Baš šemu za taj TDA nemam… ali kao što možeš vidjeti na ->
http://www.national.com/appinfo/audio/f ... n_Note.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
… izlaze paralelno spojenih IC-a spajaš upravo kako si napisala… ne baš kratko, ali sistemom + na +, - na -…
Šema tog BPA 200 je relativno jednostavna… glavna zamjerka su teško nabavljivi precizni otpornici… tako da to ne preporučujem nikome da pokušava napraviti dok ne nabavi otpornike…
Druga velika zamjerka je da je signal u donjem dijelu mosta doveden na invertirajući ulaz izlaznih IC-a! Uz dužno poštovanje prema NS, LM3886 nije diferencijalno pojačalo (!), pa mu ni ulazne impedanse na + i – ulazu nisu iste, pa onda ni pojačanje nije jednako u obje grane mosta! To su pokušali kompenzirati "malim" Op IC-ima… Ne znam koliko su uspjeli…
TDA je malo drugčije koncipiran, ali mislim da boluje od istih bolesti, bez obzira na fetove u izlazu…
Upravo zbog toga bi ti predložio jedan drugi pristup… kao npr. ovo ->
http://sound.westhost.com/project14.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
… a ideja je slijedeća… napraviti 4 identična pojačala, pa 2 i 2 vezati u paralelu, a onda na ulaz staviti ovaj adapter za mosni spoj! Na prvi pogled izgleda komplicirano, ali se elementi puno lakše nađu i na kraju bude elegantnije i jeftinije…
U suštini takvo što se ne preporučuje i, uglavnom, ne radi
Pojačala u paraleli moraju biti praktično istih karakteristika, usklađena ne samo u snazi (dakle izlazni napon i struja), već i fazno usklađena u svakom trenu! Svako odstupanje znači dodatnu disipaciju pojedinog pojačala (grijanje!), i porast izobličenja! Puno bolje rješenje je bi-amping ili tri-amping sa aktivnom skretnicom, ako želiš kvalitet, a ako želiš "galamu", onda može i BPA…
