gdje da kupim...?

Rasprava o PIC mikrokontrolerima, PIC projekti i drugo vezano za PIC-eve...

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
roberto
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 63
Joined: 24-07-2005, 18:09
Location: Hrvatska / Zagorje
Contact:

gdje da kupim...?

Post by roberto »

potreban mi je neki od ovih mikrokontrolera:

87C750
83C750
87C751
83C751

philips mislim da je to,,,nemogu nigdje naci to, vjerojatno ću i teško jer je to več staro,al ako netko zna??!!!

zahvaljujem!
buco

Post by buco »

Imas dokumentaciju !? Za sta ti to bas treba !?
User avatar
roberto
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 63
Joined: 24-07-2005, 18:09
Location: Hrvatska / Zagorje
Contact:

..........

Post by roberto »

netreba meni vec jednom prijatelju, radi taj light show pa je problem u tom mikrokontroleru, prilozio sam dokumentaciju i shemu,

mislio sam si tko ce mi odgovoriti, :)
zahvaljujem!

http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... h_show.rar
buco

Post by buco »

Pogledat cu ti to !! Al evo ti lijepe prilike za "trening" !! :D
Mos prijatelju uredit "stroj" s Atmelima da si ne razbija glavu di ce nac te MCUe .
User avatar
roberto
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 63
Joined: 24-07-2005, 18:09
Location: Hrvatska / Zagorje
Contact:

----

Post by roberto »

proucavali smo mi i to vec, odnosno kakav signal je s izlaza onog pretpojacala, te kak bi mi to palili zarulje,itd...al smo mislili da mozda zna netko gdje ima kupiti da nemoramo pisati program za mcu, al zanimljivo bi bilo to,8zarulja,,,, trebalo bi brojati impulse koji dolaze s onog tranzistora koji je na izlazu pretpojacala,i o tome paliti,treba malo bolje to pogledati!
zer0
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 250
Joined: 05-08-2005, 21:10

Post by zer0 »

Pre par godina sam pravio nesto slično sa AT90S1200. U pitanju je bio VU metar sa 12 LE dioda i memorijom pikova. Umesto LED se može staviti opto trijak, ali šta sa ostalim opcijama navedenim u dotičnom projektu? Na pomenu 8x51 prvo što mi pada na pamet je 12MHz=1MIPS :? (intel ko intel).

eagle VU metar... http://www.cadsoft.de/cgi-bin/download. ... &sort=time

Ako nekom treba asm ili pdf slobodno neka javi :) .
User avatar
roberto
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 63
Joined: 24-07-2005, 18:09
Location: Hrvatska / Zagorje
Contact:

----

Post by roberto »

da,al za ostalo opet onda moram mijenjati shemu, promjeniti program, u vec starom miktokontr.tako da cemo mi lijepo uzeti neki novi atmelov mcu malo modificirati ovu shemu za light show te pokusati isprogramirati , ako ce biti para za sve :)) ,jer potraga za ovim je ko za "iglom u plastu sijena"a kad je ova shema napravljena ¨98 ako je onda taj mcu vec bio "u godinama" sad se zbilja tesko moze naci, , , :)
buco

Post by buco »

Gle @roberto mozes ovako , izlaz iz pojacala pretvoris smitovim okidacem u neki niz impulsa , filtere freq napravis u MCUu .
To bi moglo bit zanimljivo za izvest . Postavis mu npr neke algoritme paljenja za odredjene freq ili nesto slicno , sta ce ti neki nezanimljivi klasicni "light show"-i !? Malo se poigras i usput vijezbas ! Zapravo sve lezi u dobroj ideji !!
Nemoras brojat impulse probaj odredit sirinu tj vrijeme trajanja ! a mozes i brojat , mozes dodat algoritam pridruzen duzini trajanja impulsa , mozes koristiti AD konvertore ili analogne komparatore [ po 8 ulaza mutiplexirani , najcesce , recimo ATm8 ..pa navise] , opcija ko u prici brzina solidna , postavis ga 5V i interni osc na 16MHz [ kod atmela je to 16 mipsa ] i sibaj !!!!! :D

Pa ono ti podloga za 80C51 MCU tj to je to !! i ako imas SW za njega diasembliraj ga odaberi na IDA disasembleru opciju 80C51 i dobit ces assemblerski kod !! lako ga preneses na seriju AT89C51 , uz vijerojtno male modifikacije , a i to je upitno dal ce ti trebat.
Ali kad se vidi shema ono je obicna glupost , imas kao neka tipkala s kojima vijerojatno odabires algoritam i s microphonea ulas kojim se okida pin na MCU , i to je to. To cak nemoj ni gubit vrijeme na diasembliranje , to ces lako i sam napisat [ program za to ] .
Bolje idi radit nesto "ludje" kao sto sam ti rekao mozes koristiti vise ulaza i sl.!!
User avatar
roberto
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 63
Joined: 24-07-2005, 18:09
Location: Hrvatska / Zagorje
Contact:

..........

Post by roberto »

pa velim da je zanimljivo to,,, porazgovarat cu s njim,pa cu nacratti shemu,,,itd...pitanja saljem na mail :) a bit ce ih ak odlucimo to raditi!
buco

Post by buco »

Nema problema !! Sto znam pomoci cu !! A ono s diassembliranjem ti ga dodje kao "umna" vjezba !! Jer nije lako "pogodit" sta "pjesnik tia rec" , tj radi se o tome da vidis kako su drugi razmialjali ili pokusavali rijesit odredjen problem , tako da bih bez obzira na upotrebu ili ne nekog SW za Atmelov MCU savijetovao da odes u te vode "analize" FW !! Veoma je zanimljivo i poucno , pogotovo kod aplikacija natalih u assembleru ili s vrlo kvalitetnim crosscompilerima !
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

Trax banuj ove spamere.
Post Reply