Štampa pločica

Programi za crtanje shema i pločica, simuliranje el. sklopova, savjeti. Diskusija o ostalim programima vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

micro2802
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 41
Joined: 16-02-2009, 22:41

Re: Štampa pločica

Post by micro2802 »

Na svim mjestima gdje ti ostane lepilo nakon nagrizanja ostaće ti i bakar , pa bih ti ja preporućio
da ostaviš peglu i toner i počneš sa sitom ili foto postupkom.
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Re: Štampa pločica

Post by Smjesko »

Nisam precizirao cijima. Ako nije nasljedio od bake i/ili djeda, neka proba svojima. E. :lol:
User avatar
Wall-E
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 26
Joined: 25-01-2009, 16:01
Location: Osijek
Contact:

Re: Štampa pločica

Post by Wall-E »

micro2802 wrote:Na svim mjestima gdje ti ostane lepilo nakon nagrizanja ostaće ti i bakar , pa bih ti ja preporućio
da ostaviš peglu i toner i počneš sa sitom ili foto postupkom.
Veoma rado, ali nazalost trenutno manjka novca, a i novi sam u izradi pcb-a pa eto, za pocetak je i pegla dobra, ima vremena za fotopostupak.
Ako glupost preživi, možemo reći da je preglupa i da umre.
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7874
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: Štampa pločica

Post by pedja089 »

moje misljenje je da odmah predjes na fotopostupak, najlaksi je od svega. barem meni, ja sam pravio plocice i selotepom, flomasterom, peglom i nakraju foto postupkom, i kad sam video kako lako ide foto postupkom nije mi jasno sto sam se onoliko zajebavao i gubio vreme...
User avatar
elektor
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1588
Joined: 14-10-2008, 20:40
Location: Hrvatska, Rijeka

Re: Štampa pločica

Post by elektor »

u potpunoti se slazem s pedjom..napocetku je potrebno malo prakse..ali je izgled polocice porfesionalni..a izrada nije teska niti treba puno vremena..
RumbaKing
Napredujem
Napredujem
Posts: 167
Joined: 22-02-2009, 05:02
Location: Srbija
Contact:

Re: Štampa pločica

Post by RumbaKing »

Ja dve godine radim prenos tonera peglom.
Štampao sam na foliju laserom.
Pre neki dan rešim da pravim onaj Traxov IR dimmer, ali nisam imao foliju, beše onaj sneg i zima.
Odštampam ja to na običnom papiru A4 i probam.
Nikad lepši PCB nisam napravio!
Krivo mi je što sam se zezao sa folijom do sad, pravio sam RCD programator i ovaj dimmer i preslikao se toner iz prvog puta. Važno je da se papir ne odlepljuje sa ploččice već da se pusti da ga voda dobro natopi pa se skine prstima polako.
Post Reply