Decompiler od Asembler na PBAS!

Rasprava o PIC mikrokontrolerima, PIC projekti i drugo vezano za PIC-eve...

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
Ljupco
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 98
Joined: 06-03-2008, 13:27

Decompiler od Asembler na PBAS!

Post by Ljupco »

Dali neko ima iskustvo koji decompiler moze dekompajlirati asembler kod u PBAS, ili slicni. Ili u neki slican fajl. Unapred Hvala!
User avatar
Drago_Zg
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 583
Joined: 16-09-2008, 19:40

Post by Drago_Zg »

Ne razumijem što si htio pitati? Cilj svakog programiranja je napraviti hex file za upis u controler. Da bi dobio assembler iz hex file potreban je disassembler program. Da li je to pitanje?
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7874
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Post by pedja089 »

verovatno nije. ako sam razumeo njemu treba program koji bi vratio program iz asemblerau neki visi programski jezik. mislim da ces tako nesto tesko naci, bolje ti je sedi malo pa nauci asembler...
User avatar
Drago_Zg
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 583
Joined: 16-09-2008, 19:40

Post by Drago_Zg »

Po logici u naslovu traži vjerovatno, kako si odgovorio, vračanje PBAS iz assemblera. E, to je malo teže! Osobno neznam za takove software.
Ljupco
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 98
Joined: 06-03-2008, 13:27

Post by Ljupco »

E bas to sam trazio. A da bi vratio iz HEX u ASEMBLER ne treba mi disasembler jer softver za moj programator ima takvu opciju. Inace imam mali problem sa satom, sa datum i temperatura, naime od na kraju pokazuje nekakva kratenica kao cetvrti del, znaci sat pa datum pa temperatura pa tu kratenicu. E sad ja bih hteo da je obrisem, promenim ili u najlosem slucaju skratim vreme na pokazivanje na displey ako bi mogo nesto da dobijem. Ali za sve to moram prvo da vidim program kako bi znao jel ista moguce ili nije. ako nije onda drugu alternativu. Pozdrav i ako imate neku ideju izvoite.
konya
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 96
Joined: 19-02-2007, 19:55
Location: Hrvatska

Re: Decompiler od Asembler na PBAS!

Post by konya »

Decompiler sa ASM na PBAS 100% da ne postoji, osim ako izdavac kompajlera nije to napravio. Inace svaki basic kompajler isti izvorni kod drugacije prevede na asm (i to jos ovisi o stupnju optimalizacije), pa nakon na hex, obrnuto to ne ide. Inace iz HEX fajlova jednoznacno slijede ASM naredbe.

Probaj prebacit u ASM, i potraziti dio koda koji se bavi sa prikazom, pa tamo ispraviti.
micromatic
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 58
Joined: 23-02-2005, 14:13
Location: Hrvatska - Cakovec
Contact:

Re: Decompiler od Asembler na PBAS!

Post by micromatic »

Pretpostavljam da ti je znak na kraju teksta simbol za stupnjeve koji je sastavni dio karakter seta LCD displeja. Ti si vjerojatno upotrijebio LCD drugog proizvođača koji ima drugačiji set znakova pa on ispada nešto nečitko. Što se prevođenja iz HEX i PBAS ili nešto više tiće mislim da to nikako ne ide ali bi disasemblerom to trebao noći popraviti.
__________________
http://www.micromatic.hr
__________________
Ljupco
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 98
Joined: 06-03-2008, 13:27

Re: Decompiler od Asembler na PBAS!

Post by Ljupco »

Ovak oprogram je za SAT, DATA, TEMPERATURA i pored ovih tri kao cetvrti deo ima kratenicu programera DB-D. E sad ja sam hteo da je maknem, ili da joj skratim vreme ako je ista moguce. Inace sat je sa PIC16F876
i sa 7-seg displej. Evo i HEX i ASM kako bi videli u cemu je problem, pa mozda i pomoci. Pozz
Attachments
Sat.rar
(8.75 KiB) Downloaded 194 times
Post Reply