Sklapanje razglas-a, pomoć

Forum o svemu i svačemu, ALI vezanim za elektroniku.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

User avatar
juka vk
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1094
Joined: 05-07-2006, 21:40
Location: Vinkovci, Hrvatska
Contact:

Sklapanje razglas-a, pomoć

Post by juka vk »

Evo ovako trebao bi mi razglas za u garaži svirat sa bendom, nešto samo sam gledo pa me zanima sta mislite vi mislite evo ga

ZVUCNICI:
http://www.monacor.de/typo3/index.php?i ... r=EN&typ=u

POJAČALO:
http://www.monacor.de/typo3/index.php?i ... r=EN&typ=u
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Re: Sklapanje razglas-a, pomoć

Post by Smjesko »

Evo onako. Sto ce ti pojacalo od 300W i ovolika kistra za garazu? Dovoljni su ti malo jaci PC zvucnici, jer kuruza ionako nema veliki raspon tonova, mozda jedva jednu oktavu. :wink:
User avatar
juka vk
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1094
Joined: 05-07-2006, 21:40
Location: Vinkovci, Hrvatska
Contact:

Re: Sklapanje razglas-a, pomoć

Post by juka vk »

ako ti sam znas sta si napiso svaka ti cast, ajd prevedi na bilokoji svijetski jezik možda cu molje razumit!!!!
User avatar
pejky
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 701
Joined: 07-01-2006, 21:33
Location: Tuzla
Contact:

Re: Sklapanje razglas-a, pomoć

Post by pejky »

A dobro, mozda momci kad se uvjezbaju, planiraju radit i neku zurku/party, pa ce im trebt kakvo-takvo ozvucenje.
Sto se tice konkretnih komponenti koje su navedene, nikad se nisam s njima susreo.
...kada posisaš sva vesla, tada Nikola si Tesla, s pravom mozes reci da je struja tvoja...

http://www.pik.ba/profil/pejky/
User avatar
mirzza
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 722
Joined: 05-12-2006, 22:33
Location: Tuzla

Re: Sklapanje razglas-a, pomoć

Post by mirzza »

Po meni je pametno gledat da pojacalo ima dovoljno ulaza za mikrofone i kablove, a sa 300W mozes manju salu ozvucit :) znaci nesto manje ti treba pa eto po tome se ganjaj...
User avatar
juka vk
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1094
Joined: 05-07-2006, 21:40
Location: Vinkovci, Hrvatska
Contact:

Re: Sklapanje razglas-a, pomoć

Post by juka vk »

to što se tiće ulaza to mixeta riješava,

al zanim em jel se ko razumije u kvalitetu da mi malo objasni, neocekujem suiper kavalitetu o ovaga kad nije ni jako skupo, ali da bas nebude teški šit!!!
User avatar
cvele
Napredujem
Napredujem
Posts: 165
Joined: 24-01-2007, 14:43
Location: BiH

Re: Sklapanje razglas-a, pomoć

Post by cvele »

Ne znam koliko bi te izasla ova tvoja oprema i koliko si novca planirao uloziti ali moj ti je savjet da kupis Behringer-ovu opremu. To ti je veoma jeftina oprema a nije tako losa, dusu dala za vjezbanje. Kasnije kad budes poceo malo ozbiljnije sa tim onda si nabavi neku kvalitetniju opremu. I ja se bavim muzikom i sviram i da sam na tvom mjestu ja bih uzeo nesto ovako:

Mikseta: ne znam sta tacno mislis kopcati u nju, tj. koje instrumente npr. Behringer Xenyx 1832 FX - 6 mikrofonskih i 4 stereo ulaza, 24bit multiefekt procesor

Kutije: 15-ke: Behringer Eurolive B1520 Pro- 400W/8ohm ili 12-ke Behringer Eurolive B1220 pro-400W/8ohm
Ako ti je ovo mozda preskupo (jeftinije neces naci a da necemu valjaju) imas veoma slicne ali slabijih performansi perfomer E1520 odnosno performer E1220 takodje Behringer

Pojacalo: za pocetak bi trebalo biti dovoljno Behringer EP1500- 2x700w/2ohm; 2x500 na 4ohm ali EP2500 ti je isto pojacalo ali jace snage a razlika u cijeni je mala. (Racunaj da ce ova pojacala dati nesto manju snagu od navedene).U praksi su se ova pojacala pokazala kao veoma kvalitetna.

Ovakav razglas sa Xenyx 1832FX miksetom, EP1500 pojacalom i dvije kutije 15-ke Eurolive b1520pro ce te izci oko 1000eura sto je veoma prihvatljiva cijena za kompletan razglas, a moze ti posluziti i za nastupe uzivo osnim samo za vjezbanje. Pogledaj malo kako se krecu cijene razglasa poznatih marki kao sto je Dynacord, EV, FBT, itd. :shock:

Nadam se da sam koliko-toliko pomogao
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Re: Sklapanje razglas-a, pomoć

Post by Smjesko »

E moj cvele, pomogao si ti puno, ali bi pomogao i da si izostavio jednu nulu sa onog krajnjeg iznosa. :lol:

Sad ce ti se puno zahvalit i reci da nema toliko love, a govori toliko svjetskih jezika. :roll:
User avatar
juka vk
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1094
Joined: 05-07-2006, 21:40
Location: Vinkovci, Hrvatska
Contact:

Re: Sklapanje razglas-a, pomoć

Post by juka vk »

slazem se potpuno sa ova 2 zadnja posta, samo sto nemam para tolko,

ovo bi me sve izaslo 2000kn i jos mix behronger 1000kn

monakor mi se cini solidna marka, rade dosta stvari i relativno su nova marka, tako da nebi trebali biti losi i švabe su.

i da, meni treba razglas za kuci svirat za dušu ništa glasno, ovaj je 2x85W RMS, to mi je taman,

a najveci je problem u svemu szo je firma nova pa nemogu nigdje viditi kakva su iskustva??????? :cry:
User avatar
cvele
Napredujem
Napredujem
Posts: 165
Joined: 24-01-2007, 14:43
Location: BiH

Re: Sklapanje razglas-a, pomoć

Post by cvele »

Pogledaj malo SAL-ove proizvode. Skoro sam bio u njihovoj trgovini i imaju nekakve aktivne kutije, dobijes dvije kutije 10-ke, imas cak i Echo ugradjen i to ti sve dodje 150eura. Ili Behringer Eurolive B212A - kupis samo ovu jednu kutiju za pocetak (12-ka, AKTIVNA, 200W) oko 220eura.

Koju ces miksetu uzimati?

Sto se tice cijena, samo da napomenem da jedna Dynacord kutija 15-ka 500W RMS kosta 900eura sto je ista cijena kompletnog Behringerovog razglasa od oko 800W (mikseta, 2 kutije i pojacalo).
User avatar
juka vk
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1094
Joined: 05-07-2006, 21:40
Location: Vinkovci, Hrvatska
Contact:

Re: Sklapanje razglas-a, pomoć

Post by juka vk »

jel ima taj SAL stranicu na netu
User avatar
cvele
Napredujem
Napredujem
Posts: 165
Joined: 24-01-2007, 14:43
Location: BiH

Re: Sklapanje razglas-a, pomoć

Post by cvele »

http://www.sal.hu" onclick="window.open(this.href);return false;

Bilo je tu negdje da se klikne i prebaci na engleski ali poslije redizajna stranice ne mogu nikako naci. Njihovu trgovinu znam da imas u Banjaluci a za hr ne znam.
User avatar
juka vk
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1094
Joined: 05-07-2006, 21:40
Location: Vinkovci, Hrvatska
Contact:

Re: Sklapanje razglas-a, pomoć

Post by juka vk »

e evo uspio sam naci zvucnike, a i distributera za hrvatsku,

evo zvucnika
http://www.sal.hu/termeklista.aspx?tcsop_id=98" onclick="window.open(this.href);return false;
evi prvi su par ali drugi i treći su po komad Iznos u forintama podjelte sa 40 i dobijete iznos u kunama.

i ovi prvi zvucnici dodu 760Kn, obadva, jel to moguće
User avatar
cvele
Napredujem
Napredujem
Posts: 165
Joined: 24-01-2007, 14:43
Location: BiH

Re: Sklapanje razglas-a, pomoć

Post by cvele »

E na ove prve sam ja mislio, njih sam gledao i dodju nekih 150eura ovdje kod mene.
User avatar
juka vk
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1094
Joined: 05-07-2006, 21:40
Location: Vinkovci, Hrvatska
Contact:

Re: Sklapanje razglas-a, pomoć

Post by juka vk »

I kažeš da je to kvalitetno i dobro, a ipak je jeftinije od ovog mog??
ad daj link od te tvgovine u bosni, da vidim karakteristik,
a taj zvucnik ima i neku malu mixeticu u sebi izgleda?

Edit; vidio sam u nekoj stranoj trgovini dodu 89eura !!!! (vjerojatno je to europska unija pa je manja carina i porezi, iili sta vec)
Last edited by juka vk on 13-02-2009, 23:52, edited 1 time in total.
User avatar
cvele
Napredujem
Napredujem
Posts: 165
Joined: 24-01-2007, 14:43
Location: BiH

Re: Sklapanje razglas-a, pomoć

Post by cvele »

Ne znam koliko je kvalitetno i kako radi, jer ih nisam probao. Ja sam ti dao svoju preporuku za razglas koji ce sigurno zadovoljiti tvoje potrebe i po kvaliteti i snazi. A ovo sto si ti u prvom postu pomenuo, to su ako se dobro sjecam 12-ke a ovi SAL-ovi su 10-ke zvucnici zato je i cijena niza. Ma nije to miksetica vidio sam da ima Echo i mozda ima i bass i treble. Ova trgovina u bosni nema svoj sajt, to sto oni imaju to su ovi proizvodi sa http://www.sal.hu" onclick="window.open(this.href);return false;.
Vidi ako mozes da probas te zvucnike da vidis kakav je zvuk.
User avatar
cvele
Napredujem
Napredujem
Posts: 165
Joined: 24-01-2007, 14:43
Location: BiH

Re: Sklapanje razglas-a, pomoć

Post by cvele »

E koju miksetu ces koristiti sa svim ovim? Hoces nesto kupovati ili vec imas?
User avatar
juka vk
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1094
Joined: 05-07-2006, 21:40
Location: Vinkovci, Hrvatska
Contact:

Re: Sklapanje razglas-a, pomoć

Post by juka vk »

Problem je stu u HR ima jedan distributer koj je meni daleko, a nebi moro placat postarinu kad bi ih narucio, tak da ih nemogu probat

Mislio samo ovu kupit http://webshop.musicshop.hr/product_inf ... ts_id=4106

EDIT: Evo ovdje ima pra slika http://www.teszvesz.hu/item536077981_1_ ... ml#gallery
svida mi se sto imaju veći raspon frekvencija od onih monakorovih, a mislim daje to za razglas bitno!!!
User avatar
cvele
Napredujem
Napredujem
Posts: 165
Joined: 24-01-2007, 14:43
Location: BiH

Re: Sklapanje razglas-a, pomoć

Post by cvele »

Mikser mislim da je OK.

Ako hoces pogledaj i Peavey PV8. Peavey bi trebao kao biti malo bolji mikser ali ne mora da znaci. Jedino ne znam da li PV8 ima efekte ali mislim da ti ni efekti na behringeru nece mnogo znaciti.
Image

U svakom slucaju ovaj Behringer sto si naveo je super rjesenje.
User avatar
juka vk
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1094
Joined: 05-07-2006, 21:40
Location: Vinkovci, Hrvatska
Contact:

Re: Sklapanje razglas-a, pomoć

Post by juka vk »

Gledo sam tu mixetu, ali mi je bolja behringerova, ima 4 mono i 4 stereo ulaza i efekte,

e a zasto ti SAL ovi zvucnici dodu toliko malo(100Eura), nekuzim, za te pare možeš kupiti obićnu miniliniju!!!!

i sad se pitam dali su onda ti zvucnici kvalitetniji od onih iz monakorofih sto samo gore naveo, kad oni sa pojacalom dodou 270Eura?????

Malo sam zbunjen???? :shock:
Post Reply