Iskustva sa RCD Progrmatorom !?

Rasprava o PIC mikrokontrolerima, PIC projekti i drugo vezano za PIC-eve...

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

User avatar
tesla2
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 462
Joined: 12-08-2009, 17:34
Location: Pokraj Zagreba
Contact:

Iskustva sa RCD Progrmatorom !?

Post by tesla2 »

Jel ima ko iskustva sa programiranjem PIC16f84 pomoću ovog: http://feng3.cool.ne.jp/en/rcd.html programatora.

Jel mi se iplati taj programator radit ???
User avatar
sindja1204
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 792
Joined: 03-05-2009, 11:57
Location: Beograd

Re: Iskustva sa RCD Progrmatorom !?

Post by sindja1204 »

Pic12f629 i 12f675 programira bez problema, verovatno je tako i sa 16f84 . U svakom slucaju programator je prost i jeftin za gradnju i vredi ga napraviti. Mozes da probas i sa Allpic programatorm ali je malo slozeniji za gradnju. od prethodnog.

http://www.elektronika.ba/96/allpic-programator/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.elektronika.ba/forum/viewtop ... f=9&t=6580" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
zivanzivkovic
Posts: 3
Joined: 21-03-2009, 02:34

Re: Iskustva sa RCD Progrmatorom !?

Post by zivanzivkovic »

Odlican za PIC12f6xx seriju, moze bez problema i PIC16F84, ja ga probao i sa eepromim 24Cxx i sve odradjuje bez problema.
PARE NISU PROBLEM, PARA NEMA.
crobasic
Posts: 13
Joined: 19-10-2009, 21:00

Re: Iskustva sa RCD Progrmatorom !?

Post by crobasic »

Evo da ne otvaram novu temu.

Kupio sam PIC 16f84A, i konacno sam sastavio svoj RCD programator...kad ono muke velike!
IC-PROG sam pokrenuo i sve super procita...zapravo kaze da je PIC prazan... Ali nikako nemogu upisati na njega..javlja mi onu standardnu gresku "verify failed at address 0000h !"..

Podpitanje: Dali za RCD programator moram imati dodatno napajanje da bih programirai PIC 16F84A?

Ako mi netko moze pomoci bio bih zahvalan!

Hvala i pozz
Branez
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 457
Joined: 22-04-2008, 16:27
Location: Maribor(SLO) Koprivnica(HR)
Contact:

Re: Iskustva sa RCD Progrmatorom !?

Post by Branez »

Ne trebaš napajanja!
Moglo bi biti:
Autor wrote:However, the RCD programmer will not work well as for such a computer because the voltage of the COM port might be very low.
Da nisi na kakvom prenosniku ili upotrebljavaš adapter USB-COM?

Još imaš kaj čitati:
Autor wrote:C1 is a charge pump capacitor*. This works voltage doubler. When TxD is negative voltage, C1 is charged through D7 from GND. If TxD carries out turn-on, since it will become positive voltage, the voltage charged in C1 is raised. The created high voltage is regulated by D7 to about 13V. If TxD carries out turn-on, both supply voltage will be created. CTS and RTS also join creation of supply voltage. This VDD is delayed and is applied by C2 and R4. D1-D5 are clump diodes. Since voltage drop is within the limits which can be disregarded, general purpose small rectifier is sufficient as the diode to be used. e.g. 1N4148,1S1588(Toshiba),1S2076A(Renesas or Hitachi),1S133(ROHM) . When not succeeding by the device which needs programming current like 16F84(A), the value of R3 is made small. Probably, it will be good using a trimmer resistor as R3.
Autor wrote:I recommend change capacity of C1 to 470uF now for stable programming.
Malo pročitaj celu stranicu, ne samo šeme!
Real Radios Glow in the Dark!
crobasic
Posts: 13
Joined: 19-10-2009, 21:00

Re: Iskustva sa RCD Progrmatorom !?

Post by crobasic »

ma procirtao sam ceijeli tex, ne samo shemu... Evo i na Hrv..http://www.rkp.hr/active/index.php?opti" onclick="window.open(this.href);return false; ... own&bid=37

Ne koristim pretvornike niti laptop u te svrhe. Sastavio sam si novo racunalo sa integriranim Atom procesorom (ona micro ploca za 4500 kn)- pa mozda ona nije dovoljno jaka za te stvari (ako to moze biti)..
Procitao sam da PIC 16F84A zahtjeva 14 volta, a RCD daje max 13..pa sam mislio da to moze biti..

Programator nisam ja radio, radio je kolega koji ima servis elektronike i jako se dobro razumije u te stvari, tako da neznam dali je nesto krivo slemio (plocica 3X3 i pojednostavio je shemu, ali elemnti su svi tu). Ali vec pomalo sumnjam i u programator.. Ajde valjda netko ima prodati neki PIC programator, ili ATMEL..
Stavio sam u sobu za RAZMJENU ali nitko se ne javlja, hm :(
Branez
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 457
Joined: 22-04-2008, 16:27
Location: Maribor(SLO) Koprivnica(HR)
Contact:

Re: Iskustva sa RCD Progrmatorom !?

Post by Branez »

Kolka lova, tolka muzika. Kupi ovaj programator!
Real Radios Glow in the Dark!
crobasic
Posts: 13
Joined: 19-10-2009, 21:00

Re: Iskustva sa RCD Progrmatorom !?

Post by crobasic »

aaaaaaaaaaaa.strava. Ali gdje da ga kupim?
Branez
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 457
Joined: 22-04-2008, 16:27
Location: Maribor(SLO) Koprivnica(HR)
Contact:

Re: Iskustva sa RCD Progrmatorom !?

Post by Branez »

Pa, klikni na link!
Real Radios Glow in the Dark!
crobasic
Posts: 13
Joined: 19-10-2009, 21:00

Re: Iskustva sa RCD Progrmatorom !?

Post by crobasic »

E ovako...sto se tice moga problema, a vidim da ih je pun internet a nitko ne kaze u cemu je problem...
Naime, problem je u tome sto sam kao vecina pocetnika sa maticne ploce skinuo RS232 port i stavio na programator...pa mi kabam musko - muski nije funkcionirao. To je original kabal, ali sam ga razrezao i poslagao zice onako kake trebaju ici i sada mi radi... eto mozda sam nekome pomogao!

Pozdrav!
User avatar
niho
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1895
Joined: 24-09-2009, 17:26
Location: Brcko, Bosnia and Herzegovina

Re: Iskustva sa RCD Progrmatorom !?

Post by niho »

crobasic wrote:E ovako...sto se tice moga problema, a vidim da ih je pun internet a nitko ne kaze u cemu je problem...
Naime, problem je u tome sto sam kao vecina pocetnika sa maticne ploce skinuo RS232 port i stavio na programator...pa mi kabam musko - muski nije funkcionirao. To je original kabal, ali sam ga razrezao i poslagao zice onako kake trebaju ici i sada mi radi... eto mozda sam nekome pomogao!

Pozdrav!
Pozdrav, daj molim te objasni mi (posto sam i ja totalni pocetnik ) kako si to poslagao zice "kako treba".
Kupio sam gotovi allpic programator i uz njega dobio originalni M-M kabel. i pokazuje mi istu gresku kod verifikacije. Procita PIC ali nista ne mogu upisati u njega. Koristim pic16F84 a programer mi je winpic800. Posto sam uz programator dobio microbasic i programer koji je predvidjen za USB :ohno:
Hvala!!
User avatar
sindja1204
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 792
Joined: 03-05-2009, 11:57
Location: Beograd

Re: Iskustva sa RCD Progrmatorom !?

Post by sindja1204 »

Da li si probao da stavis yumper za 16F84

**JP1** Ukoliko je JP1 spojen vdd +5v napon ce biti stalno
prisutan sto ce se i videti upaljenom led2. Ovaj mod je za sve microchipove
mikrokontrolere koji nemaju interni oscilator
(16F84, 16F87x,) kao i eeprome.
User avatar
niho
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1895
Joined: 24-09-2009, 17:26
Location: Brcko, Bosnia and Herzegovina

Re: Iskustva sa RCD Progrmatorom !?

Post by niho »

Probao sam i sa ukljucenim i sa iskljucenim JMP nista procita ali nista nece da upise kod verifikacije samo ista poruka o gresci.
User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Re: Iskustva sa RCD Progrmatorom !?

Post by ShOkRe »

ja sam imao i tvrdoglavih piceva, oni koji su dobili šok na mclr... rade i dalje na nekim programmerima i preko botloadera ali nemaju više normalno ponašanje mclr-a (desi se ako kod spajanja icsp-a prvo se spoje pinovi bez mase i nešto što je van apsolute maximuma) takav pic radi i dalje ali nije više onaj stari... i neče na ovim fuš/jeftinim programatorima..... iako je mala vjerovatnost.. ostalo moze bit da imaš od prije instalirane razne dlport/io drivere koji mogu zezati, kao i ako imaš neke ne standardne port izlaze (usb na io) ili na nekim ludim hp/ibm proprietary izmisljotine na koje nekad sw nemoze kako treba direktno pristupati, uf mene su ti lpt i serial programatori koji se prave 15 min- pol sata izluđivali, i nikad os njih sreče, pogotovo kad trebaju raditi kao icsp, onda pogotovo, poslje sam napravio onaj wisp628 i preko usb bubiceradi ko alva nikad problema, isto tako icd2clone preko usb-a sam si sklepao i sa ta 2 radim sve, icd2 je za slane procesore one koje ovi ostali ne podrzavaju (10f, 16/32/dsp/3.3v i ostale) a ovaj wisp sam strpao u kutiju sa nekim starim usb to serial adapterom i ukrao mu 5v sa usb kabla a wisp628 ima integriranu voltage doubler pumpu za 13v mclr i sve super radi za niš para.... i sto je najbolje integrira se u mechaniqueov studio plus i tako imaš samo f10 ako radiš preko icsp-a a ako imaš bootloader (što sporo radi sa velikim picevima) ostaje stara navika f10 :-) to je moje neobjektivno gledište, i razlog zašto sam pobjego od ovih raznih milem wilem 800 pical i ostalih brljotina, jer je programiranje uvjek pod možda i pod štaako.... ma sječam se i da ako prethodno postaviš rb.7 i .6 kao out pic se žilavi i neda ti programirati sa tim raznim mic/propic programmerima....
Branez
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 457
Joined: 22-04-2008, 16:27
Location: Maribor(SLO) Koprivnica(HR)
Contact:

Re: Iskustva sa RCD Progrmatorom !?

Post by Branez »

Brdo ti toga napisao, a čovjeku niš' pomagao.
Image
Real Radios Glow in the Dark!
User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Re: Iskustva sa RCD Progrmatorom !?

Post by ShOkRe »

pa to bi on trebao reč....
al ima nekih stvari od navedenih, koje se mogu desit.....
btw pomoči će mu ako se riješi tog programera... :roll:
a šta da mu ja napravim programer i šaljem ? pa ima na el.ba masu gotovih projekata vezano za programmere koji rade, ovi koje kupiš podrazumjeva se da ti onaj koj ti ga je umuljao i prodao, da neku podršku, ako ne onda ga nadješ u imeniku, i na nekom od njemu razumljivih jezika izrecitiraš onu balkansku sve po spisku...
User avatar
DaTi
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 730
Joined: 10-06-2007, 13:24
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Re: Iskustva sa RCD Progrmatorom !?

Post by DaTi »

Napravi AllPic, stace ti ovaj rcd? al pic odlicno radi svoj posao ....
User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Re: Iskustva sa RCD Progrmatorom !?

Post by ShOkRe »

ok da sad opet pametujem, dal koristiš onaj njihov prog4you jer kako vidim oni koriste charge pumpu, dakle softverski generiraju frekvenciju koja treba držati onih 13,5v....
dakle dali dok se programira mozes izmjeriti tih 13.5v na mclr-u ? to je prvo i najbitnije.....
ako je to ok onda je drugo vjerovatno mačji kašljić, aj javi...

eh da, neznam dali taj soft ima testiranje pinova kao na klasičnim softverima udješ u testiranje pinova pa vidiš dali ti kad podigneš level jednog po jednog korištenog pina sve radi i na programeru, nadalje kako si pročitao imaš neki pot za kalibraciju jer kako si odabrao 84A taj baš treba koji miliamper više nego ostali, nebi bilo loše da nabaviš neki 876 ili 627 za probavanje, ovaj 627 nije skuplji od 2i neku kunu, a ako ga uspiješ programirati napravi si onaj wisp628 (nadji ovaj keyword na netu) eto ovo bi moralo nekamo vodit pa javi...
Branez
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 457
Joined: 22-04-2008, 16:27
Location: Maribor(SLO) Koprivnica(HR)
Contact:

Re: Iskustva sa RCD Progrmatorom !?

Post by Branez »

Ali opet mora imati nekakav programator za isprogramirati PIC u tom tvojem WISP628 progamatoru. :oops:
Real Radios Glow in the Dark!
User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Re: Iskustva sa RCD Progrmatorom !?

Post by ShOkRe »

a ako ga uspiješ programirati napravi si
vidim da bas ni ti ne pročitaš od početka do kraja.... jesi li ti na preuzimanju smjene od smješka ? :D
Post Reply