pic 12f629 programska memorija

Rasprava o PIC mikrokontrolerima, PIC projekti i drugo vezano za PIC-eve...

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
macekzel
Posts: 7
Joined: 04-02-2006, 01:17
Location: BEOGRAD
Contact:

pic 12f629 programska memorija

Post by macekzel »

Dali je moguce iscitati programsku memoriju iz pica 12F629 ako je postavljen code protection
buco

Post by buco »

DA !!!!! :( I to je velika "mana" Microchipovih kontrolera , neznam dal su [ pretpostavljam da jesu] sto mijenjali na novijim serijama !? Greska je utome sto on kad das naredbu za brisanje jedini nacin otkljucavanja prvo pobrise lock bitove pa zatim prg mem , sto je iskoristavano za iscitavanje zakljucanih MCUa . Algoritam s timingom je bio prije oko 5 godina publiciran na jednoj stranici [ neznam vise naziv] ali je brzo skinut i mogao se nac samo private :? . Imas i nacin citanja koristeci naponski prag rada MCUa , polarzacije, zatim brze promijene takta i sl kombinacije ciji je zajednicki predznak da "zbune" kontroler tj njegov secure sistem baziran na lock bitu [ bitovima] , koliko su ti nacini uspijesni je dvojbeno jer u polemici suprostavljenih grupa nitko nije odstupio od svojeg stava a te stvari nije lako provijerit iz raznoraznih razloga . Ali onaj prvi je bilo lako moguce provijerit jer je to modificirani algoritam za brisanje i unosi se u programator za PIC kontrolere.
macekzel
Posts: 7
Joined: 04-02-2006, 01:17
Location: BEOGRAD
Contact:

Post by macekzel »

Prvi način koji si pomenuo čini mi se OK.
Ali na koji način programatoru dozvoliti prilikom brisanja
celog pica da obriše lock bitove i tu stane.
macekzel
Posts: 7
Joined: 04-02-2006, 01:17
Location: BEOGRAD
Contact:

Post by macekzel »

Prvi način koji si pomenuo čini mi se OK.
Ali na koji način programatoru dozvoliti prilikom brisanja
celog pica da obriše lock bitove i tu stane.
buco

Post by buco »

Tebalo bi odredit timing nakon naredbe za otkljucavanje ali u samom algoritmu . Mislim da bi se dalo napravit samo bi trebalo malo experimentirat oko vremena prekida operacije brisanja jer je algoritam za brisanje niz naredbi i podnaredbi . Na kraju krajeva tako se "komercijalo" i citaju zasticeni PICevi !!! I nisu bas bili ni jeftini .
Posto sam radio i radim programatore poznat mi je njegov algoritam do detalja i to u prkticnom [ izvedbenom] dijelu. Prouci malo dokumentaciju
PIC16 serije algoritama za programiranje , brisanje , citanje , citanje iDa citanje statusa .. Pa ces vidjet kako ima prostora za tako nesto .
Post Reply