Novi izgled foruma

Forum koji ne mora biti vezan za elektroniku ali u kojem vrijede pravila foruma!

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

User avatar
pejky
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 701
Joined: 07-01-2006, 21:33
Location: Tuzla
Contact:

Novi izgled foruma

Post by pejky »

Neznam kako ostali reaguju na ovaj novi izgled foruma, i neznam da li je ovo finalni izgled...
Meni se licno onaj "stari" izgled vise svidjao, nekako sam navikao na njega i razlikovao se od ostalih, a ovo sad mi izgleda kao i vecina drugih foruma koje posjecujem.
Znam da o ukusima ne treba raspravljat, ali bilo bi dobro da se i ostali izjasne sta i kako im je prakticnije i ljepse, ili da se napravi anketa!
TRAX???
...kada posisaš sva vesla, tada Nikola si Tesla, s pravom mozes reci da je struja tvoja...

http://www.pik.ba/profil/pejky/
User avatar
alexa_pg
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1248
Joined: 11-03-2005, 22:21
Location: Podgorica

Re: Novi izgled foruma

Post by alexa_pg »

Neka je sa srecom.
U najkracim crtama svidja mi se izgled novog foruma. Jedino sta bih promijenio to je da korisnici budu sa lijeve strane umjesto sa desna.
Alexa
User avatar
elektor
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1588
Joined: 14-10-2008, 20:40
Location: Hrvatska, Rijeka

Re: Novi izgled foruma

Post by elektor »

U najkracim crtama svidja mi se izgled novog foruma. Jedino sta bih promijenio to je da korisnici budu sa lijeve strane umjesto sa desna.
Slazem se..malo zbunjuje ovo kada su korisnici s desne strane..
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: Novi izgled foruma

Post by Feko »

uf, ja isto naviko na stari izgled...no vjerojatno je stvar navike, za par dana naviknit cu i na ovaj.
I ja mislim da treba zamijeniti strane što se mjesta korisnika tice!

gle...piše online kod korisnika :D
Shenda

Re: Novi izgled foruma

Post by Shenda »

Ma sve super... za par dana će nam sve lijepo legnuti, i novi izgled i korisnici sa desne strane. Zašto moraju biti sa lijeve?
Pohvale adminu i želje da mu server (a i sve drugo :lol: ), bude uvijek "ON" :!:
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7874
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: Novi izgled foruma

Post by pedja089 »

meni se i ovako svidja. trebalo mi jedno 15min da pohvatam gde se sta nalazi, i sad nema nikakvih problema :wink:
trax sve pohvale
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3509
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: Novi izgled foruma

Post by trax »

Ne znam da li je ovo finalni izgled foruma, treba pregledati po internetu teme i stilove za phpBB3 forum. Ako naletite na kakvu dobru, javite pa cu da je ubacim. To barem nije problem :D
I meni se svidjao vise prosli ali on nije kompatibilan sa ovom verzijom phpBB foruma. Morao sam postaviti novu verziju foruma jer je ona prastara, nisam imao kontrolu uploada attachmenta, znaci to je bilo van svake kontrole, i nije bilo jos dosta nekih stvari.... Sada svaki korisnik ima nekih 50 ili koliko odlucim MB za upload fajlova.
U medjuvremenu, ako sta ne bude radilo kako treba, javite pa da popravim.
User avatar
marko13
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 383
Joined: 10-02-2008, 12:21
Location: Hrvatska-Sibenik

Re: Novi izgled foruma

Post by marko13 »

hmm,izgled je dobar!
Music freak
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Re: Novi izgled foruma

Post by stojke369 »

Jedino sta bih promijenio to je da korisnici budu sa lijeve strane umjesto sa desna.
Ovo je i meni zasmetalo i to bas dosta.Mislim da je neprakticno.Inace forum je ok samo bi dodao u kontrolnom panelu da moze da se menja jezik.
User avatar
alexa_pg
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1248
Joined: 11-03-2005, 22:21
Location: Podgorica

Re: Novi izgled foruma

Post by alexa_pg »

Mozda nije direktno vezano za izgled novog foruma ali bih dodao i ovo. Treba iz potpisa izbaciti kojekakve slicice i ostaviti samo tekstualni dio. Takodje umjesto toga obavezno omoguciti postavljanje Avatra sa svog PC-a (upload) umjesto iz galerije.
Alexa
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7874
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: Novi izgled foruma

Post by pedja089 »

to za potpis se i ja slazem. a sto se tice svog uploada i nije bas pametno jer imas gomilu trojanaca koju se provuku uz slike, pa bi tako neko namerno mogao ubaciti virus...
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3509
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: Novi izgled foruma

Post by trax »

Za potpis sam razmisljao, ogranicio sam da slika bude nekih 40px u visini a po sirini jedno 350px. To je neka niska slicica ali to se primjenjuje samo za nove korisnike koji se prijave. Vjerovatno cu svima automatski pobrisati potpise, pa da ih sebi updejtaju.
User avatar
DaTi
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 730
Joined: 10-06-2007, 13:24
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Re: Novi izgled foruma

Post by DaTi »

Meni se licno vise svidjao stari izgled foruma.... ovaj mi je nekako nepregledan.. i jako mi smeta(neznam zasto) sto su avatari sa desne strane.
User avatar
alexa_pg
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1248
Joined: 11-03-2005, 22:21
Location: Podgorica

Re: Novi izgled foruma

Post by alexa_pg »

pedja089 wrote:...sto se tice svog uploada i nije bas pametno jer imas gomilu trojanaca koju se provuku uz slike, pa bi tako neko namerno mogao ubaciti virus...
Ne bih se bas slozio u potpunosti sa tobom. Ne u smislu da ovo nije tacno sto si rekao vec iz drugog razloga. Ako je dozvoljeno da se postavljaju slicice u potpisu zasto ne moze u Avatar. U cemu je razlika? Slika je slika. Znaci, mogu svoju slicicu koju sam predvideo za Avatar da stavim u potpis ali ne mogu tamo gdje treba. :?: :?: :?:
Alexa
User avatar
Dariolo
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 822
Joined: 24-08-2006, 23:29
Location: Žepče (BiH), Zagreb (HR)

Re: Novi izgled foruma

Post by Dariolo »

a te slike i avatari više manje, samo se ušareni forum sa njim :lol:
User avatar
denahv
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1190
Joined: 21-10-2007, 19:15
Location: Osijek

Re: Novi izgled foruma

Post by denahv »

Evo mene nakon dugo vremena, kod stare na poslu, nemam internet kod kuće :x

Meni se osobno baš i ne sviđa izgled foruma, nekako je univerzalan i jako puno foruma ima takav skin, onaj stari je bio jedinstven i jednostavan. A uglavnom, slažem se sa onim što je rekao @Pejky.

Pozdrav :D
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3509
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: Novi izgled foruma

Post by trax »

Ok :)

Ajde pronadjite skin koji zelite da bude pa cu da ga ubacim. Nesto ih slabo ima da valjaju, kako sam ja primjetio...

Tek cemo da vidimo kako cete reagovati na novi dizajn elektronika.ba stranice :lol: Malo joj se i koncept mijenja ali u sustini ostaje isto.
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: Novi izgled foruma

Post by Feko »

Omjer posjeta elektronika.ba i foruma je 1:100 barem u mom slucaju :)

Ovo je kako kada u velikoj trgovini porazmještaju police, moraju kupci proći cijelu trgovinu da nađu što im treba no ima koristi jer se uoci nešto novo :D
jhanus
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 37
Joined: 16-04-2007, 08:08
Location: Hrvatska

Re: Novi izgled foruma

Post by jhanus »

Meni također je ležao prijašnji izgled, na trenutni imam dvije primjedbe, korisnici s desne i drugi da se promijeni format, tj širina, jer na 22'' wide, a vjerujem i drugim izgleda užasno loše, 2/3 površine monitora je neiskorišteno.
Shenda

Re: Novi izgled foruma

Post by Shenda »

Zašto klik na link sada ne otvara novi prozor? Ili bar novi tab?

To je prije radilo, a sad ne... :cry:
Post Reply