Napajanje za pojačalo ,potrebna šema...

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
Dejanoo
Posts: 14
Joined: 24-06-2009, 21:36

Napajanje za pojačalo ,potrebna šema...

Post by Dejanoo »

Prije svega pozdravi svima...ja sam ovdje novi..igrač..hahha...Pa nebih puno pametovo..Nego da pređemo na stvar...

Ima šemu pojačaal i napravio sam ga...sve je to Ok..ali sada mi treba adekavatno napajanje ,za ovu šemu..naravno...

Pa ko netko može da mi pomogne...ono koji Trafo kolko VA(W) kolko napona..i neku šemu ispravljača...
Attachments
tda7294a.gif
tda7294a.gif (10.8 KiB) Viewed 1676 times
Uvjek ima struje,samo ponekad nema napona!!!
User avatar
stefaca
Napredujem
Napredujem
Posts: 143
Joined: 28-04-2009, 20:16
Location: Bor
Contact:

Re: Napajanje za pojačalo ,potrebna šema...

Post by stefaca »

na dnu ima sema napajanja za TDA mada ja bih stavio trafo 200-250VA

http://users.otenet.gr/~athsam/Power_am ... da7294.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
copyrighted by STEFACA®
User avatar
Dejanoo
Posts: 14
Joined: 24-06-2009, 21:36

Re: Napajanje za pojačalo ,potrebna šema...

Post by Dejanoo »

Ee hvala...ma i trebace jedo 200VA minimalno ali torusni,,ali mi poskup...hm??
Uvjek ima struje,samo ponekad nema napona!!!
Stefan840
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 53
Joined: 16-07-2009, 09:39

Re: Napajanje za pojačalo ,potrebna šema...

Post by Stefan840 »

ja sam ovo radio po drugoj semi i kod mene nema GND da li ja ako napravim ovo napajanje sa slike od 80VA posto imam mono ne brige taj gnd ostavim samo da visi? znaci stavim +/- i to je to . sema je sa sajta koja je postavljena nema gnda.?
e da i zasto mora torusni trafo? ja imam neki trafo koji sam izvadio iz aiwa mini linije sad samo da vidim sta je tu sta posto ima 6 primar zica 9 sekundar da vidim koje igraju ulogu trebalo bi da je dosta jako posto , mislim bar izgleda maisvno :D ? ima slika u gornjem topicuhttp://www.elektronika.ba/forum/viewtop ... f=1&t=6251 ili evo direktno slicice http://img403.imageshack.us/gal.php?g=7294a.png? da li moze ovo da se iskoristi ili neko slicno?
User avatar
stefaca
Napredujem
Napredujem
Posts: 143
Joined: 28-04-2009, 20:16
Location: Bor
Contact:

Re: Napajanje za pojačalo ,potrebna šema...

Post by stefaca »

u sustini i ne treba torus ali danas vecina kupuje iste. naime, tebi ako treba samo jedna grana napajanja nju i koristis. nema potrebe da pravis dvostruko napajanje ako koristis jednu granu. nadjes trafo koji ti odgovara i samo spicis gres i barem 4700uF i toliko o tome
copyrighted by STEFACA®
Stefan840
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 53
Joined: 16-07-2009, 09:39

Re: Napajanje za pojačalo ,potrebna šema...

Post by Stefan840 »

ja sam na ovom trafou stavio na dve zice na primar ne znam ni sam kako sam skontao da idu te 2 struju na sekundaru sam dobio izmednju 2gog i 6og 60v a izmedju drugog i 4tog ja mislim 30v e sad ja stavim grec i izmerim 27.8 vdc kad stavim ove dve na sec gde dobijam 30 e sad mislim da je to sto se tice napona zadovoljavajuce za moje pojavalo. ali kao da nema ni jedan amper nisam uspeo da izmerim posto nece da rade postosaci cak ni sijaloca od kola na 12v pa trebala bi pregoreti a ne raditi, znaci nista cak kad spojim te dve nema ni varnice ? kako to? znaci nikako mi nije jasno?
nisam sada siguran koliko daje ovo 27.8 mozda je greska kuci mi je to pre neko vece sam se zezao dacu sutra zvanicne informacije ali to je manje bitno uglavno unimer izmeri napon DC od od prilike 30v ali nista bas ne reaguje ni potrosac neki niti kratak spoj nema varnice nista?? molim za odgovor pitanje je verovatno glupo ali sam pocetnik
nikola991
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 75
Joined: 16-11-2008, 16:52
Location: Niš, Serbia

Re: Napajanje za pojačalo ,potrebna šema...

Post by nikola991 »

Ne moze samo grec posle trafoa moras staviti i elektrolite da ispeglaju taj napon pa onda prikljuci sijalicu i probaj.Stavi makar 1000u. Ako na sekundaru od trafoa imas 30 V posle greca i elektrolita taj napon bi trebao biti oko 42V dc a ne kao sto kazes 27.8 jer se napon posle elektrolita povecava za 1.41 puta.
Post Reply