problem sa all pic programatorom

Rasprava o PIC mikrokontrolerima, PIC projekti i drugo vezano za PIC-eve...

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
rambo1
Posts: 10
Joined: 09-02-2010, 09:05

problem sa all pic programatorom

Post by rambo1 »

imam problem sa all pic programatorom kad pokusam da programiram PIC16F84A, kliknem na program all na, kraju javi "Verify failed at address-0000h",pokusao sam i brisati i procitati. Molio bih ako neko zna u cemu je problem (all pic prog. sam kupio u banja luci,znaci uređaj je dosao kompletan sastavljen i testiran sa kablom za spajanje) Naravno dodao sam i napon od 15V,jumper sam stavljao i u jedan i drugi polozaj,skidao ga,ali uvijek isto ...
User avatar
informaticar
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 588
Joined: 09-12-2008, 16:31
Location: Velika Kopanica - Slavonski Brod

Re: problem sa all pic programatorom

Post by informaticar »

Ako prvi puta preko njega programiraš onda je moguće da nisu dovoljni naponi koje računalo daje za programiranje
User avatar
MHN
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 350
Joined: 11-03-2005, 22:02
Location: Sarajevo

Re: problem sa all pic programatorom

Post by MHN »

Koji program koristis? Ako je ICProg kod njega moras staviti drajver za xp da bi radilo kako treba. Ako si uzeo gotov programator vjerovatno ti je do softwera.
rambo1
Posts: 10
Joined: 09-02-2010, 09:05

Re: problem sa all pic programatorom

Post by rambo1 »

koristim ic prog. i pokusao sam na win xp i win 98 isto mi javlja,znaci instalirao sam driver u win xp (po upustvu na stranici elektronika.rs.ba gdje ima upustvo za podesavanje programa ic prog. za rad sa win xp ali uvijek javlja isti problem..
User avatar
Elektronicar
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 467
Joined: 19-01-2008, 17:05
Location: Balkan

Re: problem sa all pic programatorom

Post by Elektronicar »

Pokusaj sa winpic800

http://www.winpic800.com/index.php?lang=en" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
niho
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1895
Joined: 24-09-2009, 17:26
Location: Brcko, Bosnia and Herzegovina

Re: problem sa all pic programatorom

Post by niho »

Ja ga koristim sa winpic800 i radi bez ikakvih problema, jedino sto moram skinuti Jumper Kojim se odredjuje vrijeme pojavljivanja napona (prvo 15 pa onda 5 V). Ispravljač sam radio sa LM317 i podesio ga na tacno 15 V. Vidi sta ti od toga ne valja.
Post Reply