali je stigao.... sad mogu praviti protopločice za web na kile :-)
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3509
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Post by trax »

Haha, pa ti si sample-majstor :D
User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Post by ShOkRe »

ma ja stalno sa nekim virozama, gripe, pa prehlade, pa novogodisnji after-žder proljevi, nikako malo normalnih minuta da upogonim onaj prvi web mini pic, in the min tajm sam trazio i neki dobar 3,3v stabilizator, i malo semplao po nationalu.... sad za koji dan bi mi trealo stic nesto od tih stbil... mislio sam mozda staviti 317 za pocetak, mislim da bi i on mogao odraditi prototipiju....
User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Post by ShOkRe »

evo uvatio ja malo vremena za eth... kad ono... zalemio ga ja za 90' desno, šit! nemam fen, dakle baci pločicu!, i na kraju odlemio ga ja i okrenuo, (tqfp64pin!!!!) sa obicnom pajser solomon lemilicom....

poslat cu slike jednog dana...

ali sad gore imam 18f66j65 a za njega nigdje nema inc-ova, trebo bi hi-tech picc novi koji ima ove h i lkr i slično... i da nije demo... ima li ko kakav rapid_share

i zna li tko dali je u pbp-u izvediveo xxx var long ?! ili se majstor sorcea zajbo (edtp.com)
User avatar
VasilyZaitsev
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 219
Joined: 03-04-2007, 10:37
Location: Sarajevo, BIH

Post by VasilyZaitsev »

Jesi mozda gledao ovo:

http://www.maxim-ic.com/quick_view2.cfm/qv_pk/3609
http://www.maxim-ic.com/quick_view2.cfm/qv_pk/4535

Istina, nije PIC nego je 8051 al zato stoji na sajtu:
"To enable access to the network, a full application accessible TCP IPv4/6 network stack and OS are provided in the ROM."

Jos ih daju besplatno samplovat, pa eto, razmisli malo ;)
User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Post by ShOkRe »

ma vidi se da je cip sa malo vise palente, radi na 100mbs vise rama, ali cini se da je tqfp100, pa mene ovaj 64 ubija kad ga lemim, a i za pic imam dosta dobar support, a nekako da mi je potrebno vise resursa isao bi ili na arm ili na i386emb. jer bas sam prije par dana gledao gotova arm plocica sa 36 io portova, 2 usb-a, 2 lan-a, 3 com porta, i2c, spi, i stost jos, 8 ili 16 mb ram 2mb flash === 25€ i na njoj se vrti linux koji ima dosta suporta, pises py bas ili c skripte, avijon.....
ali nekako mi je za sad za ovo sto meni treba sasvim dovoljno ovo sto imam sa picem... otvorim veb stranicu, stisnem dugme i relej se ugasi, majka!
i sve to stane u kutiju sibica, evo ovaj moj ciganluk koji je jucer ipak proradio, za sad se pinga, zajebava i ne radi nista, ali barem znam da hw (kolko tolko)ok... kad ga malo prodrmam sa nekim network.scannerom, zblesira se, ali ok za pocetak mi je dovoljno da je proradio, s obzirom što je, jadan, proživio... :-)
User avatar
VasilyZaitsev
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 219
Joined: 03-04-2007, 10:37
Location: Sarajevo, BIH

Post by VasilyZaitsev »

Sto se 100 nozica tice, jesi kad probo sa superljepilom? :lol:
Jednom sam radio semu koja je imala ovu "kvadratnu stonogu" al sa 64 pina. Kako mi duvaljka nije bila pri ruci, a trake za odlemljivanje nisam imao, pribjego sam ovoj uvrnutoj soluciji. Stavis cip, pod povecalom ga dobro pozicioniras, pricvrstis (i pritisnes lagano) i istreses ljepilo po nozicama. Na kraju mi je stvarka ipak radila :!: :D

Sto se konkretno ovog projekta tice, nije komercijalan proizvod pa stoga ja ne bih ganjao sklop zasnovan na ARMu. Inace kad pravim nesto sto bi moglo biti interesantno prvo gledam da napravim jednostavniji projekt sa jednostavnim dostupnim rjesenjem. Al eto, kad si sebi vec zacrto... Sretno ;)
User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Post by ShOkRe »

http://mikrokontroleri.googlepages.com/ ... to_plocica

evo na kako je zavrsilo, vidi zadnje 3 slike i opis :-)
User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Post by ShOkRe »

evo ovako, nece me bas posluziti onaj source sa edtp.com koji je pisan u basicu i meni bi istina bio najjednostavniji za implementaciju, naime navedeni source (mislim da se zove tcptester.pbp) se javlja na ping (sto znaci da radi) ali tcp i http sekcija se ne iskompajlira kako spada, ne vjerujem da je problem u tome sto koristim 18f66j65 umjesto 18f67j60...
..e sad mi treba malo pomoci oko toga kako da pokrenem razvojne alate.... tako da me sada muci kako da editiram mirochip-ov tcp/ip stack sa hi-tech picc18 compilerom u mplab ide-u .... evo ako ko zna nek pomaga.... imam sve ali nisam nikad radio sa c-om ovakve slozene stvari, pa bi mi dobro dosla pomoc..... headeri, objekti, linkeri, da budem iskren nije mi to bas srodno kako sam radio najvice u basicu pa cak i dosta složene stvari.....

instalirao sam hi-tech picc18 950pl3 sa crc-om otvorim workspace u mplabu i sve 5 ali kad idem to bildati pred kraj mi prijavi neke greske koje bas i neznam kako da otklonim.... evo kasnije cu pastirati greske.....
User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Post by ShOkRe »

kog ce vraga picc18-tici vmware ? jel bed sto sam kancelao update (nemam instalcd od vmwarea, a i ne zelim ga na masini ako bas ne treba(dosadan je ko trckavica))
User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Post by ShOkRe »

cini se da je source (mcp_tcp/ip_stack) predvidjen za drugi proc... (18f66j65 imam a u sourceu je 18f97j60) kako da napravim (ili ukradem) ETH66J65.c file?


otvori text bar sa wordpadom jer se u noteu wrapa

eto ga na ipak se nesto compila, samo kako to sa drugim procesorom...

http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... le_out.txt
User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Post by ShOkRe »

ma bas mi neide.....

skinuo sam mplab 8
tcpipstack 416 (ili koji je vec zadnji)
misleči da je stvar u neazurnosti...

i po meni vec po defaultu bi trebao moci kompilirati, i kad krene nakon par stelanja dobijem ovaj out....

http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... 7_novi.txt
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3509
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Post by trax »

Kao da nemas sve header fajlove. Nesto nisi includao...
User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Post by ShOkRe »

ma jesam ga jos jučer, nije bila dobro definirana pločica u hardware headeru, malo sam po tweakao pa je uvatilo, ne kužim koji su to obsolate svicevi u ht-picc-u a ni neznam kako da maknem one koje mplab zavali...

ali nije bitno, bitno je da je on meni servirao stranicu :-)

paralelno s njim odradjivao sam i basic pricu, samo sto nisam znao da je pisana u pbp 2.50 za koji nisam znao ni da je izasao, i normalno da ga nemam, u njemu su prvi puta podrzane varijable long, pa dok to ne nabavim ne mogu dalje sa basic verzijom web servera, taj mi je normalno interesantniji, iako puno nekvalitetniji, ali ako radi kako god da radi, lako ga uglavim u moje projekte pisane u basicu......
Post Reply