DVD Roadstar DVD-5113PSPK - Potrebna sema

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
Tarabuka
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 25
Joined: 30-10-2008, 16:58
Location: Tetovo,Makedonija
Contact:

DVD Roadstar DVD-5113PSPK - Potrebna sema

Post by Tarabuka »

Mi treba sema za DVD Roadstar DVD-5113PSPK
Hitno je ljudi pomagajte
Ljupco
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 98
Joined: 06-03-2008, 13:27

Post by Ljupco »

Tesko da ces naci sema za tog ROADSTAR-a, KAZI KOJI PROBLEM IMAS MOZDA TI POMOGNEMO.
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Post by stojke369 »

Kao sto je rekao Ljupco semu ces teko da nadjes.Kazi sta je problem i pokusacemo da resimo :wink:
Tarabuka
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 25
Joined: 30-10-2008, 16:58
Location: Tetovo,Makedonija
Contact:

Post by Tarabuka »

Pa pojacalo mu je pokvareno, i pre je bilo i odneo sam ga na majstor i popravio ga ali rekao je da ne pustam glas do kraja i ja sasm pustio i pokvarilo se. I sad hocu da ga popravim. Ja sam nasao da je jedan osigurac pregoren, ali neznam dal ako ga smenim opet ke da radi pojacalo zato sto misslim da je jos nesto pokvareno.

BTW posle toliko truda nasao sam i neku semu ali ja nemogu da se snadjem pa evo link ako neko zeli da pomogne.
http://italy.roadstar.com/SERVICEP/WSR0 ... 3PSPK&DEM=
Inace ja sam spustio to prvo posto je besplatno.
Ljupco
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 98
Joined: 06-03-2008, 13:27

Post by Ljupco »

Naci prvo moras da nadzes sta je pregorelo, ja ko sto mogu da vidim pojacalo nije sa IC nego sa OP i sa tranzistore, a ti mozes najbolje da vidis tako sto ces da procitas sta ima na ladnjak, koje delove su zasrafene i koja je njihova oznaka. Ajde zapisi i posalji ih, pa reci cu ti sta tacno mozes uraditi. Pozz
Tarabuka
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 25
Joined: 30-10-2008, 16:58
Location: Tetovo,Makedonija
Contact:

Post by Tarabuka »

Na hladnjaku ima jedan tiristor TIP41C dva integrali TDA7265 i dva TDA7269A
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Post by Smjesko »

TIP41C nije tiristor, nego tranzistor! :arrow:
http://www.datasheetcatalog.com/datashe ... P41C.shtml
Tarabuka
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 25
Joined: 30-10-2008, 16:58
Location: Tetovo,Makedonija
Contact:

Post by Tarabuka »

Pa dobro nema veze. Nego vi kazite kako da ga popravim
Ljupco
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 98
Joined: 06-03-2008, 13:27

Re: DVD Roadstar DVD-5113PSPK - Potrebna sema

Post by Ljupco »

Pojacalo ti je TDA7269 i TDA7265, sto znaci sva cetiri integrala. E sad ti ces prvo da vidis dali je neko od njih naduveno (napuklo), ako je promeni ga i probaj, ako nije onda vidi odozdo na stampi gde je majstor lemio i izvadi to IC i probaj bez njega, Ako i tako nista nemozes, onda izvadi sva cetiri IC-a i probaj bez njih i ako ne gori osigurac onda probavaj jedno po jedno da vracas na svoje mesto, znaci stavljas jedno IC pa ukljucavas DVD, pa drugo IC pa ukljucavas DVD... i tako dok ne pregori osigurac i znaces koje moras da promenis.
ALI PRVO UKLJUCI DVD TAKO KAKO JE I KAZI MI NA TAJ OSIGURAC ILI VISE OSIGURACA KOJI SU PREGORELI NA JEDNU STRANU KOJI JE NAPON PREMA MASU. Pisi
Tarabuka
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 25
Joined: 30-10-2008, 16:58
Location: Tetovo,Makedonija
Contact:

Re: DVD Roadstar DVD-5113PSPK - Potrebna sema

Post by Tarabuka »

Ljupco wrote:Pojacalo ti je TDA7269 i TDA7265, sto znaci sva cetiri integrala. E sad ti ces prvo da vidis dali je neko od njih naduveno (napuklo), ako je promeni ga i probaj, ako nije onda vidi odozdo na stampi gde je majstor lemio i izvadi to IC i probaj bez njega, Ako i tako nista nemozes, onda izvadi sva cetiri IC-a i probaj bez njih i ako ne gori osigurac onda probavaj jedno po jedno da vracas na svoje mesto, znaci stavljas jedno IC pa ukljucavas DVD, pa drugo IC pa ukljucavas DVD... i tako dok ne pregori osigurac i znaces koje moras da promenis.
ALI PRVO UKLJUCI DVD TAKO KAKO JE I KAZI MI NA TAJ OSIGURAC ILI VISE OSIGURACA KOJI SU PREGORELI NA JEDNU STRANU KOJI JE NAPON PREMA MASU. Pisi
Nijedno IC nije NI naduveno ni napuklo, a majstor je menjao tranzistor TIP41C. A ovo sto si rekao probacu ali trebace mi vreme.
Tarabuka
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 25
Joined: 30-10-2008, 16:58
Location: Tetovo,Makedonija
Contact:

Re: DVD Roadstar DVD-5113PSPK - Potrebna sema

Post by Tarabuka »

Ljupco wrote:Pojacalo ti je TDA7269 i TDA7265, sto znaci sva cetiri integrala. E sad ti ces prvo da vidis dali je neko od njih naduveno (napuklo), ako je promeni ga i probaj, ako nije onda vidi odozdo na stampi gde je majstor lemio i izvadi to IC i probaj bez njega, Ako i tako nista nemozes, onda izvadi sva cetiri IC-a i probaj bez njih i ako ne gori osigurac onda probavaj jedno po jedno da vracas na svoje mesto, znaci stavljas jedno IC pa ukljucavas DVD, pa drugo IC pa ukljucavas DVD... i tako dok ne pregori osigurac i znaces koje moras da promenis.
ALI PRVO UKLJUCI DVD TAKO KAKO JE I KAZI MI NA TAJ OSIGURAC ILI VISE OSIGURACA KOJI SU PREGORELI NA JEDNU STRANU KOJI JE NAPON PREMA MASU. Pisi
A moze nekako da se proveru ovi IC sa unimerom ili nesto lakse, ovo sto ti kazes je mnogo komplicirano za mene.
Amir_Hadzic
Napredujem
Napredujem
Posts: 175
Joined: 07-09-2006, 16:10

Re: DVD Roadstar DVD-5113PSPK - Potrebna sema

Post by Amir_Hadzic »

Nazalost ako ti je to previse komplicirano onda ces morati ponovo odnijeti uredaj majstoru.
Ljupco
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 98
Joined: 06-03-2008, 13:27

Re: DVD Roadstar DVD-5113PSPK - Potrebna sema

Post by Ljupco »

Nikako nemoze se proveriti IC. Moras etapno sve oko njega pa na kraju ako nije nista onda menjas IC. Probaj prvo sa osiguracom kako sam ti reko pa kazi.
Post Reply