Sklapanje razglas-a, pomoć

Forum o svemu i svačemu, ALI vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

User avatar
cvele
Napredujem
Napredujem
Posts: 165
Joined: 24-01-2007, 14:43
Location: BiH

Re: Sklapanje razglas-a, pomoć

Post by cvele »

Uvijek ti je razglas sa aktivnim zvucnicima jeftiniji od razglasa sa pasivnim + pojacalo. A druga stvar je velicina zvucnika (SAL - 25cm a ovi tvoji 30cm).

Sto se tice miksete uzmi behringer ako ti je bolja.
Pogledaj i ovu Behringer Xenyx 1204 FX razlika u cijeni je oko 50eura a dobijes klizne potenciometre za svaki kanal sto izgleda malo vise pro.
Image
Imas verziju sa i bez efekata.

Pogledaj ovu stranicu, imas o svakom proizvodu komentare onih koji su isprobali taj proizvod. Mozda ti pomogne za koju da se odlucis.
:arrow: http://www.zzounds.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
juka vk
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1094
Joined: 05-07-2006, 21:40
Location: Vinkovci, Hrvatska
Contact:

Re: Sklapanje razglas-a, pomoć

Post by juka vk »

OK pogledat cu,

gledo sam i tu mixetu ali ona ima 4 mono i 2 stereo ulaa, a ona koju sam ja mislio uzet ima 4 + 4, tako da mi je to bolje, i iste su skroz samo sto ova ima klize potpve

e i da te jos nesto pitam, kakva je razlika u zvuku, sto se zice premjera zvucnika, ako je razlika u cijeni velika, (jel bas ili sta??)??

I hvala na pomoci, stvarno i mi konkretno pomogo, obicno svi samo seru a ništa pametno neznaju reć :D
User avatar
pejky
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 701
Joined: 07-01-2006, 21:33
Location: Tuzla
Contact:

Re: Sklapanje razglas-a, pomoć

Post by pejky »

Veci zvucnici u pravilu imaju vecu efikasnost i manje distorzije (ali i to zavisi od proizvodjaca i kvalitete izrade)
...kada posisaš sva vesla, tada Nikola si Tesla, s pravom mozes reci da je struja tvoja...

http://www.pik.ba/profil/pejky/
User avatar
juka vk
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1094
Joined: 05-07-2006, 21:40
Location: Vinkovci, Hrvatska
Contact:

Re: Sklapanje razglas-a, pomoć

Post by juka vk »

pejky wrote:Veci zvucnici u pravilu imaju vecu efikasnost i manje distorzije (ali i to zavisi od proizvodjaca i kvalitete izrade)
a koje bi ti uzeo prije SAL-ove ili MONACOR-ove
User avatar
pejky
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 701
Joined: 07-01-2006, 21:33
Location: Tuzla
Contact:

Re: Sklapanje razglas-a, pomoć

Post by pejky »

Generalno vece je bolje (ako nije velika razlika u cijeni onda prije Monacor), znam neke koji su uzimali SAL i nije ih razocarao (ali nije ni nesto posebno), u tom cjenovnom rangu mislim da se ni nemogu napraviti bolji zvucnici.
...kada posisaš sva vesla, tada Nikola si Tesla, s pravom mozes reci da je struja tvoja...

http://www.pik.ba/profil/pejky/
User avatar
juka vk
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1094
Joined: 05-07-2006, 21:40
Location: Vinkovci, Hrvatska
Contact:

Re: Sklapanje razglas-a, pomoć

Post by juka vk »

ja se dvoumim, nisam na nikog naiso da je imo iskustva sa monakorom tko da neznam,

jesi ti mozda kakva je monakor, mislim da su to švabe i da bi trebali biti kvalitetni, al opet???
User avatar
pejky
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 701
Joined: 07-01-2006, 21:33
Location: Tuzla
Contact:

Re: Sklapanje razglas-a, pomoć

Post by pejky »

Odes u tu radnju gdje ih prodaju i trazis da ih probas, takodje se i raspitas da li ima garancija za njih (ako bude problema da mozes vratit) i odlucis se :D
...kada posisaš sva vesla, tada Nikola si Tesla, s pravom mozes reci da je struja tvoja...

http://www.pik.ba/profil/pejky/
User avatar
juka vk
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1094
Joined: 05-07-2006, 21:40
Location: Vinkovci, Hrvatska
Contact:

Re: Sklapanje razglas-a, pomoć

Post by juka vk »

ah, problem je sto to pojacalo nemaju al vjerojatno ga mogu naruciti, tako da je gotovo nemoguce probat, ali mislim da imaju garanciju, bar bi trebali imat (po zakonu šta kot kupis ako ti se pokida u roku tjedan dana ima pravo na novo, sta got da je)
User avatar
pejky
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 701
Joined: 07-01-2006, 21:33
Location: Tuzla
Contact:

Re: Sklapanje razglas-a, pomoć

Post by pejky »

A jesi li gledao nesto iz ponude behringera ili Mc Crypt, i oni imaju dosta jeftinih stvari (aktivnih i pasivnih).
Takodje pogledaj P.audio ponudu, zna se i tu nac dosta jeftinih stvari.
...kada posisaš sva vesla, tada Nikola si Tesla, s pravom mozes reci da je struja tvoja...

http://www.pik.ba/profil/pejky/
User avatar
juka vk
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1094
Joined: 05-07-2006, 21:40
Location: Vinkovci, Hrvatska
Contact:

Re: Sklapanje razglas-a, pomoć

Post by juka vk »

pogledao sam i nema bas nesto sto meni odgovara (a i nema bistributera za hr), kako nemam srece aaaaaaaaaaaaaaaaa

SAL je, nekako prejeftin 700kn (100E), a MONAKOR dode 2000Kn (270E)

a sad neznam kako se kvaliteta odnosi s tim cijnama, a opet ako vi kazete da je kavalteta tu negdje onda se vise isplati SAL , neznam, izgubljen sam aaaaaaaaaaaaaaaaa
User avatar
cvele
Napredujem
Napredujem
Posts: 165
Joined: 24-01-2007, 14:43
Location: BiH

Re: Sklapanje razglas-a, pomoć

Post by cvele »

Veci precnik zvucnika daje bolji i jaci bass ali sve zavisi od konstrukcije zvucnika i kutije tako da ti 12-ka i 10-ka mogu imati isti bass.

Jos nesto, vidim da si spominjao kako SAL-ovi zvucnici imaju veci raspon frekvencija od ovih Monacor. Ovu razliku koja se navodi u karakteristikama kutija neces bas ni u kom trenutku osjetiti.
User avatar
juka vk
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1094
Joined: 05-07-2006, 21:40
Location: Vinkovci, Hrvatska
Contact:

Re: Sklapanje razglas-a, pomoć

Post by juka vk »

trebalo bi mi jos jedno "strucno" mišljenje

kakav bi bio zvuk razglasa kada bi spojio gore navedena 4 zvucnika http://www.monacor.de/typo3/index.php?i ... r=EN&typ=u , uz malo jace pojacalo (tako da si taman omaža i snaga pašu)

zanima me dali bi to dobro funkcioniralo ili bi bilo bolje spojiti takva 2 i 2 subwoofera, nemogu nigdje naci subwoofere toji bi mi pasali pa zato pitam, znaci kakav bi bio zuk sa 4 takva zvucnik

inace vidio sam zvucnike i trgovini i stvarno dobro izgledaju 8)
User avatar
cvele
Napredujem
Napredujem
Posts: 165
Joined: 24-01-2007, 14:43
Location: BiH

Re: Sklapanje razglas-a, pomoć

Post by cvele »

Sto se tice kombinacije od 2 sistemca i 2 subwoofera mozes i tako ali za to ti onda treba i skretnica sto znaci i dodatni trosak...
User avatar
juka vk
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1094
Joined: 05-07-2006, 21:40
Location: Vinkovci, Hrvatska
Contact:

Re: Sklapanje razglas-a, pomoć

Post by juka vk »

e a kakav bi bio zvuk sa ona cetiri dvosistemska zvucnika,

svaki zvucnik je 100W RMS-a, 8ohma, a pojacalo na 4ohma ima 200W RMS-a po kanalu tako da bi to pojacalo i na svaki kanal 2 zvucnika max iskoristeno

a zanima me dali bi bio dobar zvuk

e da i jos nesto, razgovarao sam sa covjekom koji ima slicno pojacalo samo malo snažnije i iste zvucnike i kaze da je odlicno za probe
User avatar
juka vk
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1094
Joined: 05-07-2006, 21:40
Location: Vinkovci, Hrvatska
Contact:

Re: Sklapanje razglas-a, pomoć

Post by juka vk »

e malo sam pogledo i mislim da bi bilo bolje uzeti samo 2 zvucnika, ali mala jaca --> http://www.monacor.de/typo3/index.php?i ... N&typ=full

mislim da ce takva 2 zvucnika biti dovoljna, sta ti mislis
User avatar
cvele
Napredujem
Napredujem
Posts: 165
Joined: 24-01-2007, 14:43
Location: BiH

Re: Sklapanje razglas-a, pomoć

Post by cvele »

Jel imate bubnjara u tom vasem bendu i hocete li ozvucavati bubnjeve?

Ja bih uzeo ove 15-ke ili kombinaciju sistemci + bas bin. Ne znam vidi sta ti vise odgovara. Mislim da bi cak kombinacija sa bass binovima bila najbolja.

Ajd napisi kolike su cijene ovih kutija (pab-12 i PAB-15) i ovih pojacala?
User avatar
juka vk
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1094
Joined: 05-07-2006, 21:40
Location: Vinkovci, Hrvatska
Contact:

Re: Sklapanje razglas-a, pomoć

Post by juka vk »

pab-12 je 555kn, a pab-15 je 825kn, a pojacalo STA-500 dode oko 900kn,

a bubnjevi ce biti elektronski, a mislim da bi pab-15 trebao biti dovoljno glasan a i imati basa

pojacalo daje 125W sa pab-15 8 oma , a sa pab-12 8oma daje isto 125W al je zvucnik 100W pa nebi islo vise od 100W, a kad bi spojio 2 pba-12 na jedan kanal dobio 200W RMS-a ali mislim da tu nebi bas bilo dosta basa, sta ti mislis?
User avatar
cvele
Napredujem
Napredujem
Posts: 165
Joined: 24-01-2007, 14:43
Location: BiH

Re: Sklapanje razglas-a, pomoć

Post by cvele »

Hm... Onda uzmi dvije PAB-15. A sad nisam siguran za te bubnjeve (elektronske), ako ozvucavate akusticne onda obavezno kupi bas binove sa ovim kutijama. Znam da ako ide aranzer i preko njega bubnjevi onda ne moraju bas binovi.

Evo racunam koliko dodje 2 x PAB-15 i STA-500, izadje 2550kn, i da sam na tvome mjestu sa tolikom svotom novca u novcaniku i namjerom da kupim ozvucenje ja bih uzeo dvije kutije 12-ke, aktivne Behringer B212A. Imaju 200 WRMS, 320W peak, netreba ti pojacalo jer su aktivne, marka koliko-toliko je poznatija od ove a vjerujem i kvalitetnija, atraktivan izgled (plasticne). Jeste da je Behringer na samom dnu sto se tice pravih ozvucenja i vjerujem da ce ti svi reci da ga izbjegavas ali ja vjerujem da je bolji od ovog monacora. Zato ti je najbolje da probas ozvucenje i vidis kako ti odgovara. Nemoj da te sad ovo sto ja pisem razuvjeri od kupnje ovih monacor zvucnika, ako ti se svidjaju i ako vjerujes da ce ti biti dobre kupi ih bez razmisljanja.
User avatar
juka vk
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1094
Joined: 05-07-2006, 21:40
Location: Vinkovci, Hrvatska
Contact:

Re: Sklapanje razglas-a, pomoć

Post by juka vk »

e taj behringer ti dode 2200kn ali jedna kutija, tako da je to ipak dosta skuplje,

a mene je isto taj monacor dosta mucio dali ce biti kvalitetan i ostalo, ali sam slucajno naletio na tipa koji prodaje pojacalo STA-700 (malo jače od STA-500 ali sve isto), i pito sam ga jel zadovoljan i kaze da je, i da je pojacalo za probe odlicno, i cak kaze da je imo PAB-12 i kaze da je zadovoljan s njima i da su odlince, tako da me to ohrabrilo,a prodaje ga jel mu se raspo bend ili tako nesto (ne zato sto nevalja), a ako laže hebi ga onda

e kad gledam kako monacor opisuje proizvode, stvarno predobro to radi, detaljno i a opet jednostavno i sve na jednom mjestu, dok na primjer behringer to nekako zbrlja. Tako da mi se stvarno cini da nisu losi. Ja neocekujem da ce to biti nesto super kvalitetno i neznam sta, bitno mi je da nebude baš jako lose, da korektno služi i to je to, a nista drugo mi ne preostaje nego kupiti i molit se da sve dobro bude pa cemo vidit :D
User avatar
cvele
Napredujem
Napredujem
Posts: 165
Joined: 24-01-2007, 14:43
Location: BiH

Re: Sklapanje razglas-a, pomoć

Post by cvele »

Jbg ja gledam cijene za pasivnu kutiju a pisem za aktivnu... :) A i to mi je nesto skupo. Ovdje kod mene B212A dodje 220 eura.

Ajd pa kad kupis javi kakve su.
Post Reply