Kako da izvucem hex odavde?

Rasprava o PIC mikrokontrolerima, PIC projekti i drugo vezano za PIC-eve...

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
NpN
Posts: 17
Joined: 21-11-2010, 09:15

Kako da izvucem hex odavde?

Post by NpN »

http://www.r4nd0m.com/Candle.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Hocu ovo na brzinu da napravim, ali ako neko moze da mi kaze kako da dodjem do hex fajla... Ili ako neko moze da pojasni, da i naucim nesto...
A moze i jedno i drugo, pa cu uciti polako, da se orgnizujem sa vremenom :)
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7874
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: Kako da izvucem hex odavde?

Post by pedja089 »

Samo kompajliras.
NpN
Posts: 17
Joined: 21-11-2010, 09:15

Re: Kako da izvucem hex odavde?

Post by NpN »

Vrlo rado ;)

Znam, ali sa kojim programom, kako?

Par reci da me uputite, pa cu skontati... :)
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7874
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: Kako da izvucem hex odavde?

Post by pedja089 »

Pa to ti je neka verzija c-a, za piceve. Pa skidaj redom po netu i gledaj koja je...
Najverovatnije da je microchipova, i moraces skinuti mplab i instalirati plugin za c. Kreni odatle, pa ako nije taj u pitanju, trazi dalje. Ili uzmi napoisi sam program za to. prvih par stranica iz kursa ce ti biti vise nego dovoljno da napises program za tako nesto. A tamo imas i nacrtano kako se kompajlira :D
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3509
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: Kako da izvucem hex odavde?

Post by trax »

Napravi ovu svijecu: http://www.elektronika.ba/564/led-rodjendanske-svijece/" onclick="window.open(this.href);return false;
zanimljivija je :)
NpN
Posts: 17
Joined: 21-11-2010, 09:15

Re: Kako da izvucem hex odavde?

Post by NpN »

Cuj, napisi program... xD
Polako prijatelju, pre 2 dana sam uzeo prvi PIC u ruke, i napravio RCD programator... Daj mi bar malo vremena ;)

Uspresno sam napravio 1-Button Code Lock sa 16F628A, a sada se mucim kao Isus sa ovim IR Dimmerom... :(

Evo, sedmi sat odbrojava, PIC me rastura, pa skoknuo ovde da vidim sta se desava, pa na spavanje...
Zanimljivi mi ovi mikrokontroleri, krenucu polako i sa softverom, ali prvo moram par uredjaja da napravim, koji vec imaju gotov hex, a koji su mi potrebni... Onaj 1-button sam vec ugradio dole na interfon u zgradi :)


@Trax:
Ne taj sharenish, hocu bas kao svecu da ga koristim, kao ambijentalno osvetljenje... ;)
Ali hvala na predlogu :)
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3509
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: Kako da izvucem hex odavde?

Post by trax »

Sjecam se kad sam i ja pravio samo tudje projekte, onda mi je dopizdilo sto ne rade onako kako sam ja htio pa sam naucio pisati svoje programcice :)
NpN
Posts: 17
Joined: 21-11-2010, 09:15

Re: Kako da izvucem hex odavde?

Post by NpN »

Pa iskreno, s'obzirom da sam prvi put uzeo da radim sa picevima pre par dana, zanimljivo mi je da vidim kako to sve funkcionise... :)

Imam i ja zelju i siguran sam da cu se potruditi oko pisanja programa, samo malo da uvezbam ovo oko njih, princip rada, unos podataka i ostalo... Polako, sve u svoje vreme....

Inace, za elektroniku sam poceo da se interesujem sa 6-7 godina, i ceo zivot radim oko nje nesto...
Jedna recenica mi se provlaci kroz zivot: "Mani me izgleda i kreativnosti, ja sam dete elektronicar, prakticar :)"
Imam 27 godina, a poslednjih par godina sam bas zapostavio elektroniku, radio sam samo racunare, sta ces, moras ziveti od necega... Tako da poslednjih nedelja se polako vracam na ono sto mi okupira ceo zivot, i nadam se da ce tako i ostati... Elektronika mi jeste hobi, ako se to tako moze nazvati, ali prvenstveno ljubav :)

I zato kazem, malo sam zardjao, ali se vracam u formu ;)

Hvala na interesovanju, pozz ;)
User avatar
grunf
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 286
Joined: 19-04-2008, 14:22
Location: Cvjećara

Re: Kako da izvucem hex odavde?

Post by grunf »

trax je to bas lijepo rekao, a ujedno je to jedini ispravan put! Poslusaj pedju probaj kurs
NpN
Posts: 17
Joined: 21-11-2010, 09:15

Re: Kako da izvucem hex odavde?

Post by NpN »

Imam opet problem... Nasao sam neki chaser cisto da se igram malo sa pic-em, i prvi put ga ubacim, sprzim hex i ubacim, radi...
Rekoh, da ga obrisem, da probam opet, kad nece... nema sanse da ga nateram da sprzi hex, nikako mi nije jasno zasto.. Evo sta se desava: http://www.youtube.com/watch?v=yZf2S90rcEg" onclick="window.open(this.href);return false;

Imam dva 12F629, i oba se isto ponasaju... Zasto?

Sa druge strane, programator verujem da radi, kada prebacujem hex od IR Dimmera, sve prodje ok, i verifikacija... Pitanje za Trax-a: Da li ovaj pic kada se prebaci u IR Dimer treba [mora] da radi???

http://www.youtube.com/watch?v=wOnD5H1zRHE" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7874
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: Kako da izvucem hex odavde?

Post by pedja089 »

Moras sacuvati oscal vrednost. Bez nje ti nece raditi interni oscilator, a samim tim i pic.
NpN
Posts: 17
Joined: 21-11-2010, 09:15

Re: Kako da izvucem hex odavde?

Post by NpN »

A kako?
Da li je moguce da se nepovratno izbrise i da bacim pic?

A ako nije oscal sacuvan, kako uspem dda isprogramiram IR dimer ako je fabricki oscal izbrisan?

Kako da ga vratim, jel moguce?
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7874
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: Kako da izvucem hex odavde?

Post by pedja089 »

Pa kad si brisao pic obrisao si ga. Tako da ti pic vise nikad nece raditi na 4MHz, na koliko je fabricki bio podesen, sa tom oscal vrednosti. Pogledaj sta pise na poslednjoj lokaciji u memoriji kad ucitas hex od dimera, pa upisi tu vrednost, pa ce ti pic bar raditi, ali ne na frekfenciji na kojoj bi trebao.
NpN
Posts: 17
Joined: 21-11-2010, 09:15

Re: Kako da izvucem hex odavde?

Post by NpN »

Evo "malo" sam se igrao...
Rezultati su sledeci 12F675 bez problema hex i verifikacija, rade na dimeru, 12F629 takodje, obax2. :)

Na chaseru isto rade oba [12F629, posto je za njega hex] ali sam u Oscall uneo 3424 od ovog drugog 12F629, i oba rade i na dimeru i na chaseru... :)

Da li to znaci da nisam obrisao [ili sam uspeo da vratim] Oscall u taj jedan 629?

Ili im oscilatori rade, ali ne na 4MHZ? Kako bih to mogao proveriti? :shock:

Kako ja kontam: I kada je bio obrisan oscall u 629, radio je na dimeru jer on preko 1M Ohm dobija signal za oscilator iz mreze 50Hz, a kada sam treba da generise clock na chaseru, ne radi jer je oscall izbrisan?
Jel tako nekako ide, ili sam na pogresnom putu??? :roll:

Hvala na dosadasnjoj pomoci :D :D :D
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3509
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: Kako da izvucem hex odavde?

Post by trax »

Jesil ti napravio onaj dimmer?
NpN
Posts: 17
Joined: 21-11-2010, 09:15

Re: Kako da izvucem hex odavde?

Post by NpN »

Ma jesam, ponasa se kako treba, pali se i gasi na taster, i sleep mode ugasi posle 2 min, ali mi ovo iz post ekspresa nisu jos zvonili, narucio sam tsop-ova, komada dva, jer sfh blinka led bezveze.... :)
Sad ce munja :)

Nego, jel dobro ja to kontam?
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7874
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: Kako da izvucem hex odavde?

Post by pedja089 »

Za dimer ne znam tacno kako radi.
Ali kad si jednom obrisao oscal vrednost, upisom druge, sanse su nikakve da taj oscilator ponovo radi na 4MHz. Kod takvih gluposti, gde se nesto pali gasi bezveze, nema nekog vidljivog efekta osim na promeni duzine trajanja svakog stanja. Ali okom je to tesko videti. Dok kod nekih drugih stvari gde je tajming jako bitan, svaka promena dovesce do nekorektnog rada. Upisom 34XX si omogucio da oscilator proradi, samo na nekoj 10toj frekfenciju. Koliko se secam 34 je kod instrukcije RETLW, a drugi bajt je vrednost.
Rucnu kalibraciju pica mozes i sam odraditi. Tako sto postavis u programatoru interni oscilator sa clock outom. I meris na tom pinu frekfenciju i menjas vrednosti na poslednjoj adresi od 3400 do 34FF.
vukboban
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 212
Joined: 05-12-2008, 17:49
Location: Pancevo

Re: Kako da izvucem hex odavde?

Post by vukboban »

http://picprojects.org.uk/projects/reca ... struction_" onclick="window.open(this.href);return false;
Post Reply