Problem mreza

Forum koji ne mora biti vezan za elektroniku ali u kojem vrijede pravila foruma!

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
mirzza
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 722
Joined: 05-12-2006, 22:33
Location: Tuzla

Problem mreza

Post by mirzza »

Dakle uzeo sam sebi kablovski interet koji se preko modema spaja u mreznu karticu.
Medjutim, ja bi zelio da umrezim 2 racunara i da imam interet naobadva i da naporavin Sharing konekije.

Eh ja sam ovako uradio kablo mrezno iz modema u svic sam stavimo i jos dva mrezna kabla i razdvojio na dva racunara i sad na jednom racunaru moju se konektovat i sve, ali na drugom ne mogu, kada provjerava User Name i Password izbaci neku gresku pri konektovanju, a ja sam diskonektovo na drugom racunaru tako da nebi trebalo biti problema oko Accounta.
Zna li netko zasto to izbacuje ?

Drugi problem je sto me IP adresse zezaju odnsono kada krenem snimit adressu
192.168.0.1 izbaci mi da se vec na mrezi koristi, al ustvari na drugom racunaru je 192.168.0.2.
I kad na glavnom racunaru gdje sam ovu IP pokusao stavit 192.168.0.1 izbaci mi da ova adresa treba biti postavljena.

Kako uspkladit sve ove IP ?
User avatar
mirzza
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 722
Joined: 05-12-2006, 22:33
Location: Tuzla

Re: Problem mreza

Post by mirzza »

Evo rijesio sam sada sve odnsno dobijem sharing konekcije na drugom racunaru, ali nema interneta. Racunar prikazuje da je dobio moju konekciju, ali ja kad udjem u Browser nema neta, tako isto ni msn-a

Znali netko kako to rijesiti ???
User avatar
pejky
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 701
Joined: 07-01-2006, 21:33
Location: Tuzla
Contact:

Re: Problem mreza

Post by pejky »

Sto meni to ne javi, rjesicemo to lahko :wink:
U cemu je problem, hocete i ti i sestra istovremeno na NET, ili je to s komsijom?
...kada posisaš sva vesla, tada Nikola si Tesla, s pravom mozes reci da je struja tvoja...

http://www.pik.ba/profil/pejky/
Post Reply