Pomoc oko zadatka

Ako ste početnik ovo je pravo mjesto za vas. Sva opšta diskusija o elektronici i/ili elektrotehnici se treba odvijati ovdje.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
Thugz
Posts: 6
Joined: 13-04-2009, 17:52

Pomoc oko zadatka

Post by Thugz »

Dobar dan ljudi, imam problem sa shemama i literaturom za zadatke koje sam dobio, oa vas molim ako neko nekako moze da pomogne?
1) Projektovati jednostepeni pojacavac zadatog naponskog pojacanja ( pojacanje treba prof da mi da)
2)Projektovati naponski izvor sa zadatim vrednostima izlaznih napona (takodje vrednost treba da dobijem)
User avatar
sasa45
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 518
Joined: 19-01-2007, 07:42
Location: Subotica - Srbija
Contact:

Re: Pomoc oko zadatka

Post by sasa45 »

o pa vidim ti si bas aktivan....

http://www.mycity.rs/Elektronika/Projektni-zadatak.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Thugz
Posts: 6
Joined: 13-04-2009, 17:52

Re: Pomoc oko zadatka

Post by Thugz »

jbg, kad mi je potrebno...
dujma
Posts: 24
Joined: 04-05-2006, 15:40

Re: Pomoc oko zadatka

Post by dujma »

Pa reci nam bar iz kojeg je to predmeta ili cjeline pa ce nesto biti jasnije! Vjerovatno se rijesava operacijskim pojacalima!!
Thugz
Posts: 6
Joined: 13-04-2009, 17:52

Re: Pomoc oko zadatka

Post by Thugz »

pa iz predmeta elektronika, inace pojacenje kod prvog zadatka je 210x a kod drugog su naponi su +13V i -16V!
tranzistorski pojacavac je u pitanju, kojem ce biti naponsko pojacanje biti 210x, a drugi zadatak mi je naponski izvor sa izlaznim naponima +13V i -16V i treba da napravim samo projekat, shemu + objasnjenje svega...ako mozete pomozite...jer nemam nista od literature, prof nam predaje u prezentacijama...
User avatar
sasa45
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 518
Joined: 19-01-2007, 07:42
Location: Subotica - Srbija
Contact:

Re: Pomoc oko zadatka

Post by sasa45 »

imam ja jos par pitanja...odakle si? i u koju skolu ides? zar te potrebne formule nemas u knjizi elektronike...

koliko ja znam kod nas(mislim u Srbiji) koliko se ja secam to je bila Elektronika za 2 razred elektrotehnicke skole tu je sve detaljno opisano o tranzistorima...naucis to i mislim da ti je dovoljno da odradis zadatak....
Mad I.D.
Posts: 22
Joined: 20-08-2007, 12:41
Contact:

Re: Pomoc oko zadatka

Post by Mad I.D. »

Hmm..ja te nist ne kužim :D

1. 99.99% pojacala se radi operacijskim. Jel hoces invertirajuci ili neinvertirajuci? Ulazni otpor? Reci neke karakteristike, NESTO MORA BITI ZADANO. NISI NAPISAO CAK NI KAKVO MORA BITI POJACANJE. U fazi, u protufazi, od kud do kud.. ZADATAK NEMOGUCE RIJESIT

2. Projektirat naponski izvor..opet sto to znaci? Nacrtaj simbol napajanja i napisi "+XX V". Totalno nedefinirano. Ne kuzim sto znaci projektiraj naponski izvor, kakve karakteristike mora imat taj izvor? Kad meni netko kaze projektiraj naponski izvor meni to vuče na neki vrag koji ce proizvodit energiju, a sumnjam da to zelis. Jel tebi treba neka naponska referenca? OPISI PROBLEM!
Thugz
Posts: 6
Joined: 13-04-2009, 17:52

Re: Pomoc oko zadatka

Post by Thugz »

U Novom Sadu na visokoj tehnickoj skoli sam...i znam da je to iz drugog razreda ali ne mogu da nadjem knjigu, i svesku, mama mi zaturila negde :-) a sto se tice dodatnih objasnjenja stavicu vam sta sam i kako tacno dobio...
http://img90.imageshack.us/my.php?image=elektronika.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
stim sto je rekao da nam treba po 2 strane za pitanja koje smo odabrali (u mom slucaju 1,1)
sto se ostalog tice znam koliko i vi... :-( e da, treba da bude sa stvarnim komponentama, kao da treba da napravim to, ali samo shema...ako razumete na sta mislim, da izbiram sve komponente i da sastavim da na izlazu dobijam vrednosti koje su mi zadate...a ja sam jednom u srednjoj pravio pojacalo za zvucnike 100W sa profesorom :-) i to mi je sav kontakt sa pravim komponentama...
Thugz
Posts: 6
Joined: 13-04-2009, 17:52

Re: Pomoc oko zadatka

Post by Thugz »

ima li neko ista? please?
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7874
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: Pomoc oko zadatka

Post by pedja089 »

imas ti u sveskama iz tog predmeta...
Thugz
Posts: 6
Joined: 13-04-2009, 17:52

Re: Pomoc oko zadatka

Post by Thugz »

Evo nasao sam nesto, ali treba da se izmeni... moze li mi neko reci sta ili kako da izmenim? imate u attachmentu rad, ako je moguce do petka posto treba da predam...
http://uploading.com/files/ZUY9E494/rad.doc.html" onclick="window.open(this.href);return false; link za rad
Post Reply