mtel adsl bez telefonskog prikljucka?

Forum koji ne mora biti vezan za elektroniku ali u kojem vrijede pravila foruma!

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
tox master
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 583
Joined: 09-01-2006, 01:02
Location: brcko dc

mtel adsl bez telefonskog prikljucka?

Post by tox master »

pozdrav

posto mi je wireless dosadio sa visokom cijenom i losim kvalitetom razmisljam da uzmem adsl koji je trenutno najbolji vid interneta na ovim prostorima po mom misljenju.
trenutno zivim u jednom stanu kao podstanar i nemam fiksni telefon a juce sam bio u mtel-u i neka teta kaze da mogu da uzmem adsl bez uzimanja prikljucka za telefon.
znaci,koliko sam je ja razumio,da mi spuste u stan parice (ako ima slobodnih) i da mi radi smo adsl ,samo moraju prvo da dodju da vide da li postoji tehnicka mogucnost to jest ima li slobodnih parica.
a sto je jos zanimljivije je to sto mi je rekla da necu platiti nista osim takse za prikljucenje adsl-a koje je 1km.
da neznam gde zivim i da drzava koristi svaku priliku da uzme pare od ljudi jos bi i poverovao u to a ovako mi je frka da kada mi to sve ne odrade zavale neku cifru koju moram da platim za to prikljucivanje.

pa ako neko zna iz iskustva nesto o ovome bilo bi dobro da kaze da me ne izj***u skroz.
Image
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Re: mtel adsl bez telefonskog prikljucka?

Post by Smjesko »

Ako ti ustanove da imas tehnicke uvjete (citaj: slobodnu paricu), onda ce ti vjerojatno ponuditi ugovor na potpis. Jedino sto trebas je pomno procitati cijeli ugovor s posebnom pozornoscu na sitna slova, jer u njima se moze kriti neki zajeb. Kad sve lijepo procitas, udahni, izdahni, namigni teti i reci da nisi bas sve najbolje shvatio (ili skontao, ili ukapirao) i da trebas jos malo vremena da jos 4 puta procitas ugovor. Onda ga i procitaj jos 4 puta. Sad kad si ga procitao i shvatio (skontao, ukontao, skapirao, ukapirao) sto ti se nudi, donesi konacnu odluku: podpisi ugovor ili nemoj podpisati. Mozda budes trebao i suglasnost vlasnika stana, sto bih ti preporucio da pribavis, u pisanom obliku.
User avatar
pejky
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 701
Joined: 07-01-2006, 21:33
Location: Tuzla
Contact:

Re: mtel adsl bez telefonskog prikljucka?

Post by pejky »

tox master wrote:...da neznam gde zivim i da drzava koristi svaku priliku da uzme pare od ljudi jos bi i poverovao u to a ovako mi je frka da kada mi to sve ne odrade zavale neku cifru koju moram da platim za to prikljucivanje.
M-tel je sad privatna firma i bore se da prikupe sto vise korisnika, tako da nude odlicne uslove i vjerujem da ne rade po monopolistickoj politici kao npr. BH-Telecom.
...kada posisaš sva vesla, tada Nikola si Tesla, s pravom mozes reci da je struja tvoja...

http://www.pik.ba/profil/pejky/
User avatar
srdjan_bss
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 842
Joined: 04-12-2008, 13:37
Location: BIH, okolina Banjaluke
Contact:

Re: mtel adsl bez telefonskog prikljucka?

Post by srdjan_bss »

Ja imam Blic wadsl placam ga 29,25 KM mjesecno brzina mu je 768/128 kbit a za istu cijenu mtel je nudio sa brzinom od 512/64kbit ali sad su povecali na 768/64 tako da stalno jedni druge sustizu...(jedni povecaju brzinu pa onda i drugi za njima...)
Ako vec nemas telefonski prikljucak preporucujem ti da uzmes ovaj sto i ja imam Blic-ov(wirelless je i nije los rijetko mi veza pukne).Isti je ko u mtel-a s tim sto imas i vecu brzinu uploada kao sto sam i naveo..pa ti se odluci za koji ces :wink:
http://www.pik.ba/artikal/512243/led-strip-letvice-/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.pik.ba/artikal/512227/mini-f ... redajnik-/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.crvena-tuba.net" onclick="window.open(this.href);return false;
tox master
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 583
Joined: 09-01-2006, 01:02
Location: brcko dc

Re: mtel adsl bez telefonskog prikljucka?

Post by tox master »

bio sam kod drugara juce i citao njegov ugovor i nema nista posebno osim onih nekih klasicnih caka da ne garantuju protok,da nesmijes dijeliti net drugim licima uz nadoknadu,zloupotrebljavati konekciju spamovanjem,da ugovor traje minimalno 12 mjeseci i slicno.
a za saglasnost vlasnika stana mi niko nista nije spominjao vjerovatno zato sto ja uzimam adsl bezz telefonskog prikljucka pa fakticki nemam veze ni sa kim.
godisnje je moguce jednom pomeniti paket koji koristim a moguce je i preseliti prikljucak na drugu lokaciju koja ispunjava tehnicke uslove uz nadoknadu od 21km.
maksimalno sam ispitao tetku na salteru i to je to posle cega sam predao zahtjev na sta mi je ona rekla da ce ekipa doci za 10-15 dana na moje zaprepastenje posto znam da su to resavali u roku od par dana.
ali rece mi da im je sada frka posto su pustili jos dve nove centrale u prigradskim naseljima i ima dosta ljudi koji su predali zahtjeve posebno posle ovog povecanja protoka od prije par dana.
posto mi je wireless juce istekao,naravno posle toga sam morao da pozovem par telefona da se moj zahtjev nadje negde pri vrhu gomile ! :twisted: :D
@srdjan_bss
hvala druze na preporukama ali neznam da li si primetio da nismo u istom gradu a kod mene nema tog blica a da ima verovatno bi to koristio posto inace nevolim nikakve vrste ugovora koji te obavezuju na nesto ali eto ovo je iznimka.:)
a kod mog sada vec bivseg provajdera su bili ti takozvani wadsl paketi ali su bili sa ogranicenjem protoka i brzina jeste bila dobra ali je limit bio do 10gb.
jel i kod tebe taj slucaj ili imas down i up bez limita?
cisto informativno me zanima?

pozdrav
Image
User avatar
srdjan_bss
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 842
Joined: 04-12-2008, 13:37
Location: BIH, okolina Banjaluke
Contact:

Re: mtel adsl bez telefonskog prikljucka?

Post by srdjan_bss »

Ja kad sam se prikljucivao imao sam limit na nemogucih :D 3GB ali sada sam dobio neogranicen pristup (i download i upload).A ugovor m ozes prekinuti kada oces samo kaze da nisi zadovoljan uslugama
Cudi me da u Brckom nema Blica ipak je to malo razvijenije podrucje.
http://www.pik.ba/artikal/512243/led-strip-letvice-/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.pik.ba/artikal/512227/mini-f ... redajnik-/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.crvena-tuba.net" onclick="window.open(this.href);return false;
tox master
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 583
Joined: 09-01-2006, 01:02
Location: brcko dc

Re: mtel adsl bez telefonskog prikljucka?

Post by tox master »

pozdrav

evo konacno dobih adsl posle vise od 3 nedelje!
radi pravo dobro i jos uvijek se privikavam na stabilan rad posto sam za par godina na wirelessu navikao samo na cekanje otvaranja stranica,variranje downloada,pinga... a ovo radi konstantno bez obzira koje je doba dana.
ali da ga ne hvalim puno,da se ne bi pokvario! :D
ako se neko jos pita da l moze adsl bez telefona,odgovor je da!

pozdrav
Image
Post Reply